Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gradinita Kids Joy Land Militari


12 raspunsuri la acest subiect

#1
lara845

lara845
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 iulie 2014 - 22:25

Buna ziua. Am deschis acest subiect deoarece nu am gasit nici o parere referitoare la aceasta gradinita ...inainte sa ne inscriem noi. Iar acum...la doua luni dupa ce l-am retras...consider necesar sa avertizez si alti parinti.
De ce? Pentru ca am crescut 2 ani un ingeras...pentru ca am ales o gradinita privata...si pentru ca urasc minciuna.
INITIAL TOTUL PARE minunat.
O locatie buna, langa padure, aer curat, toata lumea ff draguta, pret ok, putini copii in grupa.
Desi educatoarele par ok si al meu le iubea...venea nedormit si flamand acasa. Seara nu se mai satura mititelul. Era nervos...rupt de somn. Insa zilnic ni se spunea ca doarme si mananca f bine.
A racit puternic...pentru ca mereu erau primiti copii bolnavi in colectivitate.
Am zis ca e perioada de acomodare. Dar nu. Acum...dupa cateva luni de stat acasa, a luat din nou in greutate, e vesel, doarme, mananca. Vom cauta alta varianta.
Am aflat ca la Kids Joy Land...nu prea sunt copii pt ca f multi se retrag. Si nici educatoarele nu stau.
Daca poate luati gradinita in considerare...verificati f bine inainte! Inainte de a fi un business...e viata unor ingerasi.

#2
roze1111

roze1111
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 august 2014 - 09:27

Buna dimineata!

Ma bucur ca v-am intalnit. Cat timp ati mers la aceasta gradinita? Am si eu fetita inscrisa acolo si, ca peste tot pe unde te duci, parerile sunt impartite... Noi venim de la alta gradinita unde fetita nu s-a adaptat, in fiecare dimineata vomita de plans iar noaptea avea cosmaruri... Aici totul este minunat: s-a adaptat foarte usor (in sfarsit merg si eu linistita la serviciu!!!), este iubita, este ingrijita (niciodata nu am gasit-o murdara), fac foarte multe activitati frumoase, iar eu nu am fost mintita niciodata nici in privinta mancarii si nici a altor tabieturi pe care le are fiica-mea (lucruri testate).

M-am vazut datoare sa scriu aceste randuri deoarece este usor sa improsti cu noroi din nu stiu ce motive (probabil personale), dar gradinita aceasta e chiar OK prin comparatie. Eu am recomandat-o si altor parinti care si-au inscris copiii aici si care sunt de aceeasi parere cu mine! Copiii se pot imbolnavi si acasa. Fiica-mea a facut pneumonie la varsta de o luna - si nu a fost vina colectivitatii.

Este o gradinita unde ti se zambeste, unde nu esti mintit, unde sunt supravegheati cum trebuie, unde se inscriu in continuare copii (din cate stiu eu nu s-au retras asa cum spuneti dvs), unde copiii isi iubesc educatoarele (care sunt aceleasi de cand venim noi aici - deci nu au plecat :) ) si este o gradinita despre care se vorbeste frumos in parcuri. Noi suntem foarte incantati de ceea ce se intampla aici, copilul merge cu bucurie si invata in fiecare zi alte lucruri.

Am intrebat in aceasta dimineata ce baietel s-a retras de la gradinita Kids Joy Land si... surpriza! S-a retras doar unul singur caruia ii cunosc parintii si pe care i-am contactat. Motivele sunt cu totul altele si care nu tin de gradinita...

Succes!

 



#3
lara845

lara845
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 23:28

Buna ziua din nou. Felicitari! Sunteti un parinte super! Banuiesc ca ati fost si la sedinta de la gradinita din aceasta saptamana. Atunci inseamna ca deja stiti ce s-a discutat si descoperit. Nu au suficiente patuturi-copiii dormeau pe jos!! Patuturile existente nu aveau saltele. NU AU CONTRACT VALABIL CU NICI O FIRMA DE CATERING. Mancarea...nu se stie care...nu e avizata de nimeni. Educatoarele pleaca pentru ca vad neregulile! Nu am participat la sedinta, dar mi-au spus 3 parinti acelasi lucru. Nu mai am copilul acolo, dar pentru tratamentul pe care l-a suportat cat a fost acolo, si pentru ce am descoperit acum, voi spune tuturor acest caz. Daca doamnei directoare nu ii e frica de controale, de parinti, macar de Dumnezeu ar trebui sa ii fie frica. Are si ea doi copii. Eu nu mi-am dat baietelul acolo sa devina doctor. Am vrut doar sa fie ingrijit si hranit...la varsta asta. Nu muncesc ca sa imi doarma copilul pe jos. Si sa mai si platesc pentru asta. Si sigur nici parintii care vor citi si care pot si verifica.

#4
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 10:12

Buna ziua, foarte bun subiectul deschis

#5
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 10:17

Eu am baietii din luna Martie la aceasta gradinita, unul la gr mica unul la gr mare

#6
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 10:25

Cand am venit aici aveam deja experienta cu o alta gradi din Chiajna una cu experienta si vechime, dar am simtit ca nu ne mai indeplineste nevoile asadar am vizitat si am ales KJL

#7
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 10:27

La prima gradi am fost doar cu cel mare, cel mic inca nu era de gradi.
Aici mi-au placut proprietarii, experienta lor si recomandarea pe care am primit-o de la directoarea altei gradinite
Nu am simtit vreodata ca ma mint si tot ce au spus ca fac au facut

#8
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 12:03

avand in vedere ca am 2, unul mananca unul nu, mi se spun lucrurile astea
paturile eu le-am vazut, copiii imi spun acasa si cine merge cu ei la baie cine trage apa cu cine se cearta
educatoarele de la gr mica s-au tot schimbat, eu stiu de la directoare motivele, este adevarat ca e cam nasol pt copii, dar e greu sa gasesti oameni de calitate, acum majoritatea educatoarelor sunt f tinere la inceput de drum asadar foarte alunecoase, probabil ca fug cand vad despre ce este vorba

#9
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 12:05

de saptamana aceasta gradinita are alta firma de catering pt care ni s-a prezentat contractul si posibilitatea de a vizita firma
pt ca cel mare are fite la mancare, primeam mancarea la pachet sa incerc sa ii dau acasa, pe vremea cand nu dormea aici, mancarea foarte buna deloc sarata si fara gust de delikat sau prostii

#10
Ralucabogdan

Ralucabogdan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 15:48

Scuze am scris fractionat din lipsa de timp.

Asadar din punctul meu de vedere, eu stiam foarte clar la ce sa ma astept cand am venit aici, gradinita noua de nici un an de zile, deci sigur vor fi lucruri de pus la punct, dar mi-a placut de patroni, mi-a placut ca numarul de copii este mic pt fiecare grupa, si ca nici nu au cum sa faca sa fie mai multi, au curte, cu iarba naturala, stau afara. Cand tatonam terenul pt cel mic, am stat cu el in curtea din spate, peste tot erau castronele cu fructe la discretie.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -