Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 6

sarcina gravida bebe octombrie 2014

193 raspunsuri la acest subiect

#151
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 08:19

sa stii anda ca m-am relaxat foarte fain..dar astazi trag consecintele .ma ustura bulanasele de mor,sunt f alba la piele si rapid ma fac ca racu

 

mytzyus am trecut  noi peste greturile alea groaznice care ne-au tinut mai mult de o zi cat va dura nasterea ,si acum la sfarsit ne inecam ca tiganu la mal?

 

nuuu!! mi-e sincer nu mi-e frica de nastere sunt curajoasa de fel...gandesc pozitiv in cazul asta.Cateva ore de durere ,apoi puiutul e in bratele noastre

 

pupici ,o duminica frumoasa tuturor



#152
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 10:46

In concediu si eu am avut ceva usturimi de la soare, desi nu am o piele prea deschisa si m-am dat intr-una cu ulei cu spf 50 si am stat mai mult la umbra. Doar in ziua cu croaziera pe mediterana m-a mai luat soarele ca nu era deloc umbra pe vas.. Burtica totusi am tinut-o mereu acoperita, cu exceptia momentelor in care eram in apa. De ce ziceti voi ca nu aveti voie in apa? Mie medicul mi-a dat voie si la mare si la piscina si mi-a zis ca ar fi chiar indicat sa merg sa inot sau la aqua gym pt gravide. 

 

Alina, da..am scapat de greturile alea urate dar acum e vorba de durere MARE, iar eu si durerile nu prea ne avem la inima. Acum un an jumate am trecut printr-o colica renala si medicul de la urgenta mi-a zis ca daca am suportat o noapte intreaga durerile alea omsa nasc natural fara probleme, ca e o diferenta mica, dar cand ma gandesc ca m-am tavalit pe jos toata noaptea si plangeam de nu mai stiam de mine, parca nu mai sunt atat de curajoasa :)) Ma gandesc doar ca o sa fiu foarte fericita si curioasa sa o vad pe bubulina si nu o sa mai am timp sa ma gandesc la ce ma asteapta cand voi intra in travaliu..



#153
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 10:53

asa si eu mytzy....si pe mine ma iau temerile cand ma gandesc la nastere...nici eu nu ma impac bine cu durerile, acum poate optez ptr epidurala in cazul in care nu va fi nevoie de cezariana - Doamne ajuta sa fie bine, ca timpul trece in goana mare....



#154
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 11:04

Hello mamici si burtici, 

si pe mine ma mai apuca grijile cu nasterea, nu suport durerea si nu sunt foarte rezistenta , dar de data asta sper ca instinctul matern sa fie mai puternic si sa imi dea mai mult curaj ca sa trec cu bine peste asta. La fel si eu ca si mitzy ma gandesc ca atunci cand o sa ma apuce travaliul practic nu mai am ce sa fac si...astept sa vina bebe pe lume :) . Da Anda timpul trece extrem de repede , mai avem putin :))

fetelor eu nu reusesc sa aleg o varianta ok pentru carucior. In urma tuturor cautarilor constat ca sunt foarte scumpe. Eu mi-as dori un carucior 3 in 1 , dar nu as vrea sa dau 3500 ron pe unul. Voi cum procedati ? V-ati gandit ? In Bucuresti cel putin nici nu stiu unde sa mai caut...daca aveti idei, sugestii , recomandari de brand-uri ca st ok si care nu....astept cu drag. 

Va pupacesc



#155
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 11:48

La noi sunt niste preturi de ti se face parul maciuca la articolele pt bebelusi. Am fost acum cateva zile prin mall in baneasa si am cutreierat magazinele de copii. Am iesit amandoi verzi la fata..dupa ce am facut o mica cercetare a pietii de pe amazon. Am facut niste calcule si se pare ca si cu transport si eventuale taxe tot nu ajungem la preturile autohtone si..sa nu mai spun de calitate. 

 

Caruciorul noi l-am luat de pe net, http://uberchild.com...nbow-spots.html  si a ajuns intr-o saptamana. 

 

Cu ocazia asta am inceput sa ne gandim serios sa facem si un magazin online cu articole pt bebelusi si copii cu produse din sua. Calitatea si preturile de acolo sunt clar mult deasupra produselor de pe piata din romania. Plus ca lucrand de acasa as putea sta mai mult si cu pitica. Deloc nu ma incanta ideea de a pleca 9-10 ore pe zi de langa ea. 



#156
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 19:28

ceva hainute mai ieftine online gasim undeva?



#157
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 08:06

Neata fete,

 

Sa aveti o saptamana minunata!

Pupici fete! [pup]

Pupici Andreutza! [pup]



#158
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 09:33

neata neata roxy si mamici cu burtici!!! [pup]



#159
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 09:46

Cu intarziere din nou, La multi ani Ana_26! Iti urez doar impliniri si un baietel sanatos! [s] [s]



#160
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 11:23

La multi ani, Ana! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de bebe!

 

Anda, sunt multe site-uri la noi cu hainute de bebe ieftine, dar calitatea lor cam lasa de dorit. Eu ce am vazut (si am cam cotrobait prin ele) nu m-a atras mai nimic. De aici si ideea cu magazinul online si produsele din sua. In Romania daca vrei sa iei chestii de calitate superioara trebuie sa bagi mana adanc in buzunar, dar atata timp,cat exista alternativa..pe mine nu m-au prins. Este destul de greu sa aduci chestii din sua dar merita cu varf si indesat mai ales cand e vorba de copii. 

 

Spor la cumparaturi, fetelor! Nu mai avem mult si vin bebeii! :)





Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -