Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 14


736 raspunsuri la acest subiect

#21
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 20:25

Andika mie-mi place f mult slingul vstru, imi pare rau ca nu mi-am luat si eu modelul asta..... Ai incercat sa il porti pe sold? E mult mai comod, cel putin mie asa mi se pare, si vede si el lumea. Dupa 4 luni am inteles ca e ok pe sold, conditia e sa isi tina capul

mersi de "adorabil" :)

inca nu am incercat pe sold pt ca nu sta mult treaz, adoarme in 5-10 minute, si nu stiu, chiar, poate dormi si pe sold?

si isi tine capul bine, doar ca dupa ce oboseste incepe sa-l balangane ca si cateii aia care se pun in masini pe bord (nu stiu daca stiti ce zic):)



#22
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 20:31

Al meu a dormit si pe sold, dar i-am tinut eu capul cu mana, ca nu sta la fel de bine ca pe piept cu el.



#23
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 20:38

DeeaI si Poca vreau sa ma apuc de scuteceala [:)]  si am nevoie de ceva sfaturi. Voi ce modele credeti ca s-ar potrivi la un bebe bulanos si cu poponeata mare? Stiu ca unele lasa urme adanci daca bebe e mai grasan, chiar daca sunt one size, si e in functie de croiul fiecarei firme de scutece, dar si a bebelanului. Mi-as fi luat ceva pachet cu mai multe bucati ca sa ies mai ieftin, dar mi-e teama sa nu o dau in bara si sa nu fie modelul potrivit.  Deci ce ati recomanda pt bulanosi?

Cate bucati aveti acum? Ati renuntat de tot la uf? Cu ce det le spalati? Am inteles ca Ecos ar fi ok, eu il folosesc si acum pt hainele noastre (eu am o sensibilitate la detergenti). Dintre toate tipurile de scutece m-ar tenta cel mai tare cele cu buzunar, one size.


Editat de aidaioana, 09 iulie 2014 - 20:40 .


#24
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 20:45

meey, arrya, aidaioana, stie careva de ce ramane Z cu urme rosii in spatele genunchilor de la purtatul in sling? ceva probabil nu fac bine, dar nu stiu ce anume.



#25
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 21:01

si al meu ramanea inainte, si am schimbat putin modul de ajustare. Eu ii bag tot materialul sub genunchi, strang cat sa-l ridic pana la nivelul dorit, apoi ridic material pe spate cat sa nu stea incretit si strang doar partea de sus cat e necesar ca sa ii sustina spatele. Materialul lasat sub genunchi nu-l mai strang aproape deloc, in schimb ma aplec in fata si bag mana pe sub burtica lui si trag bine de tot materialul intre mine si el ca sa se formeze "saculetul" unde sta cu fundu. In acelasi timp il si cracanez pe el ca sa ma "imbratiseze " cu picioarele, dupa care ma ridic si mai trag foarte putin de materialul din partea de jos.

Eu exact asa fac, nu stiu sa explic de ce, dar pur si simplu il sustine cu totul, nu se mai lasa toata greutatea doar pe genunchii lui. Inainte strangeam din start de materialul de sub genunchi, el se tensiona, si cred ca de asta il rodea la picioruse.

 

Sper sa intelegi ceva, m-am incalcit in explicatii [batcap] [batcap] [batcap] . Unde nu intelegi sa zici, incerc ca reformulez [alcool]



#26
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 21:06

DeeaI si Poca vreau sa ma apuc de scuteceala [:)] si am nevoie de ceva sfaturi. Voi ce modele credeti ca s-ar potrivi la un bebe bulanos si cu poponeata mare? Stiu ca unele lasa urme adanci daca bebe e mai grasan, chiar daca sunt one size, si e in functie de croiul fiecarei firme de scutece, dar si a bebelanului. Mi-as fi luat ceva pachet cu mai multe bucati ca sa ies mai ieftin, dar mi-e teama sa nu o dau in bara si sa nu fie modelul potrivit. Deci ce ati recomanda pt bulanosi?
Cate bucati aveti acum? Ati renuntat de tot la uf? Cu ce det le spalati? Am inteles ca Ecos ar fi ok, eu il folosesc si acum pt hainele noastre (eu am o sensibilitate la detergenti). Dintre toate tipurile de scutece m-ar tenta cel mai tare cele cu buzunar, one size.

Eu am acum Little lamb (fitted de bambus si onesize ppocket) și. Totsbots. Totsbots aş zice că nu lasă urme, dar mie îmi plac mai mult LL fitted, acum avem nr. 1 și îi sunt fixe, i-am comandat și nr. 2, le aduce tati când vine. Sunt foarte mulțumită de ele pentru că nu se irită Andrei, eu de aia am trecut pe textile, din cauza iritațiilor. Uf nu mai folosesc deloc. Spăl cu Persil sensitive dar vreau să încerc nucile când ne întoarcem în Uk. Am 3 LL fitted, 6 onesize pocket, 3 totsbots nigh owl (astea le folosesc noaptea) și 3 totsbots easyfit. Plus scutece din finet si muselină, pe care i le mai pun cu coverul de la LL. Sau fără cover prin casă. I-am comandat și linere din mătase neprelucrată, aștept să le primesc să vedem dacă îl ajută la iritații...Deci din ce am eu Totsbots ar fi mai ok pentru grăsuni :) Dar LL fitted sunt mai faine :) Și îi priesc mai bine lui Andrei :)

#27
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 21:12

si al meu ramanea inainte, si am schimbat putin modul de ajustare. Eu ii bag tot materialul sub genunchi, strang cat sa-l ridic pana la nivelul dorit, apoi ridic material pe spate cat sa nu stea incretit si strang doar partea de sus cat e necesar ca sa ii sustina spatele. Materialul lasat sub genunchi nu-l mai strang aproape deloc, in schimb ma aplec in fata si bag mana pe sub burtica lui si trag bine de tot materialul intre mine si el ca sa se formeze "saculetul" unde sta cu fundu. In acelasi timp il si cracanez pe el ca sa ma "imbratiseze " cu picioarele, dupa care ma ridic si mai trag foarte putin de materialul din partea de jos.

Eu exact asa fac, nu stiu sa explic de ce, dar pur si simplu il sustine cu totul, nu se mai lasa toata greutatea doar pe genunchii lui. Inainte strangeam din start de materialul de sub genunchi, el se tensiona, si cred ca de asta il rodea la picioruse.

 

Sper sa intelegi ceva, m-am incalcit in explicatii [batcap] [batcap] [batcap] . Unde nu intelegi sa zici, incerc ca reformulez [alcool]

mersi. asa fac si eu, doar ca tensionez si partea de jos la sfarsit, o sa incerc fara, sa vad imi iese? oricum fata de ce e in poze (sunt mai vechi), m-am mai perfectionat, partea verde inchis ramane sub fund, abia se mai vede.



#28
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 21:13

Eu am acum Little lamb (fitted de bambus si onesize ppocket) și. Totsbots. Totsbots aş zice că nu lasă urme, dar mie îmi plac mai mult LL fitted, acum avem nr. 1 și îi sunt fixe, i-am comandat și nr. 2, le aduce tati când vine. Sunt foarte mulțumită de ele pentru că nu se irită Andrei, eu de aia am trecut pe textile, din cauza iritațiilor. Uf nu mai folosesc deloc. Spăl cu Persil sensitive dar vreau să încerc nucile când ne întoarcem în Uk. Am 3 LL fitted, 6 onesize pocket, 3 totsbots nigh owl (astea le folosesc noaptea) și 3 totsbots easyfit. Plus scutece din finet si muselină, pe care i le mai pun cu coverul de la LL. Sau fără cover prin casă. I-am comandat și linere din mătase neprelucrată, aștept să le primesc să vedem dacă îl ajută la iritații...Deci din ce am eu Totsbots ar fi mai ok pentru grăsuni :) Dar LL fitted sunt mai faine :) Și îi priesc mai bine lui Andrei :)

wooow poca, vad ca stii chineza:))))


Editat de andika, 09 iulie 2014 - 21:14 .


#29
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 21:16

Și dacă tot am scris un roman să împărtășesc și site-ul de unde am cumpărat LL nr. 2 la preț mai mic decât cel de pe site-ul LL: http://www.clothnappyshop.co.uk/. Nu știu cum ar fi cu livrarea in Ro, eu le-am comandat cu livrare in uk, unde e gratuit. Am luat 10 buc (7 bambus, 2 fleece și 1 bumbac organic) cu 3 coveruri la £60. De pe site-ul LL am luat inițial 3 buc bumbac cu 2 coveruri pa £45.

#30
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 21:18

wooow poca, vad ca stii chineza:))))

 

:)))))))))))




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -