Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (205)..STIL DE VIATA NU DIETA

slabire monti montignac still de viata

508 raspunsuri la acest subiect

#491
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 17:51

Felicitari Androix!

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: cafea cu cofeina

P: iahnie de fasole cu carnati de la catering

G: inghetata dietetica

C: putin kaizer, casaval afumat, o rosie

Probabil ca mai incolo niste pepene. Cina mea a fost la 17.30



#492
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 20:25

Multumesc, fetelor! [flor]

 

Meniul meu de azi e:

MD wassa, gem, lapte

G praji de visine x 4 buc.

P ciorba de legume, mancare de fasole verde cu carne de pui

C salata de rosii cu salata de vinete.

 

Mi-e pofta si mie de iahnie de fasole, am vrut zilele astea sa fac dar nu am apucat, nici nu prea am loc in frigider, poate reusesc totusi sa-mi fac o manuta de boabe doar pentru mine ca nu cred ca-i interesez si pe ai mei.

 

Am tot vrut sa zic: m-am intalnit cu Otilia care e o frumoasa si are trei fetite superbe. Mi-a adus wasa conforma si pentru ca nu a apucat sa mai ia legatura cu nimeni inainte de a ajunge in tara s-a intalnit doar cu mine. A adus mai multe pachete asa ca daca sunt doritoare din bucuresti am doua pachete de wasa 24% si inca un pachet de altfel de pesmeti. Dati de stire pe PM sa stabilim cum ne putem intalni.



#493
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 05:51

Buna dimineata! De azi sunt in concediu, finally...ultimele saptamani mi au pus capac , din toate punctele de vedere.

 

Mama lui Mihai, vergeturile se fac de la ingrasat brusc, nu de la slabit...slabitul doar le face sa devina vizibile.Posibil sa le ai din timpul sarcinii, sau din perioada in care ai luat mai mult in greutate.Creme si bronz , dar mare lucru nu se poate face.Eu am cateva de la 17-18 ani si am ramas cu ele pe vecie.

 

 

Andro, felicitari pentru flotari, stiu ce simti...mie mi a luat jumatate de an sa ajung la performanta respectiva, avand in vedere ca niciodata nu am reusit sa fac macar una.Acum fac 10-15, dar nu sunt pana jos. Felicitari si pentru scadere, am tot vazut poze cu tine slaba si parca nici nu mi mai aduc aminte cum aratai cu 10 kg in plus.

 

Giulia, si eu urasc sa ma dau cu creme de corp.Am rezolvat o cu Nivea crema sub dus, cu aia ma dau si la piscina, sunt extrem de multumita.Mai ales vara, nu ai senzatia aia de uns sufocant, nici nu simti ca ai crema pe tine.Si hodrateaza bine de tot, ca un lapte de corp obisnuit.

 

Maine plec la mare, 5 zile.Sper sa fie vreme frumoasa .Vreau sa fac azi un dulce conform si ceva cumparaturi pentru md si cina, la pranz voi vedea cum ma descurc.Oricum la mare nu mananc mai nimic din principiu, mai ales daca trebuie sa merg la restaurant.Nu mi place asteptarea aia de la terase deloc, o evit cat pot.



#494
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 06:32

Si eu am vergeturi desi nu am fost niciodata grasa. deloc. le-am observat dupa ce am avut oreon cu complicatii, de am zacut vreo 2 saptamani in pat fara sa imi pot ridica nici macar capul de pe perna. am slabit atunci vreo 5 kg minimum desi aveam 50 sau 52.

si de atunci am ramas cu ele.

 

cu flotarile stati ff bine, fetele de la mine de la kickbox nu pot face nici macar una corecta, desi fac kickbox de mai mult de 1 an. ;) si sunt toate de 20 de ani. una singura care are reo 27 face cateva corecte. ;)



#495
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 06:42

Tu fericito, care le faci de cand erai mica...nu mai vorbim de tractiuni! :))))



#496
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 07:04

Bilantul celor 4 zile de dezmat total- sambata risotto cu orez alb, duminica inghetata, frappe, luni papanas cu smantana si dulceata, marti frappe cu frisca si zahar, pizza de la Pizza Hut este acceptabil.Zilele astea nici nu m-am cantarit, ca nu avea rost.Azi 58.00. [soricel]

 

Ieri am fost cuminte dar am mancat mult seara.


Editat de caress, 24 iulie 2014 - 07:04 .


#497
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 07:38

Neata!

Caress, te-am dat disparuta, sa stii!

La mine acasa nu prea se mananca fasole boabe (nu prea spre deloc) asa ca imi iau uneori de la catering daca au, rezolv pofta si nu imi mai trebuie minim juma' de an. Ca sa fac o manuta acasa numai pentru mine... nu merita. Prea multa munca si bataie de cap.

Azi estimez asa:

-cafea cu cofeina

MD: 1 iaurt mic, cafea cu cofeina

P: telemea cu wasa la microunde, o rosie

G: pepene rosu

C: friptura de vita/pui la tava.

 

Si eu am sport in program azi, pentru diseara: frecat cuptorul cu microunde pe care l-am mutat azi dimineata la fostul lui loc, unde imi era mai la indemana, demontat si frecat hota, bagat la spalat, intins, maturat, curatat curtea care s-a umplut de frunze dupa ploile astea. Ca sa imi las we pentru sportul cu aspiratorul si mopul.



#498
Mama_lui_Mihai

Mama_lui_Mihai

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 08:12

Buna dimineata.

Androix eu vreau sa slabesc ....dar tot calc pe langa cu anumite alegeri ....sper sa fiu mai atenta (gata cu painea....ca la lapte nu am reusit a renunt).

Caress, eu acum am observat vergeturile(desi sunt convinsa ca sunt mai vechi) pentru ca sunt accentuate....si ma-u luat de "nas". Stiu ca nu trec, dar macar sa nu mai fie atat de vizibile.

Azi:MD cafea cu lapte

      G fructe (piersici si nectarine)

       D supa de legume, friptura cu salata

      G mix seminte

       C kefir

O zi cat mai buna tuturor.



#499
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.449 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 08:54

Buna dimineata si de la mine.

 

Cares, vacanta superba sa ai [bis]

 

Vergeturi .. .da, am, multe si faine  [:)]  de pe la 14 ani cand in 3 luni am crescut 15 cm [pk]  Am in spatele genunchilor, pe brate, pe burta de la sarcina. Sunt ale mele si le accept. Adica pe mine chiar nu ma deranjeaza.

 

Ieri am fost conforma, lebenita, piersici si seara mazare simpla.

 

Azi oleaca de dezmat: ziua lebenita, prune, dar diseara ... nici nu mai scriu.

De maine ma cumintesc pana pe 16 august [pk]



#500
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 10:17

Neata si de la mine, girls!

 

Am fost la sala si tocmai am terminat micul dejun, un suc de fructe cu doua portocale, o mana de afine, zmeura si spanac. O nebunie!

 

Mama_lui_Mihai, da si mie imi place laptele, dar ma limitez la cel 0.1 si il mananc dimineata cu wasa si gem conform. As bea oricand si la orice ora sana sau chefir, dar m-a speriat Brindusik ca si astea au acelasi regim ca iaurtul sau laptele dulce adica sunt glucido lipidice si pentru cine vrea sa dea jos sunt big no no! Asa ca pun putina pauza la astea desi imi plac mult de tot.

 

Azi mi-am cumparat orez integral pentru prima data. Nici nu mai tin minte daca in F1 poate fi mancat cu lipide, ma duc sa investighez. Eram pe la cumparaturi si m-a lovit brusc o pofta de pilaf...





Etichetat si cu slabire, monti, montignac, still de viata

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -