Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 12


514 raspunsuri la acest subiect

#501
Meey

Meey

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.530 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 06:52

eu sunt suparata azi pe soacramea...da sunt suparata rau

am rugat-o ieri sa lase baiatul dezbracat adica fara pampers, ca era putin iritat la fundulet aseara cand am ajuns acasa era cu pampersul pe el si aproape rana

am plans de mila lui

azi dimineata i-am spus ca am numarat pampersul si ca daca lipseste unul fac scandal, sa lase baiatul sa se vindece si la care mi-a raspuns ca ce ia sa duca baiatul la plimbare fara pampers???cum sa nu-i puna pampers ca ii frig la baiat [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

poate sa stea si in curte ca tot afara e

cine naiba a inventat soacrele astea care in loc sa te ajute te incurca????

 

daca pana acum stateam in dubii ce sa fac, acum m-am hotarat din 15 Septembrie duc baiatul la cresa



#502
Meey

Meey

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.530 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 06:59

Andra esti tare mumusica [il] 

si balerina lui maddutz la fel [il]



#503
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:17

Meey, tu iti cunosti mai bine copilul, dar nu-i prea sensibilut inca pt cresa? Soacra-ta o fi ea naspa da e nepotul ei si se ocupa numai de el. La cresa au vreo 20 de copii si nu stiu cat e de rabdator personalul. Pt iritatie da-l cu Sudocrem. Face minuni. Apropo. I-au disparut bubitele alea?

#504
Meey

Meey

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.530 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:22

Meey, tu iti cunosti mai bine copilul, dar nu-i prea sensibilut inca pt cresa? Soacra-ta o fi ea naspa da e nepotul ei si se ocupa numai de el. La cresa au vreo 20 de copii si nu stiu cat e de rabdator personalul. Pt iritatie da-l cu Sudocrem. Face minuni. Apropo. I-au disparut bubitele alea?

sudocrem nu mai am, il dau cu crema de la himalaya

bubitele s-au uscat dar nu au disparut inca

 

incerc cu cresa, daca merge bine daca nu caut alta solutie



#505
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:27

Neata fetelor!!
La multi ani Andrei de Sim!!!
Sim si meey ms...
Meey, zic si eu ca baby..sau poate gasesti pe cineva sa angajezi si sa stea cu el pana cand are varsta de mers la gradi gradi?...o fi si soacra ta mai in varsta si plictisita asa ca face cum ii e mai usor(nu-i iau apararea deloc...si eu sunt impotriva soacrelor care in loc sa te ajute numa te incurca)..:*...cum mai e andrei cu kk si temperatura?

#506
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:27

Mulțumesc Baby, Meey duceai vostri sa trăiască sănătos !

#507
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:29

Gina, m-ai uns pe suflet cu mesajul tău și tare și dreptate, l-am dat peste cap pe soț de când sunt deprimata ai complexata. Nici nu s-a mai dus la sala, ca nu cumva sa ma simt eu aiurea ca el își lucrează corpul și eu nu pot. Btw e mai înalt ca mine cu5cm și are 72 kg și eu am 68. Of, vorba ta, kg mele se vad imediat lângă el. Dacă ii vin tricourile mele, îți dai seama :))

Sim, eu te tot citesc, dar de când cu povestea nu mai îndrăznesc sa îți zic nimic, dar sa știi ca nu te ignor, doar ca sunt stinghera...

Andra, va sta tare bine împreună.

Am uitat ce am mai citit.

A făcut cineva synflorix? Anti rotavirus? Ati avut reacții? Trebuie sa îl facem vineri.
Soțul e înnebunit sa ii facem toate opționalele, iar eu sunt înnebunită ca asta înseamnă Bombardat lunar cu virusuri. Nu ii da asta imunitate peste cap? As vrea sa îl conving sa nu mai facem antipneumoccocic, dar cum? Ca nici articole sa ma susțină nu am găsit, doar unul. El a găsit ca în alte tari e obligatoriu Ufff. Cred ca e prima data când suntem cu păreri diferite în parenting. Nu știu cum o dam la capat.

Eu am fost anti vaccinare, dar sotul nici nu vroia sa auda. SI La noi a fost primul subiect de parenting in care ne-am aprins. Mi-am dat seama apoi ca si eu, ca si el, ma bazam pe niste articole citite le net, dar nu stim care este adevarul. PE Net poti gasi si pro si contra in aceeasi masura, depinde ce vrei sa vezi. Am decis ca e mai importanta linistea in familie si cum sunt atatea milioane de copii care fac vaccinul, nu o fi la noi fix statistica aia naspa.

 

i-am facut Rotarix la 3 luni, dar pneumoccocicul a zis pediatra ca se poate face si mai tarziu, pe la 7-8 luni. Daca uita sotul atunci, nu il mai fac. :))



#508
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:41

Meey , soacrele ...cah ...

#509
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:43

Neata, tzop si eu cu vioi la cafea, dupa ce mi-am citit mailurile si ce ati mai scris aseara....

Sa vad daca imi mai aduc aminte ce am citit:

 

Meey, decat cu o soacra fudula si incapatanata mai bine incerci sa duci copilul la cresa...acolo sunt femei cu experienta si specializate, doar si noi am crescut tot la cresa, stiu ca pe vremea lui Ceasca era concediul de maternitate doar de 3 luni ... Asta e parerea mea, don't shoot

 

Andra, superbi amandoi, va potriviti..eu cred ca si cu 15 kg in plus esti tot fermecatoare.

 

Gina, mare adevar ai spus, nu vrei sa stai langa urechea mea de fiecare data sa imi repeti, ca uit instantaneu :)))



#510
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 07:53

Sim, imi pare rau ca nu ai reusit sa iti gasesti chiar nimic,

 

Te inteleg perfect cum te simti incercand sa iti aperi  cuibul.  Si eu am inteles despre nordici (regula generala - suedezi, norvegieni, danezi) ca la petrecere nu conteaza ca vii in pereche, toata lumea se imbata manga si apoi toata lumea se imperecheaza (pe loc, fizic) cu toata lumea, iar barbatii la 20 si ceva de ani nu mai sunt buni de procreere ..normal sa sara pe al tau, tu cu burta mare, vad in el o potentiala sursa de procreere..Ideea este ca oamenii care arata bine avanseaza mai usor si mai repede in cariera, iar cei mai dezavantajati de soarta trebuie sa se chinuie mai mult.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -