Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 6

sarcina gravida bebe octombrie 2014

193 raspunsuri la acest subiect

#61
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 07:05

Bine ai venit, Bobocelu! Sarcina usoara si un bebe sanatos sa ai!



#62
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 08:34

Neata fete,

 

Bine ai venit Bobocelu, sa ai o sarcina usoara pana la final si un bebel sanatos. Hainute de graviduta se mai gasesc in galeriile Auchan din Militari, nu mai retin exact numele magazinului, dar au hainute foarte frumoase.

 

Pupici la burtici si la bebici.



#63
MihaelaMela

MihaelaMela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 08:44

iN SFARSIT, am primit rezultatul la anticorpi anti RH - ABSENT!
Sa inteleg ca nu voi avea probleme cu rh-ul si bebelina va lua rh-ul meu, nu?

In alta ordine de idei mai am 7 zile de "munca" si intru in concediu de odihna ! Abia astept sa stau acasaaaaa!



#64
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 09:07

Mihaela - sa ai cel mai placut concediu din viata ta si sa te bucuri de burtica :)))



#65
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 09:20

Bine ai venit Bobocelu! Sa ai sarcina usoara in continuare si un baietel vesel si sanatos!  [flo2]  Si mie mi-e greu cu kg mai ales ca am luat vreo 10,. Dar stiu ca se pot da dupa jos, as aca nu ma stresez acum, ba chiar ma bucur ca e o perioada in care pot sa ma rasfat cu unele bunatati.  [:)]

 

Alina, nu mi-a fost greu cu burtica la mare, dar am si stat cumintica. Am stat numai sub umbrela, eventual doar picioarele le scoteam la soare. Costum nu am avut cu totul, ca nu era nevoie.In apa nu am intrat decat cu picioarele, oricum era cam rece.. Am fost mai mult insotitoare pt fetita si sot dar sa stii ca m-am simtit foarte bine. M-am relaxat, m-am odihnit si m-am bucurat de familia mea. chiar cred ca prinde bine un concediu inainte de venirea pe lume a bebelui, se mai incarca bateriile, asa ca nu ezita!

 

Mihaela, ma bucur ca e totul ok cu RH-ul! Poti sta linistita acum!

 

Fetelor, v-am spus mai tarziu, dar poate nu mai stiti, ca eu vreau sa nasc in Craiova, pt ca acolo e doctorita cu care am nascut si prima fetita si imi place f mult de ea, mi-ar fi fost greu acum sa-mi gasesc pe altcineva.. Chiar ieri am fost acolo la spital, l-au si renovat si am avut o stare de bine. Nu de teama cum aveam inainte, ba chiar de entuziasm ca nu mai e mult si voi merge acolo sa-mi aduc bebelina pe lume. Problema e ca eu pana in septembrie stau in Bucuresti si ma gandesc ca daca Doamne fereste se intampla ceva si se declansaza nasterea, unde ma duc?! Voi imi puteti recomanda o un spital care are sectie buna pt prematuri? Eu stau aproape de Unirii si pe langa mine e maternitatea Bucur dar nu stiu nimic despre ea. Chiar as aprecia daca mi-ati face o recomandare. Daca e sa se intample ceva, macar sa ma duc unde trebuie. Desi sper din suflet sa nu fie cazul!

 

Fetelor, Mytzyus cred ca a avut cununia weekendul asta, nu e asa? Mytzyus, asteptam sa ne povestesti si sa ne arati poze! Desi e posibil sa fi plecat deja in luna de miere. Daca e asa, sper sa ai o luna/saptamana de miere duuulce si relaxanta!  [flo]



#66
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 10:08

Silviapatru, maternitati cu sectie buna pentru prematuri sunt: Panait Sarbu (Giulesti), Polizu, Cantacuzino, cred ca si Filantropia.

 

Pupici



#67
MihaelaMela

MihaelaMela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 10:45

Stiu sigur ca Filantropia este o maternitate buna, au sectie ptr prematuri. Eu nasc la Giulesti unde este la fel de bine. Prefer maternitatile de stat decat cele particulare...

Maternitatea Bucur nu o recomand, eu una nu as naste acolo nici batuta!

Prietena mea a nascut acolo si nu mi-a placut nici mie, nici ei iar asistentele groazniceeeee!


Editat de MihaelaMela, 15 iulie 2014 - 11:49 .


#68
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 11:35

Asa e Silvia, mytzy a avut cununia in acest weekend!

 

mytzy - cand intri iti uram Casa de piatra si multi multi ani fericiti alaturi sot si bebe! Sa fiti fericiti toti 3! [flo2] [artif] [flo] [floare3]



#69
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 14:16

Multumesc fetelor pentru recomandari! E bine de stiut ca la bucur nu e ok, ca sotul acolo avea de gand sa ma duca in caz de ceva  [:D] (asta pt a e aproape)



#70
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 14:47

Ne-am facut si noi programare la medic joi, de abia astept sa vad ce mai face bondarelul meu mic [il] mi-e dor sa-l vad !!! Sper sa nu uit, sa-i zic la dl doctor sa-mi dea si o poza cu prichindelul, tura trecuta nu am avut.





Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -