Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie 2014 - Cap 19


736 raspunsuri la acest subiect

#21
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 09:02

Ca tot ziceati de bucatarii ieri...a mea e mare, avem insula in mijloc si pe ea plita si chiuveta plus un spatiu unde se poate manca. Vrem sa luam 2 scaune de bar sa punem in partea aia. Avantaj: nu murdareti peretii cu mancare, picuri de grasine, dezavantaj: hota tip insula e mult mai scumpa decat cea normala.

Editat de DeeaIoana, 30 iulie 2014 - 09:04 .


#22
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 09:03

Bujor, asta fac de o sapt, ignir tot ce face aiurea si incerc sa nu pun la suflet. Pana acum i am explicat de mii de ori de ce nu vreau sa imi invete fata in brate, ca ma doare spatele, ca e grea. Replicile ei: Las ca nu e chiar asa grea! sau: doar ce faceti toata ziua? n-aveti decat sa o purtati!


Las-o sa fie rautacioasa, treaba ei. Nu zic ca e painea lui Dzeu si tu trebuie doar s-o descoperi, ci sa nu te lasi afectata, nu te incarca. Daca la rau raspunzi cu bine se dilueaza raul. Si tu iti vezi de ale tale. Consoleaza-te ca vizitele, chiar lungi, sunt totusi vizite si nu locuieste cu voi ca la Julia. Si pupici si putere.

#23
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 09:04

bujor :) uitasem...
deci, nimic ingijorator. este circulatia la nivel capilar accelerata din cauza efortului de a suge. si balerina mea la fel face, plus in momentele cand ii vine sa planga/plange, se optinteste, etc..


Perfect, multumesc [pup]

#24
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 09:15



dezavantaj: hota tip insula e mult mai scumpa decat cea normala.

iar casa dimprejurul insulei si hotei e si mai scumpa... :))))

 

Deea, esti tare norocoasa, si eu vreau casa cu bucatarie atat de mare incat sa imi pun insula...dar cand nu ai ce / unde / cum.....ma rog, am avea un teren luat pe langa Bucuresti, dar nu ma vad facand naveta 20 km / zi dus, 20 intors...si nu o am nici pe Cserge sa ma traga dupa ea... [:-)))]


Editat de easytry, 30 iulie 2014 - 09:18 .


#25
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 09:34

Bravo Julia...sa ii spui si soacrei in fata si ai sa cresti 5 cm in ochii mei :)

I.am spus si eu lucrul asta, chiar si atunci cand eram însărcinată. Sfaturi nu dă, dar face gesturi. Ca sa o bag in seama, o mai intreb cate ceva, dar imi răspunde cu "nu.mi aduc aminte", si o cred pt ca "uita" cam multe

#26
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 09:38

Neata,

Bujor, ce bine zici, eu am exemplul maica-mii cu frate-miu si cumnata-mea care au ajuns sa se certe pt simplul motiv ca nu reuseau sa inteleaga partea celuilalt. Mama avea impresia ca ei o dau la o parte inadins, ca tot ce zice ea nu e bine si bineinteles ca interpreta ca o iau de proasta si mereu venea cu argumentul ca, ce, ea nu a crescut 2 copii? La inceput nu am inteles de ce apar tensiunile astea, acum cand am si eu copil imi dau seama ca eu am o directie in care vreau sa-mi cresc copilul care nu coincide cu a ei (sau a soacrei, dar ea nu se baga si nu e chiar asa categorica precum mama) si daca ii spun, se simte ofensata. Bine, cu mine o lasa mai moale ca s-a invatat minte, dar tot considera ca ea a avut dreptate atunci (s-au impacat intre timp)

A intrebarea cu "ce? Eu n.am crescut copii? ", eu raspund ca vreau si eu sa ma laud ca am crescut copii cand va veni timpul.

#27
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:00

A intrebarea cu "ce? Eu n.am crescut copii? ", eu raspund ca vreau si eu sa ma laud ca am crescut copii cand va veni timpul.


Drept, dar nu era in sensul ca ar fi vrut sa-l creasca ea ci ca stie si ea cum de cresc copiii si ca se descurca, dar nu s-a pus niciodata problema asa cum a inteles-o ea. In plus, mai e si educatoare si e apreciata de parinti si de-aia nu intelegea de ce nu i se cere ajutorul, ca ii buna pt alti copii, dar nu si pt nepotii ei :))) eu zic ca, atunci cand sunt bebelusi, doar parintii sunt "buni" pt copii, cand mai cresc e altceva. Acum de ex nepotelul sta cu bunicii, doarme cu ei, n-are nicio treaba. Dar mici au nevoie sa stea mai mult cu parintii si, in special, mama

#28
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:12

Bujor. Imi esti simpatica. (Te-am vazut:-) )

#29
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:13

Atata va plangeti de soacre, ca-mi faceti si mie pofta sa ma plang [:-)))] ....... da' n-am soacra, asa ca ma plang de sora-mea cea mare, ca e tare "sfatoasa" cand vine vorba de cununia MEA: da' nu mai bine faci asa si pe dincolo? da nu mai bine iti iei/faci rochie de nu stiu care?

I-am zis: da' nu mai bine ma lasi sa fac cum vreau EU, ca este evenimentul MEU? [batcap]

Asa-s oamenii, fie ca-s soacre, mame, surori, matusi samd, nu se vor abtine niciodata sa spuna/faca asa cum considera ca e mai bine [batcap] ........ cu siguranta si noi facem/vom face la fel in anumite situatii, adica mereu va fi altcineva care va avea de comentat la ceea ce facem/spunem noi si care nu va fi de acord cu actiunile noastre.



#30
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:15

Revenind la miresici, Gina, eu am luat prima rochie probata, desi am intrat in vreo 2-3 magazine inainte fara insa a-mi atrage ceva privirea... cu cea aleasa a fost dragoste la prima vedere :) cred ca tot procesul gasirii rochiei a durat vreo 2 ore maxim dar privind acum in urma mi-ar placea sa fi probat si eu mai multe, cred ca are si probatul farmecul lui :)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -