Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Abdomen extraplat (64)


796 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 14:14

Va invit la un nou capitol!



#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 15:26

Multumim!!!!!!! :D

 

ma duc la magazin sa imi cumpar lubenita si pepene si banane....si poate ceva sa imi fac niste green smoothie-uri :P si diseara antrenament.

s-a pus husbandul serios pe treaba, 3 zile face sala si 3 zile cross fit. o sa incerc si eu ca tocmai ce mi-am facut cele 6 garzi pe luna asta, mai am una la sf.



#3
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 17:51

 

xio, FYI:

 

http://www.t-nation....ad-and-the-ugly

 

foarte foarte bun articol...e bine de stiut pt cei care se apuca de asa ceva.

lumea are un concept gresit despre cross fit, multi se apuca din dorinta de a se "antrena"... si sfarsesc la doctor, fizioterapie si masaj.

 

n-am fire de par pe cap cati am tratat de oase rupe care si-au inceput istoricul cu "I was doing Cross Fit and..." 99% din ei neavind un nivel de fitness deosebit or deloc.

 

CF nu este antrenament este un tip de exercitii pt cei care deja sint oarecum avansati.

Nu stiu ce nivel are husbandul, zic asa.. informativ pt toata lumea.



#4
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 18:24

Are nivel bun si e si fiziokinetoterapeut :)))

 

eu am avut nu stiu cati pacienti cu fracturi ca s-au dus noaptea la WV :)) just saying.

de bicicleta nu mai vb, ar trebui sa nu ma mai urc pe ea la cati pacienti cu fracturi si plagi am vazut. si eu am avut la baschet 'n' entorse, dar nu a contat deloc, si acum mai joc atunci cand am ocazia. suna bina, sa nu crezi ca am spus-o rautacios, dar chiar ma distrez pe tema fracturilor care se intampla in drumul spre WC.:))))))

 

ce scrie in articol mi se pare un bs care e valabil la orice sport. la orice sport se obisnuieste corpul si la orice sport atingi un prag. care e diferenta?

 

 

nu am stiut, dar cross fit am facut si eu la antrenamente. nu stiam ca asa se numeste. si e al naibii de fun. :D



#5
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 22:14

Habar nu am ce e cross fit ul...dezvoltati un pic?

 

Eu azi am descoperit plank urile pe scaun...cel putin cel lateral e ucigator, sa le incercati-picioarele pe scaun, mana jos...daca mai si ridicati piciorul de deasupra simti ca iti plezneste oblicul!

 

Allure, sper ca ti ai facut poza bronzata si zen...:)

 

Uite un articol despre ph ul diverselor fluide ale organismului.Nu mai stiu pe unde a fost discutia, dar stiu ca voiai sa afli mai mult.

 

 

http://www.chemcraft.net/acidph2.html

 


Editat de caress, 17 iunie 2014 - 23:13 .


#6
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 14:47

Care zen ca sint PLINA de nervi! :((((
Mi s-a anulat zborul al doilea si am petrecut 15 ore in aeroportul din NY, injurind si cautindu mi bagajul pierdut . Am aterizat acu in To dar fara luggage... Teoretic am timp de un dush apoi plec la munca- zi plina :(((((((((

#7
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 20:28

Dupa cum mi-a spus alaltaieri un medic primar intepelt: nu are rost sa te enervezi pe lucrurile pe care nu le mai poti schimba. :)

chill cu uns moothie sanatos, fa baia aia cu cocos cand ajungi acasa, citeste o revista si pregateste-te de cumparaturi in caz ca nu vin bagajele. :)



#8
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 22:15

hehe, Allure, la religia ortodoxa astea se numesc ispite :))

eu zic ca e doar Universul care nu duce lipsa de umor :)
 Hai ca maine o sa fie bine :* :*



#9
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 03:35

 

bagajul nu e pierdut, e doar in intirziere :)

m-am nevrozat pt ca n-am dormit deloc, am pierdut toata noaptea trecuta in aeroport ori eu daca nu dorm sint cranky rau, devin iritabila din orice.

m-au transferat la business class si ma bucuram ca o sa dorm in scaunul ala comfortabil macar o ora pe timpul zborului - de unde! s-a fatzait stewardesa aia in sus si in jos de-mi venea s-o bat, iar una de linga mine foshnea un ambalaj de biscuiti, mai aveam nitel sa-i dau o scaltoaca dupa ceafa.  [batcap]

mi-am pus in final castile in urechi si am incercat sa ascult muzica dupa care mi-am dat seama ca ma congeleaza aerul conditionat de desupra capului si nu am cum sa-l opresc.

Orice-as face, vorba cantecului: "I can't get no satisfaction"   [:-)))]

 

Anyway, back in business. Azi am mincat numai fructe, am facut burta de pepene, am gasit capsuni locale gustoase, zmeura, mure, afine si grepfruit.

Ne pregatim sufleteste de cleanse :)

 

Caress, Cross Fit asta e un fel de exercitii "hei-rup"-iste, eu asa le vad.... Toti barbatii macho pe aici fac CF si nu se lasa nici dupa ce isi rup oasele. Are o reputatie cam dubioasa. Mai nou au inceput si femeile sa bage Cross Fit. Unele exercitii sint ok dar altele sint facute nashpa, cum ar fi pull-ups in forta, asa numitele "kipping" - daca vrei sa-ti demembrezi centura scapulo-humerala, asta e calea cea mai sigura.

Uita-te la tipa din background care face "pull-ups" si apoi ride-te:

 

 

Eu una nu le vad rostul. Folosirea de "momentum" nu aduce progress la muschii de target si e si periculoasa. Ligamentele alea nu-s facute sa tragem noi asa de ele... 



#10
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 03:39

Exercitiile astea in teorie au o metoda safe de executare dar multi nu o respecta, asta vreau sa spun. Daca nu esti profi, mai bine stai in banca ta ca iti rupi noada ca fatuca aia :)

Fa pull-ups normale daca esti tare :))




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -