Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie) (14)

gravide

560 raspunsuri la acest subiect

#11
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 15:27

Am trecut sa va salut si sa va pup!

 

Ce mai fac dragele mele burticute? Mai aveti asa de putin...! Nu pot sa nu ma gandesc ca si eu ar fi trebuit sa fiu fix ca voi  [umbrel] Eh, asta este.

Noi inca ne acomodam cu Germania, nu avem net si ne luptam cu cate un hotspot. Abia astazi am primit hartiuta de la casa de asigurari sa pot sa imi fac si eu programare la doctor.

 

Teoretic, as intra in saptamana 11. Practic, cred ca am ovulat tarziu si nu am mai mult de 9-10. Nici nu vreau sa ma duc, daca ma credeti, asa de frica ce imi este.

 

Va pup pe fiecare in parte: pishkotzel, arwen (nu am mai ajuns la corcoduse, sper ca ai papat si pt mine!), Lulu, Nic, Carmen, toate fetele care ma stiu. 

 

Va urez din tot sufletul sarcina usoara in continuare, multa-multa sanatate si nasteri usoare!

 

Cu dor,

 

Iuli



#12
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 18:03

Salut Kytana! :-* Si eu te pup si sper din tot sufletul ca este totul bine. Sa ne tii si pe noi la curent cu sarcina si cu noua viata din Germania. Tare ma bucur cand ne mai scrii cate ceva!

Pupici multi, tin pumnii sa nu ai greturi mari, sa fie bebe sanatos si cuminte, asa ca fratiorul Luca!

#13
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 18:09

Buna fetelor!

 

Pishkot, multumim de casutza noua! Sa fie plina numai de vesti bune!  [pk]

 

Carmen, ne bucuram ca ai revenit, bafta in continuare sa mai stea bebe in burtica!

 

Arwen, cred ca esti cea mai avansata cu cumparaturile pt bebe.

Am gasit si eu tampoane pt sani care sa imi placa, de la Penaten. Sunt mai subtirele si au exact forma de cupa, se muleaza f frumos pe san.

 

Lulu, Nic, Crisa [flo2] [flo2] [flo2]



#14
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 18:12

Kytana, mai scrie-ne cand poti, ne bucuram de vesti. Iti tin pumnii sa-l vezi pe bebe mic cand mergi la dr. Pupicei lui Luca [pup]



#15
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 19:02

Gata, dragelor, am tras si eu linie pe ziua de azi. Pe scurt, de la 9.30 la 13 am umblat prin oras, de la 13.30 la 18.30 am stat in bucatarie. Cand am iesit din buacatarie abia mai stateam in picioare, erau umflate rau si ma dureau, iat burta era beton si incepuse sa ma doara. Noroc ca intr-o ora mi-am revenit, ma mai dor doar un pic picioarele si mijlocul, dar e adevarat ca stau si in pat.

Pishkotel, multumim pt casuta noua, sa fie cu noroc si plina de vesti bune! Sa te invete o baba: sot care sforaie = dopuri in urechi. Eu numai asa pot sa dorm de cativa ani ;).

Lulu, ce vise ai! F tare! Pishkotel are dreptate, ar fi super dc am putea sa ne vedem o data si cu tine :).

Carmen, multa sanatate, sa stea bebe in burtica cuminte pana la termen. Poate chiar o sa ai
chef sa mai vorbesti cu noi, ar fi frumos :).

Daena, te pup!

Nic, ai rezolvat cu cardul?

Arwen, dc stiam ca ti se face rau la recoltare veneam cu tine :(. Dc mai e nevoie sa iti recoltezi sa anunti inainte asistentele si sa imi spui dc vrei sa merg cu tine. Spor la aranjat dulapul juniorului!

Kytana, ma bucur ca ne-ai scris! Iti doresc sarcina usoara si la termen si bebe sanatos si cuminte! Sper sa va acomodati repede cu Germania si sa ne dai numai vesti bune de acum incolo :). Pupici dulci lui Luca!

#16
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 20:31

Kytanaaa, ce surpriza frumoasa. Mai sunt corcoduse, acum se coc, eu nu prea mananc sincera sa fiu. Sa-ti traiasca samburele si sa fie totul bine pana la capat. Te pup

Crisa, multumesc, eu ma asteptam dar nu eram sigura. Mi-a zis si sotul, ca de acuma cam trebuie sa ies insotita. O sa beau o cafea de dimineata si sper sa trec si peste astea. Am dormit insa dupa-masa si acum e bine.

Probez costumele de bie sa vad daca-mi vin ca vineri plecam la mare pentru week-end. Apropo de dormit, eu dorm in pantalonasi scurti cu maieu larg, le-am luat de la H&M.

Fetelor, al meu e un sughitila, cred ca sughite de 4-5 ori pe zi. Ai vostri cum sunt? 



#17
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 21:10

Arwen, distractie placuta la mare! Bebita mea nu prea sughite, rar cand o simt.

#18
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 21:11

Arwen, si al meu e sughitila! Chiar vroiam sa va intreb.Cel putin o data pe zi il simt si sughite si cate 5 minute micutul. Poate ca sughite de mai multe ori, dar il simt de obicei cand stau in pat, daca sunt activa nu observ mereu.

#19
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 21:31

Hei gagici :)

Crisa ar fi trebuit sa te odihnesti sa nu robotesti toata ziua. Dar e bine ca esti ok acum :)

Mie mi se umfla picioarele rau de tot cand stau pr scaun cateva ore. Arwen au inceput si la mine durerile alea de degete si genunchii. Plus durerile de spate. Parca am fi niste babe :)))) nu ca eu nu as fi, dar totusi, nu am ajuns la 80 ani, inca :))))

Kytana va imbratisez cu mult drag :) ma rog sa veniti cu vesti foarte bune de la dr si de data asta sa fie totul f bine si sa va acomodati repede in noua casa :) Doamne ajuta draga mea :)

Daena :*

Am rezolvat cu cardul. Imi expirase din mai si am uitat complet pana acum cateva zile :))) noroc ca nu a trebuit sa platesc ceva cu cardul :))))) cum am obiceiul sa plec fara bani dupa mine, va dati seama cum ar fi fost sa incerc sa platesc ceva si pauza in buzunare plus card expirat de 2 luni :))) varza sunt :)))))

Gagici in seara asta am facut vinata taiata felii ( al meu cica voia cuburi ca asa am fi mancat, dar eu nu/mi aduc aminte ), asa deci sa va spun: vanata taiata felii potrivite, asa vreo 5 mm, am pus un pic de sare cu piper pe ele si le-am lasat cred vreo 20 min cat am copt doua rosii, apoi intr-un pic de ulei, ceva de o lingura, in fct de cat de multe vinete sunt, le-am prajit pana s-au inmuiat si rumenit un pic, apoi facut un pic de usturoi si amestecat cu rosiile coapte, decojite si pasate, si de mancat acele vinete date prin acel sos de rosii cu usturoi. Mi/a parut rau ca nu am facut mai mult. Dar mai fac :)

Si acum facut suc de morcovi, prune si mere. Bun bun si cautam un film de adormit :)

Va pup gagici si va doresc o noapte odihnitoare :)

#20
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 21:57

va pup dragele mele!!

 

Kytana, ma bucur ca ne ai scris. eu sincera sa fiu , va citesc casuta mai tot timpul sa ma asigur ca esti bine. am si o prietena care ar trebui sa nasca in februarie, o sa i propun si ei sa scrie pe forum sa i mai treaca timpul. pana atunci incerc sa o mai temperez ca tare e nervoasa, suparacioasa si fumatoare... sa  vedem ce reusesc...

 

Arwen, are dreptate sotul tau cand spune ca ar trebui sa pleci cat mai des insotita. Si cu condusul cred ca ar trebui sa o lasam mai incet.. mie imi tot spune al meu cand vine vb de urcat la volan , dar ma fac ca nu l aud..

 

Crisule, multumesc ptr sfat:) asta cred ca ar fi ultima solutie , sa mi iau doape, eventual sa l pun chiar pe el sa mi cumpere :)) cat despre treaba pe care o faci toata ziua.. eu stiu ca ai de ingrijit tot timpul un batran, un copil si un sot, nu i usor , dar incearca sa mai stai si jos, macar cand toci ceva sau cand speli vase , legume , etc

 

Nic, sa va fie de bine. vizionare placuta , daca ati gasit filmulet. Eu dorm intr o camasa pe care tocmai ce am primit o de la bunica mea, e larga si mai lunguta , comoda tare, al meu e foarte incantat de ea, mie mi se pare cam de batranikca , dar ma simt bine imbracata asa :)

 

Daena, Lulu, va pup dragutele mele !!!

 

 Sa aveti toate o noapte frumoasa si odihnitoare , fug in pat , poate va mai scriu cate ceva dupa tel:)





Etichetat si cu gravide

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -