Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Psiholog Iuliana Fűlas,un om ce ne-a schimbat viata!


1 raspunsuri la acest subiect

#1
RaduCtin123

RaduCtin123
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 11:32

Cuvintele vin greu sa va scriu.. Suntem o familie care a trecut prin moartea singurului nostru copil, Monicuta noastra. S-a intamplat in urma cu 5 ani. De atunci am trait intr-un cosmar continuu. Ne-a fost greu, extraordinar de greu, viata nu mai avea un sens pentru noi ca parinti, ca oameni. In urma cu 2 ani am ajuns la un psiholog in Constanta, doamna Iuliana Fűlas.  Eram in depresie amandoi si eu si sotia si mai aveam putin pana la divort. Am inceput cu aceasta doamna Iuliana, terapia. Nici nu stiu sa pun in cuvinte ce ne transmitea pentru ca sunt multe lucruri de povestit despre dansa ... caldura sufleteasca, parca curgea din ochii ei, din inima, o putere psihica extraordinara, vedeam viata in domnia sa in timp ce ne vorbea, viata ce noua ne lipsea.  Am fost la dansa un timp, ne hraneam cu pofta ei de viata, cu caldura, cu viziunile ei despre ce inseamna viata si dragostea pentru copii, pentru oameni, pentru Dumnezeu. Nu stiu, acest om are atata putere incat o transmitea si in toti porii nostri, simteam viata. Ne-a dat speranta si rpomisiunea ca va fi alaturi de noi mereu, si dupa ce ne vom face bine!Cred ca Dumnezeu ne-a scos-o in cale! Ne-am lasat vietile pe mana dansei,  ne cerea timp, si i-am dat timp, timp ce nici nu stiu cum a trecut ... am depasit toate traumele trecutului, am acceptat, si mergem mai departe, copilul nostru care a adormit in veci, nu ar fi vrut sa fim nefericiti (asa ne-a spus doamna Iuliana) iar astazi suntem din nou parinti!!! Am adoptat un copil, o fetita minutata, si-i oferim dreptul la viata, la fericire! Sotia mea nu mai poate avea copii, dar am ales aceasta varianta si suntem foarte fericiti! Avem o poveste de viata extraordinara, am murit si am renascut! Singuri nu am fi reusit, imi amintesc  ...totul murise odata cu copilul nostru, iubita noastra draga! Si s-a tinut de cuvant doamna Iuliana, este alaturi de noi si de copilasul nostru si astazi, ne mai viziteaza cand are timp. O iubim! Multumim doamna , sunteti un om extraordinar! Pansament pentru sufletele noastre! Va iubim! Daca traiti tragedii ale vietii, cautati-o, va poate salva! Imediat caut pe google datele dansei si le pun mai jos. http://www.romedic.r.../articol/15302. Cu consideratie si stima!



#2
goldi

goldi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.080 mesaje

Postat 26 august 2014 - 16:25

Vad ca nu a raspuns nimeni la acest post, e si greu sa spui ceva .

E cumplit ce vi s-a intamplat ...

 

Doar o urare, sa va fie bine si sa fiti o familie fericita !




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -