Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA

dieta still de viata montingnac

491 raspunsuri la acest subiect

#51
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 02 august 2014 - 12:45

Androix, ce harnicuta eşti!

 

[:-)))]  pai aia e mancarea pe toata saptamana trecuta. Altfel stau cam des la cratita, nu stiu si daca mult, dar destul de des. Si cu toate astea n-am luat-o pe nasi-mea care cica zilnic invarte in blide ca asa vor ai ei. [alcool]  Asa or vrea si ai mei mancare proaspata dar inca nu imi amintesc sa ma fi tras cineva ca pe lozul castigator la vreun targ de bucatarese.

 

Eu la supa rece de rosii pun ulei de masline, rosii, neaparat busuioc si parmezan. A iesit foarte buna, dar fitosii astia ai mei nu s-au omorat. Mai mult pentru mine, ce sa zic. Dar am taiat-o si pe-asta din meniu...



#52
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 02 august 2014 - 12:47

Am fost la zoo. Am vazut un sobolan care era liber dar n-am vazut nici un urs, tigru, pantera, leopard, ghepard si nici o maimuta. Am zis eu ca e trist. In doua ore n-am avut ce vizita de ea. Vreau la Viena! [q]



#53
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 02 august 2014 - 23:12

Am reusit sa pierd mesajul de aseara. Si mi-a trecut prin cap sa-l salvez dar am zis ca nu mi se intampla tocmai mie ghinionul sa-l pierd. Nu trimite cu IE doar cu Google Chrome

Mi s-a pus pata pe ficatei. Parca sunt glucido-lipidici si cred ca merg cu rosie, castravete, ardei. Azi cu greu am sarit peste ei dar maine dimineata nu-i ratez. Eu care nu ieseam din fructe dimineata. Meniurile mele nu are sens sa le scriu, intelegeti voi de ce [:I] , ba mai gust, ba mai consum o clatita/o gogoasa ca doar e vacanta si nici nu-s eu la cratita. Pe seara am poftit o tarta cu fructe si am zis sa nu iau decat 3 portii sa nu facem risipa de mancare ca nu-i frumos chit ca-i AI. Pana la urma n-am mai prins decat o gura, era buna rau asa ca au avut fetele grija de ea si eu am ramas cu varianta B adusa de sot la masa.

Andreea, ma bucur ca v-au placut. Eu v-am tot zis ca la noi acasa se consuma acestia cel mai mult si alte 3 feluri mai putintel. Mie imi convine ca ai mei baga pesmeti la greu ca n-am grija sa fie paine proaspata in casa decat cand merg la scoala si nu merge orice pentru pachet.

Ai gustat si din cea neagra? eu ma bazez pe ea cand  vreau sa se mai miste acul dar in rest nu e favorita mea.

Zoo fain e si la Berlin. Eu am  in plan sa merg cu ele la Antipa sa vedem fluturii tropicali. Sunt sigura ca le va place.

Child, m-ai facut curioasa cu fulgii de drojdie. Sper sa tin minte sa iau.



#54
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 03 august 2014 - 09:21

[:-)))] nu am avut curaj, Otilia, sa le incerc pe-alea negre. I le-am dat lui Caress. Wasa e geniala! Zielele astea nici nu l-am vazut la fata pe sotul meu, de 10 zile azi e prima libera. Daca n-a fost el sa cumpere paine noua nici nu ne-a trebuit. Azi m-am dus eu ca el e prea obosit. Au mancat copiii mei fara paine inclusiv ardei umpluti. [pk]  Acum da din coada pe langa mine cik sa-i lasam cateva zile la socrella. No @#$% way!!! Dupa o saptamana acolo ii crescuse lui Filip o sunca pe burta, acum ca abia a dat-o jos vrea sa-i cazam iar acolo. O sa-i las dar doar de vineri seara pana duminica, saptamana viitoare sau cealalta. Cu ocazia asta termin baia, ca eu ziceam ca fac toata casa vara asta si nici baia n-am terminat-o [batcap]



#55
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 03 august 2014 - 14:27

Noi raportam 2 ore la bazinul olimpic si 20 de lungimi inotate. 

Oare ce a zis Xio ca mancam dupa sport ??? ...

Ca noi am ajuns acasa si am scos un pepene si o juma de lebenita si gata pranzul de duminica  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#56
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 04 august 2014 - 10:38

Va pup pe toate!

Dupa cum stiti, unele dintre voi, am fost in prima parte a concediului si am fost cumintica, asa ca am trecut sub  60, 59 si un pic in dimineata asta. In sfarsit..... 

De cand e pepenele in sezon cinele mele dupa sport i-au fost dedicate exclusiv, si de multe ori chiar si micul dejun tot din pepene era compus, mai ales miercurea si vinerea. Organismul meu se pare ca e foarte impacat asa, desi am slabit destul de lent, zic eu. Probabil ca daca nu mancam atat de multe fructe as fi slabit si mai bine, dar am ales varianta asta in ideea ca oricum trece sezonul si urmeaza doar fructele de hypermarket.

Zilele astea voi incerca o detoxifiere pe baza de sucuri, sa vedem ce reusesc, as vrea macar 3 zile.

Din pulpa ramasa imi voi face niste prajiturele, sa le am cu mine in a doua parte a concediului, care incepe vineri. Mergem la mare si sigur o sa calc stramb cu niste inghetata... in rest voi incerca sa fiu cuminte.

Cand ma intorc sper sa reusesc sa citesc din urma, ati scris mult si sunt lucruri interesante. Din pacate in concediu n-am avut acces decat la fb, altfel imi venea o factura la telefon de ma usca!...



#57
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 04 august 2014 - 12:08

Buna fetelor!

Eu am reusit sambata sa termin treaba (congelator spalat, reorganizat, 30kg de vinete coapte, curatate, scurse, puse la congelator si 15 kg de ardei kapia la fel, copti, curatati, scos seminte, pusi la congelator). Nu mai stiu ce am mancat, ca nu prea am avut timp si de mancat, dar a fost monti, oricum.

Duminica am zis ca meritam cu totii o zi la piscina. A fost minunat, chiar daca am calcat putin stramb.

 

Mancare... hmmm... azi face mama niste varza calita cu carnita la cuptor. In rest, salata de rosii cu branza, pepene rosu... Ma gandeam la o ciorbita de dovlecei dreasa cu ou si smantana... poate zilele urmatoare...



#58
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 04 august 2014 - 12:28

30 de kg de vinete??? Dar hranesti o armata acolo sau mai dai si la altii? Eu mai mult de 10 kg nu pun peste iarna si din astea 10 fac si zacusca si imi pastrez si sa fac de doua ori salata. N-as munci atat la copt vinete si ardei nici batuta! Asa ca meriti [flor]  de la ai tai!

 

Si ca veni vorba ar trebui sa ma pregatesc sufleteste si eu ca sa coc vinete, nu m-am hotarat inca daca fac anul asta zacusca sau nu. Pffff, am intrat in ultimele zile de dinainte de concediu si deja am o lista cu minim 3 lucruri de rezolvat pana plecam: asta  cu vinetele, tinuta copiilor pentru scoala, ghiozdane si rechizite si evident o curatenie temeinica inainte de plecare ca ne intoarcem fara chef si imediat incepe scoala si nu vreau sa dau atunci din colt in colt. Pffff, am obosit numai scriind cate trebuie sa fac [smulgpar]

 



#59
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 04 august 2014 - 12:33

Salutare si de la noi !

Macule, felicitari [pk]

Carmen, ce harnica si gospodina esti [bis]

 

Eu nu fac zacusca, nici gemuri. Pentru ca nu stiu. Dar primesc de la prietene cat sa aiba fie`mea de pofte [:)]

 

Meniul meu pe azi : dimineata - covrigei de faina integrala si tarate, ceai cald

la pranz am mancat lebenita si voi mai manca imediat, ca nu ma mai satur ...

pe la 18,30 cand ajung home voi manca un bol mic -minuscul de mazare cu tocanita de soia

seara dupa bazin voi manca tot lebenita.

Cantarul e bun si cu mine, am asteptari mari pt luna august, dat fiind faptul ca sunt asa sportiva.

Totusi sunt dezamagita, credeam ca voi avea o febra musculara oribila ... insa simt numai in brate un pic ... am inotat mult pe spate, doar din picioare si totusi nimic. Azi voi munci mai intens, sa vedem ce iese.

 

Evident deja au inceput unele fiinte sa ma streseze, ca vai, nu vo islabi ci voi face doar muschi, ca mvaaai ... Deci daca nici inotul nu  e bun ... nu mai stiu ce sa zic [smulgpar]



#60
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 04 august 2014 - 12:59

Sz.... multumesc!

Da-i incolo pe carcotasi! Si daca nu slabesti, tot iti prinde bine inotul! Muschii aia se fac, dar si grasimea se duce, normal...

Mi-as dori si eu sa am unde sa merg Din pacate, doar fiu-meu isi permite  [soricel]  si asta din motive medicale, la inceput, apoi de hobby.. dar cu mari sacrificii financiare si de timp. 





Etichetat si cu dieta, still de viata, montingnac

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -