Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiecare copil e exceptional in felul lui

educatie

4 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 15:50

Fiecare copil e exceptional...in felul lui

 

Fiecare mama sau tata stie ca poseda un copil frumos, talentat, istet din cale afara si nu numai atat. Copilul lor este pur si simplu ...exceptiononal. Iata de ce fiecare copil este cu adevarat exceptional in felul sau. Iata ce spun parintii Comunitatii Desprecopii:

 

copil-exceptional-1(1).jpg



#2
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:28

Uite, mica mea cu adevarat exceptionala! Pe bune!

 

Imi place cum i se arcuiesc buzele de placere atunci cand mananca, si desi clefaie, nu-mi pot aduna resursele sa o corectez! Pentru ca pur si simplu e adorabila.

 

Imi place cum admira toate fapturicile, (mai ales taratoarele si animalele cu mai multe picioare decat ar trebui sa le fie permis sa poarte) are o candoare dezarmanta, cand imi povesteste ea cat de dragalas e un gandacel, mai ca-mi vine s-o cred!

 

Imi place cum imi spune ca ma iubeste, e ca si cum toata iubirea din lume infloreste in gurita aia mica. Si ma topesc, desi a prins miscarea si ma mai tromboneste... iar eu... ei bine, eu ma uit ca din afara cum ma face o mamaliguta de copilas.

 

Imi place cand se abandoneaza somnului care o fura si o duce in lumea viselor, o face cu atata candoare si siguranta, incat in momentele acelea ma simt ca un taifun, as culca la pamant orice ar indrazni sa-i tulbure somnul!

 

Imi place si cum tine ochii inchisi, dupa ce s-a trezit dimineata, ca sa mai prelungeasca momentele cand o gadil si nu-i dau pace. Zambeste sau rade cu ochii inchisi in timp ce eu o jughin si ma minunez de perfectiunea ei!

 

Imi place cand se admira ca o maimutica in oglinda sa vada cat de frumoasa e rochita cutare, nu pleaca pana nu are coculetul sau coditele perfect puse la punct si pantofii sau sandalele nu se asorteaza perfect cu tinuta; se dichiseste dincolo de orice limita a bunului simt (eu am doua perechi de blugi pe car ele rotesc intre ele si 10 tricouri de toate). 

 

Imi place ca se potriveste perfect in bratele mele, indiferent cat de mare creste, e ca si cum curbele mele sunt facute special dupa ale ei, sau invers, asa ca imbratisarile dintre noi sunt totale, fara goluri sau colturi, si ma minunez cat de perfect ne imbinam.

 

Imi place cand ma vad pe mine in ea, imi place cand il vad pe tatal ei in ea, dar cel mai mult imi place atunci cand e doar ea, unica, minunata, complet diferita, si cu atat mai speciala!


Editat de BlackCat4evR, 30 iulie 2014 - 08:21 .


#3
danuta_aga

danuta_aga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 18:31

si micuta mea este exceptionala, se chinuie cat e ziua de lunga sa repede cuvinte ce i se par interresante si are doar un an di doua luni, e adorabila



#4
danuta_aga

danuta_aga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 18:31

si micuta mea este exceptionala, se chinuie cat e ziua de lunga sa repede cuvinte ce i se par interresante si are doar un an di doua luni, e adorabila



#5
Mami84

Mami84
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 20:36

Baietelul meu este exceptional pentru ca este tot ce am eu mai scump pe aceasta lume.Desi are doar 5 ani ,ma impresioneaza prin tot ce face si spune.Cand imi pune manutele lui mici pe obraji si imi spune "MAMI TU ESTI CEA MAI FRUMOASA PRINTESA,MAMI TE IUBESC MULT" pur si simplu ma topesc de focul lui.

Ador momentele cand sta cu mine in bucatarie si se preface ca gateste odata cu mine,desi imi face cea mai mare dezordine in bucatarie, eu nu ma supar ci ma amuz:)

Iubesc si pretuiesc fiecare clipa petrecuta alaturi de el.

Ii multumesc bunului Dumnezeu pentru copilul exceptional,minunat,frumos,destept,etc care il am.





Etichetat si cu educatie

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -