Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Aspirante optimiste! (850)


402 raspunsuri la acest subiect

#21
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 13:40

Deci avem o mica speranta [batetoba]  Doina sa stii ca si eu cred la fel ca Mony. Tin pumnii sa fie cu ochisori. [gravired]

Mony multumim de cafeluta. Nu mai rade de mine. [:-)))] Si mai amuzant e ca sunt si in concediu. [:-)))] [alcool]

 

La mine ovulatia a trecut dar nu-i nimic. Recuperam luna viitoare. [aerob]

 

Pup fetele. [flo2]



#22
anca_30

anca_30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 22:24

Salutare, fetelor!! M-am intors si eu din vacanta. M-am plimbat, m-am odihnit, am dormiiiit. Toate bune si frumoase. Vad ca avem casuta noua si aspirante noi. Bine ati venit si sedere cat mai scurta! Eu sunt in ziua 31. Cred ca am avut ovulatia in ziua 23, deci trebuie sa astept pana in ziua 37, nu? Momentan ma doare doar burta si putin spatele. Am doar o luna de tratament, deci sunt prea optimista. Ma intreb totusi de ce am avut acel spotting in ziua 13 ?? E ceva nou pentru mine. Oricum, prea multe intrebari dintr-o data. Nu vreau sa va coplesesc. Va pup, dragelor ! Bine v-am regasit !

#23
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 04:52

Neata fetele. [flo2]

 

Anca bine ai revenit in casuta. Din experienta mea de luna trecuta iti pot spune ca trebuie sa astepti 14 zile de la ovulatie pentru un test. Am avut si eu dureri de burta si spate. Dar sa ramanem optimiste. [flo2] Legat de spotting nu stiu ce sa iti spun. Poate te lamuresc fetele. Eu nu am avut niciodata intre menstre si nu vreau sa iti dau un raspuns eronat. Te pup si iti tin pumnii sa fie cu ochisori. [pup]

 

Fetelor va urez o duminica placuta! Va pup. [flo2]



#24
anca_30

anca_30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 09:23

Teo, draga mea, esti tare matinala si energica :) Tu cum te mai simti cu problemele alea ? Pup si eu !!
O duminica frumoasa si voua, fetelor !

#25
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 11:17

Salutare!

 

Am dat bir cu fugitii caci pur si simplu nu mai am timp. Ma bucur ca lista aspirantelor creste, creste insa ma intristeaza cand vad fete "vechi" tot aici... Of, pe mine m-a lasat speranta de a mai intalni barza. Am renuntat la tot. Pana si la rugaciunile ajutatoare...sunt deprimata rau...cand vad ca nimic nu merge in directia asteptata.

Dar nu va luati dupa mine...imi doresc ca multe de aici sa traiti cat mai repede minunea maternitatii.



#26
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 11:17

Salutare!

 

Am dat bir cu fugitii caci pur si simplu nu mai am timp. Ma bucur ca lista aspirantelor creste, creste insa ma intristeaza cand vad fete "vechi" tot aici... Of, pe mine m-a lasat speranta de a mai intalni barza. Am renuntat la tot. Pana si la rugaciunile ajutatoare...sunt deprimata rau...cand vad ca nimic nu merge in directia asteptata.

Dar nu va luati dupa mine...imi doresc ca multe de aici sa traiti cat mai repede minunea maternitatii.



#27
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 14:37

Salutareee! Am intrat un pic sa vad ce mai faceti. [flo2]

Anca azi am fost la o pomenire la cimitir si de asta postam la ora aia. Dar eu de obicei ma trezesc si cand nu trebuie... eventual ma si imbrac sa plec la servici cand sunt in concediu [:I]  [:-)))]  Prin probleme te referi la eventuala colonoscopie? Daca da, sa stii ca dupa 6 luni am reusit sa tin un regim strict si am 3 zile de cand e foooarte ok. Aproape nu ma mai doare deloc. Dar tot o sa merg maine la un control, pentru linistea mea. [flo2] [flo2] [pup]

 

Floric eu nu stiu povestea ta, dar te rog nu renunta. Curaj. Fii puternica. Ne sustinem reciproc si va fi bine. O sa iti dea Doamne Doamne si tie o minune mica. Capul sus. Pup [pup]

 

Pup toate fetele! [flor]



#28
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 22:11

Buna seara, fete dragi! [pup]

Am revenit si eu dupa ceva timp in care v-am citit dar nu am mai scris pentru ca nu am avut noutati. Nici acum nu am, dar mi s-a facut tare dor sa mai sporovaiesc cu voi.
Vad ca barza asta mofturoasa face in continuare pe pretioasa si nj vrea sa se arate pe aici... sau poate ne face Doina o surpriza pentru ca si mie imi suna a nidatie pata aceea de sange... Tinem pumnii sa fie cu ochisori. [pup]

"Bun venit din concediu" pentru fetele care tocmai si-au terminat vacanta si "concediu placut" celor care urmeaza sa plece!
Eu visez la un concediu in varf de munte... dar va trebui sa astept pana in noiembrie cand se va intoarce sotul care a plecat in voiaj in urma cu cateva zile. Pana atunci mai merg la plaja din cand in cand, mai fac o baie in mare si ma mai bronzez putin.

M-am decis in sfarsit sa-mi verific rezerva ovariana (AMH) Maine dimineata ma prezint la analize si cu ocazia asta o sa-mi verific siTSH-ul. Tare mi-e teama de rezultatul AMH-ului! Ma gandesc sa fac si un beta hcg, desi e cam devreme, fiind ziua 9 dupa ov.

Elynko, ce mai faci, cum te mai simti, ce face bebe?
Marja, ne este dor de tine!
Mony, mi-a fost dor de cafeaua ta.
Albinutza, maryella, anca, ella, mariell, danutza, silvia, teo, lavinia, gazela, va doresc sa prindeti cat mai repede barza. [pup]
Pup toate fetele si va doresc o saptamana frumoasa! [pup] [pup]

Editat de Floren_, 27 iulie 2014 - 22:16 .


#29
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 07:38

Neatza fetelor!

Mon , Gazela unde sunteti? Ati plecat amandoua cu tot cu cafelele alea bune?

Hai ca azi fac eu cinste [cit]  [cit]  [cit]  [cit]  [cit]  [cit] .

Haideti fetelor sa lasam pesimismul deoparte si sa ne bucuram de fiecare zi din viata noastra , asa cum e ea.

Nu putem in fiecare zi doar sa ne gandim ca nu vine bebe si sa nu facem nimic pentru noi si sa nu ne bucuram de acea zi, trece timpul pe langa noi si nu ne bucuram de viata.

Eu una, ma bucur de fiecare zi pe care o am sanatoasa alaturi de sotul meu, ma bucur de lucrurile marunte din viata, ma bucur de vara si de caldura si cand va vrea Dumnezeu o sa ma bucur si de bebele din burtica, pana atunci am o viata de trait si nu o sa o irosesc facandu-mi mii de ganduri negre.

Fetelor, vreau doar sa va incurajez si sa va zic ca trebuie sa ne bucuram si de viata si ca mai mult decat facem nu tine de noi.

Va pup su va doresc o zi plina de soare in suflet.

Faceti ca fiecare zi sa conteze!

Va imbratisez cu drag.



#30
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 08:05

Buna dimineata!

Floric nici gand sa cazi in butoi. Esti o femeie puternica si vei lupta pana la capat sa-ti indeplinesti visul. [pup]

Floren dau si cafeluta  [pup]

Ella de aceeasi parere sunt si eu.  [pup]

Teo  am ras de tine si mi-a sunat alarma duminica dimineata...am uitat sa o dezactivez  [bang]  Acum ma gandeam, daca rad de tine cand vei fi insarcinata, mi se intampla si mie?  [balcon]  [:D]

Doina sper sa fie un pui mic la mami in burtica. [pup]

MAryella  [pup] 

 

O saptamana superba va doresc!  [balcon]

Miniaturi atasate

  • zece_motive_pentru_a_bea_cafea.jpg

Editat de Mony1, 28 iulie 2014 - 08:06 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -