Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 4


308 raspunsuri la acest subiect

#11
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 08 iulie 2014 - 21:05

Buna seara mamici !

Am fost si noi la doctor azi, ne-a confirmat ca avem 100% baietel. Spune ca avem 231gr s ca totul e bine. Singura mica problema, zicea doctorul , e ca ar fi stomacelul prea mare...sau prea mic, n-am inteles din ce a bolmojit acolo. M-am uitat pe cele 3 foi de masuratori si cred ca se refera la AC ( circumferinta abdomilala ) cre e 137. Pe net n-am gasit ca nu s-ar incadra cifra asta in valori dar...cine stie....cu Dumnezeu inainte mergem .

 

Deja incep sa a gandesc ca prea multe informatii strica :)



#12
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 08 iulie 2014 - 21:16

Am uitat sa spun cel mai important ! Sunt f bucuroasa ca bebe e bine, miscaret si ca ieri am inceput sa il simt :)



#13
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 08 iulie 2014 - 22:23

Deyutu felicitari pentru " carnacior si oua" :)), sa fie sanatos si sa vina pe lume la termen. Ma bucur cand aud de bine de la voi, asta imi da incredere ca si sufletelul meu e bine in burtica chiar daca nu il mai simt deloc.

#14
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 05:31

Oana, multumesc ! Stiu cum e sentimentul ala ...uf uf, si nu prea a simt in stare sa il gestionez.

 

Stiti, ieri mi-am dat seama ce important e doctorul sa iti vorbeasca , sa fie deschis. De ex la mine sunt 2 doctori: unul , cel principal, somitate prin domeniu si o doamna mai tanara care cred ca invata de la el, dar de mult timp, pt ca am vazut ca deja face nasterile la aceasi clinica privata cu el. ei si prima data face masuratorile doamna, si apoi inca o data dl doctor. Ea e draguta, ne mai povesteste din ce masoara, mai ne explica. El doar din cand in cand mai zice ceva...si 20 de min sunt parca ore , cand iti masoara coamoara din burtica si nu spune mare lucru, incepi sa iti faci tot felul de ieri :( Noi asa a patit ieri . In schimb imi place mult ca la cabinet poate veni si sotul, sta langa mine pe un scaunel si avem amandoi un monitor in fata, sa vedem tot :)



#15
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 08:48

 Neata mamici! Deyu felicitari pt baietel si cel mai important pt ca este sanatos, nu-ti face griji pt stomacel sunt sigura ca nu e ceva ingrijorator! Cred ca este vorba de dezvoltarea copilului in stadii si momentul ecografiei! Eu merg luni la morfologie fetala am foarte mari emotii sa vad cum e bebeul meu!

   Va pup burtici!



#16
monik2014

monik2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 11:19

Neata la pranz. Eu sunt la munca si am o gramada de treaba, dar acum mi-am luat o mica pauza sa-mi trag sufletul.
Deyutu felicitari pt baietel. Eu , desi dr a spus ca voi avea fetita ma tot trezesc uitandu-ma dupa hainute albastre, lenjerii de patut bleu si imi tot vine in minte numele Victor :))
Deci ori am inebunit ori am o presimtire..
Oricum azinoapte am visat ca aveam o burta imensa si urma sa nasc gemeni. In concluzie, am luat-o razna!

#17
monik2014

monik2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 11:25

Oana scuze poate ai mai zis dar nu tin minte. De ce zici ca nu il mai simti pe bebe? La dr cand mergi?
Sper din tot sufletul ca bebe sa fie in regula , sanatos. Si tu la fel. Pup.

#18
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 12:58

Buna burtici, maine avem si noi programare la eco si sunt fericita ca pote asista si tati la eco, incerc sa ma linistesc ascultand zen music, si cred ca le place ca-i mai simt putin.

 

Dragelor voi cat timp ati luat acid folic, pana la cate sapt, mai luati acum? Vitamine ati luat in fiecare zi de sarcina? Eu desi iau vitamine tot am o usoara anemie...

 

Va pupacesc si Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

 

[gravired] 16+



#19
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 12:58

Felicitari pt baietei si fetite, sper ca maine sa aflam si noi ca sunt sanatosi si ce sunt 100 %.



#20
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 09 iulie 2014 - 14:06

deyut, felicitari pentru cuc. Sa creasca mre!

loredana, eu, sarcina trecuta, visam ca-s criminal in serie si omoram oameni in cel mai crunt mod cu putinta...

baam, deci maine ne tinem de manuta virtual la eco

 

fetele, eu fac la 6 saptamani toxoplasma si listeria (ca la astea n-am anticorpi), analiza de urina la 4 saptamani, secretiile din col la 8 saptamani si leucograma completa lunar




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -