Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie 2014 - Cap 19


736 raspunsuri la acest subiect

#31
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:18

Eu am in continuare probleme cu soacra...

Deeai...si eu cu sotu ne certam pentru soacra, dar motivul e altul...cand incerc sa ii spun lui cv de doamna aud replica:"nu ma baga la mijloc...spune-i ce ai de spus si fa cum crezi ca e mai bine pentru tine si copii...nu stau eu sa va impac toata ziua...daca se supara, o sa ii treaca"...asa ca mai nou ii dau replica rapid la socrela, se supara si o zi nu mai vine in camera, iar acum isi cere voie inainte sa faca cv:D....cred ca si gina isi are meritele ei...folosind telepatia mi-a pus-o la punct;))

#32
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:19

Neata!

 

Stiti de ce sunt bune sfaturile si eu (incerc) sa le ascult pe toate? Pentru ca sunt gratuite si nu trebuie sa faci asa cum ti se spune. Este doar un sfat. Asculti pe toata lumea, incuvintezi si faci cum crezi ca este mai bine. Toata lumea are de castigat.


Editat de Cochonel, 30 iulie 2014 - 10:19 .


#33
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:22

Bujor. Imi esti simpatica. (Te-am vazut:-) )


Hihi!
Si tu mie!

#34
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:28

Bujor. Imi esti simpatica. (Te-am vazut:-) )

Si mie!

#35
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:32

Va pup!!

#36
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:36

Eu de cateva zile nu ii mai dau lm lui Daniel deloc pt ca au secat "izvoarele". Pana acum reuseam sa mulg de o masa pe zi, iar kk era ca o coca in care nu ai pus faina suficienta si se lipeste de maini. Cu greu reuseam sa-l curat.

 

Ei bine, acum kk e ca o plastelina. Daca sunt pe faza si il schimb fara sa se frece prea mult de pat, pot arunca ghemotocul ala de kk si refolosi scutecul care este curat, curat. [:-)))] tot de cand este pe lp exclusiv face kk la o zi jumatate. Inainte facea zilnic la ora 10.

 

E constipat sau nu? Cum imi dau seama?


Editat de Cochonel, 30 iulie 2014 - 10:37 .


#37
mes_mes

mes_mes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 860 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 11:09

Neata:)
Vazut mireasa Cocho.Ffff frumoasa. Si nunta!
Vazut masina de spalat Easy! Fff haioasa! :)
Vazut forum stricat! Ffff nervoasa :))
Vazut rochie mireasa Gina. Maaaama! Ramas cu gura cascata! Daar ca si fetele zic ca proba e cea mai faina etapa a cumparaturii :)
DeeaI, vad ca soacra nu se lasa cu una cu 2. Incearca tu sa iesi din setting-ul "de razboi". Eventual incearca sa-i faci tu un program de vizite gen " da' veniti pe la ora z ca atunci e mai bine dispusa fata si o sa va dragaliti mai bine". Greu trebe sa-ti fie, dar n-ai incotro, soacra tot o sa fie prin preajma o vreme. Si, da, incearca sa stingi conflictul asta pe fatza. Ca o sa ramana un razboi rece...n-ai ce-i face, cred ca majoritatea avem...Dar daca nu te mai incrancenezi tu, s-ar putea sa mai dea si ea de la ea. Sau nu, dar macar ai incercat si o sa fii tu un pic mai linistita...Usor de dat sfaturi din afara. Eu n-am lasat fata decat cu sotzu pana acum, nu stiu cum oi face cand (si daca) o voi lasa cu mama sau cu soacra...:(

#38
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 11:09

Silvia, ai si tu dreptate, probatul are farmecul lui, insa e cam greu sa colinzi cu doi copii....... in plus, am impresia ca magazinele au numai marimi intre XS si M, nici vorba de 5XL, asa ca as scapa rapid de probat [batcap]

"nu ma baga la mijloc...spune-i ce ai de spus si fa cum crezi ca e mai bine pentru tine si copii...nu stau eu sa va impac toata ziua...daca se supara, o sa ii treaca".

Un om intelept [flo2] [flo2] [flo2] , stie el ca femeile nu cad la pace niciodata, iar lui nu i-ar fi prea bine la mijloc.



#39
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 11:14

Cocho, habar n am, daca noi suntem pe lm.

Mno, faza. Fiica mea s a trezit azi noapte la 3 si a stat pana la 4.30 treaza. a dormit apoi pana la 7. Am reusit sa o adorm pe la 11 si apoi am incuiat usa de la intrare...pt ca soacra are pristul obicei sa vina si sa strige din usa una alta. de 2 ori a trezit asa fata. Bunn..pe la 12 da fata semne ca s ar trezi, dar scancind, semn ca nu i a ajuns somnul. Hop cu tzatza n gura, astept sa adoarma. 5 min a batut soacra in continuu la usa ( in cond in care stie ca incui doar cand doarme fata). Apoi m a sunat barbatu ca de ce nu ii deschid la muma sa. Si zic: momentan tzatza mea nu e detasabila sa o pot lasa fetei si eu sa deschid usa...

#40
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 11:18

Mes, am incercat si pe fata, dar oruce as spune, ea zuce ca nu si pace, ca n are nimic...apoi se plange barbatului...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -