Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Divortata, un copil si o relatie cu un barbat mai tanar


70 raspunsuri la acest subiect

#61
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 09 august 2014 - 10:17

Chestia asta cu relatiile la distanta e cu dus intors. Cand iubesti pe cineva cu adevarat, poti trai fara probleme si asa. Eu cu al meu sot am avut asa o relatie timp de 2 ani; si a functionat; suntem de mai mult de 12 ani impreuna.

#62
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 august 2014 - 10:22

Chestia asta cu relatiile la distanta e cu dus intors. Cand iubesti pe cineva cu adevarat, poti trai fara probleme si asa. Eu cu al meu sot am avut asa o relatie timp de 2 ani; si a functionat; suntem de mai mult de 12 ani impreuna.

Eu cred ca depinde de parteneri ,de ce e in joc(voi aveati un copil impreuna din cite stiu eu),de ce interese sunt de ambele parti...

 

Ceea ce aici nu e cazul...

 

cafeluta...da,este foarte greu sa gasesti pe cineva care s aintruneasca concomitent doua calitati,sa fie partener bun pentru tine si sa aiba deschidere ,intelegere pentru copilul tau.Insa vei simti cind il vei gasi.

 

Sigur copilul tau e micut(parca asa imi amintesc)insa el nu trebuie sa cunoasca toti partenerii tai ci doar pe EL.Sper s anu te deranjeze cee ace ti-am spus.



#63
cafelutzaro

cafelutzaro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 10 august 2014 - 08:09

Mda, nu stiu ce sa zic cu relatiile la distanta, nu am trecut prin asa ceva, dar clar depinde si de cat de matura era relatia inainte si vorba Andei, de ce e in joc...

 

Da, al meu copil are aproape 4 ani, clar nu vreau sa-i prezint toti potentialii candidati, de altfel nici pe actualul nu il stie. Nu vreau sa il ametesc mai tare decat e deja.

 

Chiar si pentru mine ideea de a "incerca" mai multi parteneri, e greu de acceptat, una ca nu-s asa din fire, si apoi si pentru ca ies dintr-o relatie de 12 ani cu fostul sot...deci clar nu as mai putea avea relatii asa de dragul de a le avea, azi cu unul, maine cu altul.

 

Eh, e mai complicat decat am crezut dupa divort, atunci eram asa convinsa ca nu-mi mai trebuie barbati cat voi trai, dar niciodata sa nu zici niciodata :D



#64
ArpadG

ArpadG

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 10:07

Relatie la distanta, nu exista! Nimic nu tine loc de o imbratisare, de o privire! Relatia la distanta nu face decat sa ofere un paravan pentru imoralitate si infidelitate, fara ca celalalt sa stie macar ce se intampla! In faza de cunoastere, o sa imi spuneti ca este ok...si nu va contrazic...pana la un moment, este oportuna si o astfel de relatie...confera cel avantaj al faptului de-a cunoaste o persoana cu adevarat..ma refer la dezinvoltura de-a comunica cu cineva care nu este langa tine...nu te cunoaste. De la faza in care lucrurile se intaresc intre cei doi, este imperios necesara o relatie personala. Dupa ce decideti ca sunteti un cuplu, nici nu se pune problema relatiei la distanta! Stiu ce vorbesc...

 

Legat de relatia pe care o ai cu fostul tau partener: NU! Sub nici o forma nu este ok! Nu pot fi folositi ca motivatie pentru un "DA" copii! Odata ce si-a batut joc de tine, cu siguranta o va mai face inca o data (atunci cand te vei astepta mai putin). Nu stiu decat pct tau de vedere legat de situatia mai sus data, insa daca nu a fost in stare sa isi controleze caracterul de barbat-cuceritor, chiar si in situatia in care are un pui cu tine...Asta mi se pare foarte grav!

 

Legat de noul tau iubit mai tanar, Cred ca este la limita acceptabila..Mai exact..si eu am (inca...dar nu pentru mult timp) o sotie mai mare decat mine cu 5 ani. Nu a fost o problema legata de varsta. Dar faptul de-ati asuma rolul de tata pentru copilul altuia, doar de dragul iubirii purtate mamei.este cam complicat. Chiar imi puneam problema si eu legat de acest aspect...legat de baiatul meu. Ca informatie de culise..in general baietii tind spre maturitatea unei femei :) ...dar de aici pana la maturitatea intretinerii unei case (ma refer nu atat la partea financiara, cat la cea emotionala), este ceva diferenta...Tu decizi intr-un final ce vrei sa faci...poate merita o sansa...dar precautie mare...a doua lovitura doare mai rau decat prima!!!!

 

Este punctul meu de vedere! 



#65
alinasibebe

alinasibebe
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 iunie 2015 - 14:26

Buna! Si sotul meu este mai mic cu 4 ani decat mine si ne intelegem minunat! Inaintea lui era sa ma casatoresc cu o persoana gresita si multumesc lui Dumnezeu ca mi-a deschis ochii si am renuntat la acea relatie! Acum ca o sa avem o fetita luna viitoare, ca relatia e ca la inceput intre noi si o sa facem 6 ani de relatie in decembrie si cea mai tare faza, sotul meu a venit la mine acasa de ziua mea si asa ne-am cunoscut..... deci daca vorbesti cu cineva mai tanar si va iubiti nu renunta!



#66
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 15 iunie 2015 - 11:53

Arpad, relatie la distanta exista. Daca tu nu esti genul care sa se simta confortabil intr-o astfel de relatie nu inseamna ca toti sunt ca tine. ;)

 

Cafelutza, i-ai spus fostului foarte clar si fara ocolisuri ca nu mai exista nici o sansa pt voi 2?

 Fa putina 'terapie' cu el si spune-i ca se comporta asa pt ca nu are pe nimeni, isi va gasi curand o prietena si atunci isi va da seama ca nu are rost sa va intoarceti amandoi intr-o relatie care nu merge.



#67
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 15 iunie 2015 - 14:47

Arpad, relatie la distanta exista. Daca tu nu esti genul care sa se simta confortabil intr-o astfel de relatie nu inseamna ca toti sunt ca tine. ;)

 

Cafelutza, i-ai spus fostului foarte clar si fara ocolisuri ca nu mai exista nici o sansa pt voi 2?

 Fa putina 'terapie' cu el si spune-i ca se comporta asa pt ca nu are pe nimeni, isi va gasi curand o prietena si atunci isi va da seama ca nu are rost sa va intoarceti amandoi intr-o relatie care nu merge.

Xio, subiectul asta e mai vechi de un an. Cine stie ce o mai fi facint cafelutza?



#68
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 15 iunie 2015 - 15:57

na faaaain...nici macar nu m-am uitat la data :)))))))))))))))) mersi, Letitia :)))



#69
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 03 iulie 2015 - 15:34

Chiar si eu sint curioasa care or mai fi relatiile actuale intre ei.Este o adevarata telenovela.



#70
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 03 iulie 2015 - 15:35

Poate mai revine si ne spune care este situatia, cine stie.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -