Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 12


514 raspunsuri la acest subiect

#31
Celenna

Celenna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 09:37

Ce scumpa-i si dulce tare gaza ta Andra!
Fetele care tineti dieta, felicitari!
Eu nu as fi in stare sa tin nici o dieta, mananc foarte haotic si nu ma pot abtine de la nimic!
Gina , afara doarme cel mai bind si fata mea, I-o dau si eu lui tataie sa o plimbe putin apoi sa stea la umbra in gradina(avem aici amenajat o gradina foarte frumoasa si umbroasa) ca deja ma cearta fata ca ea vrea afara :))

#32
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 09:42

hi hi inteleg ca nu te ajuta cu nimic ba..dimpotriva.Dar e tanara,e romanca sau nu?
al meu are 3 ani si 1 luna si fata 3 luni.Ah si soacra mea e moarta-Dumnezeu S
o ierte! Ca altfel m.ar fi ajutat.


Romanca e desi cateodata am impresia ca ma inteleg cu ea ca si cu turcii....nu e ea persoana rea, dar lenea asta....
Cu cel mic mai sta (ea sta pe fotoliu cu el in brate si pe mine ma tot trimite de nu stau 2 sec jos), dar isi pierde rabdarea si daca plange mi-l arunca in brate....pe cel mare striga mereu si apoi se mira ca nu merge sa o pupe...
La capitolul mancare si curatenie...ea mi-a spus cand a venit ca vrea sa se simta ca in concediu...si sta pana in sept....


Gina, sa te auda cel de sus....sa spal si eu o piersicuta:(((((

#33
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 09:45

Ms fetelor[:X][:x][:X]

#34
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 09:56

Sa nu credeti ca o barfesc....pe de-o parte o inteleg..socru facea tot in casa si a avut grija de copii ca era bolnav si nu putea merge la servici...asa ca s-au impartit...dar dupa ce a murit eu, ea a cam ramas in plop cu ele...

#35
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 10:02

Apoi Andra, draga, la tine si a gasit sa isi petreaca vara, cand tu esti bizi, macar sa te ajute...adica pe langa copii si sot, tre sa mai ai una de i purtat de grija? fa o pachet si trimite o acasa...

Apoi ma invart, mie nu imi placea sa ma ajute soacra cu fata, curatenie sau mancare nic ea nu facea, pe principiul ca sa fac eu cum imi place. Odata am plecat la Bstrita cu tata si faa, ea a ramas acasa. Pe cand am venit, avea doamna musafiri, le prezenta casan..si zicea ce si cum mai facem...i a cazu fatza cand m a vazut...s a balbait un pic, si m a intrebat ca asa repede ne am intors?
Aa, si nu imi placea sa se ocupe ea pt ca imi.plimba fata in brate, ii pupa manutele ( si cat a stat la noi nu am vazut periuta extra de dinti in baie :)) ), ii indrepta picioarele, mi a invatat o la 2 luni la verticala, sa vada lumea, o tinea la tv, o legana in scoica de tot ii umbla capul fetei, comenta ca de ce ii cer sotului ajutor la baia fetei, ca ea facea asa si pe dincolo, ca barbat so era la munca...i am zis ca atata vreme cat din banii mei traim ( in mare, ca mai aduce si el una alta...), am pretentii de la el. nu a mai zis nimic...

#36
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 10:10

Apoi Andra, draga, la tine si a gasit sa isi petreaca vara, cand tu esti bizi, macar sa te ajute...adica pe langa copii si sot, tre sa mai ai una de i purtat de grija? fa o pachet si trimite o acasa...

Apoi ma invart, mie nu imi placea sa ma ajute soacra cu fata, curatenie sau mancare nic ea nu facea, pe principiul ca sa fac eu cum imi place. Odata am plecat la Bstrita cu tata si faa, ea a ramas acasa. Pe cand am venit, avea doamna musafiri, le prezenta casan..si zicea ce si cum mai facem...i a cazu fatza cand m a vazut...s a balbait un pic, si m a intrebat ca asa repede ne am intors?
Aa, si nu imi placea sa se ocupe ea pt ca imi.plimba fata in brate, ii pupa manutele ( si cat a stat la noi nu am vazut periuta extra de dinti in baie :)) ), ii indrepta picioarele, mi a invatat o la 2 luni la verticala, sa vada lumea, o tinea la tv, o legana in scoica de tot ii umbla capul fetei, comenta ca de ce ii cer sotului ajutor la baia fetei, ca ea facea asa si pe dincolo, ca barbat so era la munca...i am zis ca atata vreme cat din banii mei traim ( in mare, ca mai aduce si el una alta...), am pretentii de la el. nu a mai zis nimic...


Daca as avea la cine sa o trimit as face-o pachet, dar cumnatul sta si el aici cu noi, iar din tzara a fugit ca dupa moartea lu socru s-a recasatorit si numa nu se inteleg..
Cu casa la fel ar face si a mea doar ca nu i-am lasat cheia...ne-a propus sa o lasam pe ea in casa din tara ca sa aiba grija de ea si ca s-a saturat la bloc...nu ms...

#37
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 10:17

Cred ca la baby ar trebui sa o trimit...;))

#38
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 10:28

Promit ca asta e ultimul lucru ce il zic despre ea (ms ca ma suportati si ma lasati sa ma descarc aici)
Acum ma intruieste cum sa zdrobesc niste distonocalm si sa il bag in mancare la sot... ca de cand a venit ea a observat ca e nervos...
:))))))



Gata

#39
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 10:52

Promit ca asta e ultimul lucru ce il zic despre ea (ms ca ma suportati si ma lasati sa ma descarc aici)
Acum ma intruieste cum sa zdrobesc niste distonocalm si sa il bag in mancare la sot... ca de cand a venit ea a observat ca e nervos...
:))))))



Gata

extraordinar! sotul fiind copilul ei:)



#40
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 29 iunie 2014 - 10:57

Promit ca asta e ultimul lucru ce il zic despre ea (ms ca ma suportati si ma lasati sa ma descarc aici)
Acum ma intruieste cum sa zdrobesc niste distonocalm si sa il bag in mancare la sot... ca de cand a venit ea a observat ca e nervos...
:))))))



Gata


:))))))))))))


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -