Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 6

sarcina gravida bebe octombrie 2014

193 raspunsuri la acest subiect

#141
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 07:57

neata buna!

si eu mi-am luat tot de pe Emag, m-au incantat reducerile si faptul ca am beneficiat de transport gratuit! mie imi place sa merg la cumparaturi, dar ptr ca tati lucreaza si nu aveam cu cine sa le aduc acasa, am hotarat sa le fac online! asa ca mi-am luat scutecele (la care am avut si reducere si cadou cate un colac de plaja la fiecare pachet- maimutica a fost f bucuroasa de colace, desi inca mai are si de anul trecut), servetelele umede, sampon, lotiune de corp, cearsafuri absorbante, tampoane de sani, un halatel ptr mine si o cadita gonflabila(aici unde stam cu chirie baia e f mica si am zis ca prima perioada o sa fie ok cu cea gonflabila, ca s-o pot strange cand n-o folosesc, sa nu ocupe spatiu in baie... apoi trecem in cada!)...mai trebuie sa gasesc un set de hainute de iesit din spital, dar as fi vrut intai sa stiu daca e fetita sau baiat... a, cat am fost in concediu am primit primele cadouri: un set de 3 body-uri cu maneca lunga newborn, un alt set de body cu maneca lunga, pantalonasi si caciulita, un set prosopel de baie+3 prosopele de regurgitat si un scaun de masina/scoica... parca cu cat se aduna lucrusoarele, cu atat creste si nerabdarea mea...



#142
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 08:00

frumoasa burtica anda...dar si bluzita ta imi place mult

imi place cum ti-ai editat fotografia..data cutare ,atea saptamani ,frumos....deci le pastrezi ca amintire :)



#143
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 09:21

silvia, da, tu ai DPN 12 eu 2 [:)]

 

Alina, merci :))) mi-am facut inca din februarie poze la burtica si le am pe toate ca amintire, de la prima poza cand nu se vede chiar nimic pana acum recent - mare tristete a fost cand am avut impresia ca am pierdut toate pozele (cand mi s-a stricat laptop-ul) dar le-a salvat tati pana la urma :)))



#144
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 09:24

fetelor, aici a aparut soarele si se anunta o zi calduroaaasa, asa ca va urez weekend placut si linistit

Va puup [pup]



#145
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 09:43

si la noi deja e calduroasa ziua, nu doar se anunta... tre sa intru in bucatarie sa pregatesc ceva de mancare ptr pranz dar nu am nici un chef... dupa-amiaza, dupa ce nu mai e soarele asa amenintator, poate reusesc saajung si pe plaja, anul acesta inca nu am ajuns, am fost tare ocupati si maimutica nu mai are rabdare, cica toate prietenele ei au fost deja de cateva ori, numai ea nu ajunge!

Sa aveti o zi placuta!



#146
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 10:03

Anda,foarte frumoasa burtica ta si mareeeee  [il]             Roxyc sa te bucuri de grasunica fără probleme pana la termen,o sa își de.a ea mărgelele jos.....e fudulă,de pe acum ii place sa se aranjeze  [soricel] , Silvia,pai m.am hotărât la cazariana pt ca vreau risc 0 pentru bebe,sti eu am deja 40 ani si probabil va fi unicul meu copilaș,la o naștere normala se poate intampla multe,nu se știe niciodată cum reactioneaza corpul meu si decât sa apelam la forceps si alte minunații mai bine asa....prefer tăieturi si dureri pe corpul meu,dar bebe sa fie bine  [flo2]   Aici asa este procedura,daca vrei cezariana te programează doctorul cam cu 2 sapt înainte  de termen si decât 29-30.09 suna mai frumos 1.10,dr m.a pus sa aleg... Daca e sa vina mai repede bebelina,nicio problema fug la spital cu un taxi,dar tot cezariana imi face.... Va pup fetelor si weekend plăcut ,sa ne tineti si pe noi la curent cu noutățile voastre de la dr.  [flo2]


Editat de andreutza2, 26 iulie 2014 - 10:06 .


#147
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 10:03

distractie placuta shmily - aveti grija la soare si hidratati-va bine! :))



#148
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 18:23

noi am fost azi la piscina ,ne-a cam prins soarele dar am avut grija de burtica.Am acoperito cu un prosop cat am stat la soare ,cu toate astea s-a cam inrosit si burtica .

Miniaturi atasate

  • SDC13799.JPG
  • SDC13776.JPG


#149
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 19:18

ce relaxare pe tine Alina :)) bravo



#150
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 21:49

Buna seara burtici!

 

Am fost si noi la control si am vazut bubulina nazdravana. Are 1036 de grame si e cam inghesuita mititica. Abia am reusit sa ii vedem un pic fatuca pentru ca era lipita de uter si nu reusea deloc sa genereze o imagine 3D ok. Arata destul de horror in capturile pe care le-a reusit medicul dar ne-am distrat un pic :)). Ca de obicei nu a avut stare si s-a luptat cu sonda non-stop. Si bubulina mea e cu capul in jos dar medicul a zis ca nu e o problema. Ea se intoarce si se aseaza cum are chef si pe unde are loc..avand in vedere burta mea mica nu are prea multe alternative. Cordonul ombilical nu il are in jurul gatului dar chiar si daca l-ar fi avut medicul a zis ca nu ar fi vreo problema si nu e nevoie de cezariana. Si eu l-am avut de 2 ori in jurul gatului cand m-am nascut si tot natural am venit pe lume fara probleme. 

 

Pe scurt..crestem bine :) saptamana viitoare merg la analiza si peste 3 saptamani la morfologia de trimestru 3. Doamna doctor care imi face morfologiile m-a chemat in saptamana 30 si medicul meu a zis sa fac asa cum imi recomanda ea. 

 

Fetelor..mai e atat de putin ca ma apuca groaza cand ma gandesc la nastere..





Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -