Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Capriciile modei la copii, despre alegeri, nazuri si dileme

capricii moda moda pentru copii imbracaminte

94 raspunsuri la acest subiect

#11
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 19:09

prefer sa iau de la Next.Am mai luat de C&A,am gasit tricouri faine...undeva la 30 lei si la H&M(hm astia n-au haine chiar super,eu intru ocazional pe la ei)..cele mai bune,colanti,rochite,tricouri le am tot de la next.Fata de alea turcesti care dupa doua spalari sunt decolorate...astea de la next ...nici nu se cunosc ca sunt purtate.Mai primesc de la vara-mea ,la Zara de exemplu nu gasesc haine potrivite pentru Eva,pe mine ma intereseaza materialul si calitatea foarte mult....doua rochii a avut de la Zara,le-a purtat de doua ori si gata.Nu au mai incaput-o.Le-am dat cadou si mi s-a rupt inima....copiii cresc repede tare si una doua le raman mici hainele.

Aha, deci tu prin haine de firma si firme consacrate te referi la C&A, H&M, Next, etc ....

Eu la primele doua mai ales, calitatea materialelor nu o vad prea superioara.



#12
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 12:20

poate ca nu e cea mai buna calitate la c&a sau h&m, dar pe de alta parte, cat poarta copiii hainele ? maxim 2 sezoane, cresc si le raman mici. asa ca hainutele nu prea au timp sa se deterioreze prin purtare sau spalat.

la adulti da, merita sa investesti bani in plus pe haine si incaltari de calitate/firma, le poti purta ani la rand daca modelele sunt clasice.

pentru cei cu venituri medii, h&m si c&a reprezinta o varianta buna de "aprovizionare" cu hainute pentru copii, au modele dragute si preturi acceptabile.



#13
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 14:06

Nu ma refer neaparat la asta....e vorba strict de calitate.Daca rezista la spalari zilnice fara sa se altereze culorile,daca indiferent cat sunt de foite isi pastreaza calitatea...asta conteaza pentru mine. Am zis eniuei ca de la hm iau rar. Ma rog vrei tu sa insinuezi ca-s proasta probabil oricum malitiozitatea ta nu-si are locul aici,mai ales ca inca nu esti bunica.

#14
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 14:07

Si cred ca snobismul e sa iei haine pe care sa le tii in dulap ca de,is de firma,chiar daca copilul creste.

#15
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 14:10

CA e departe de mine,ajung rar,hm iau rar...insa majoritatea le am de la next.Daca la ritmul in care se murdaresc si sunt spalate rezista fara probleme atunci eu zic ca-s ok.

#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 16:14

No way.are conformatia lu'tac'su.fara talie umeri lati ...de aia si facem mult sport.sa se dezvolte armonios.nu vreau sa sufere cand merge la scoala asa cum am suferit eu...si raman la parerea mea ca firmele consacrate fac haine pitrivite si de buna calitate.si frumoase si rezistente.i

Dar tu de ce ai suferit?



#17
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 16:41

Nu ma refer neaparat la asta....e vorba strict de calitate.Daca rezista la spalari zilnice fara sa se altereze culorile,daca indiferent cat sunt de foite isi pastreaza calitatea...asta conteaza pentru mine. Am zis eniuei ca de la hm iau rar. Ma rog vrei tu sa insinuezi ca-s proasta probabil oricum malitiozitatea ta nu-si are locul aici,mai ales ca inca nu esti bunica.

eumada...nu stiu ce te zburlesti asa,ca tu ai adus in discutie c&a si H&M!!!(ca si firme de marca chiar [fri] )

 

Nu stiu ce gasesti tu calitate in cirpele de la ei...eu adult mi-am luat o singura data d ela C&A o pereche d epantaloni din in,pe care i-.am imbracat de 3 ori cred si s-au ros intre picioare,desi conformatia corpului meu nu e de asa natura...deci cirpe si atit.

 

La H&M nici nu intru-turcisme si chinezarii...atit

 

Plus cum conditiile muncitorilor care lucreaza pentru astea doua mizerii d efirme.

 

Mai degraba de la TCM,sau chiar Takko are calitate mai buna decit cele de mai sus.



#18
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.449 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 16:45

Eu de cate ori am cumparat haine de copii marcile next, h&m, etc, le-au purtat si 4 generatii. Nici vorba de carpe. Carpe sunt cele care se gasesc aici in RO la unele magazine, magazinele, piete.



#19
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 16:51

Plus de avut mare ,mare grija la hainele astea ieftine si de prosta calitate,ca vopselele folosite sunt extrem de toxice.



#20
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 16:58

Nu pot sa cred, subiectul o reia pe panta pe care a mai fost sub diverse forme in trecut.
Pot sa va fac un rezumat. Apar urmatoarele categorii de mamici:

- unele care cumpara de unde pot, mai de la reduceri, mai de la supermarket, uneori de la brand-urile C&A, H&M, LC Waikiki, Iar la Zara, Next, Okaidi, Mothercare, Z si altele mai scumpute, considerate "de firma" ajung numai la reduceri
- apoi vine gasca mandra ca isi face cumparaturile numai de la brandurile susmentionate, incantate fiind sa cumpere "de firma" si afisand un dispret condescendent fata de hainutele non-name (de taraba) sau de la cele 3 marci mai low level de mai sus
- apoi vin fetele din strainatate si spun: mvai, dar asta considerati voi haine de firma ?!?!?!?! Sa va spunem NOI care sunt adevaratele haine de firma, numai HAI, intrebati-ne!



Etichetat si cu capricii, moda, moda pentru copii, imbracaminte

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -