Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

2 mirese la nunta Oanei Roman ...

mireasa nunta oana roman

188 raspunsuri la acest subiect

#31
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:40

Ma scuzati ...dar eu nu am inteles explicatia Rufului ...adica daca tatal paraseste mama in favoarea unui dudui de varsta copilului, din respect pentru tata, copilul trebuie sa o accepte pe mama vitrega, ca asa e viata ?

Dar respectul tatalui pentru fosta sotie, pe care a parasit-o ...si pentru copiii lui, care sigur au fost ranitzi de actiunile lui, unde este ?

Eu sincer, ma mir ca Oana mai are vreo relatie cu tatal ei ...

#32
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:53

Eu nu cunosc detalii...deci actuala doamna Roman,e motivul divortului?

 

Dana



#33
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:54

Vorbim totusi de copii de peste 30 ani, nu de bebelusi. Iar una din fete era deja la randul ei divortata si cu un copil atunci cand parintii au divortat. Deci trecuse prin fix aceeasi experienta, doi adulti care nu mai aveau de ce sa ramana impreuna dar raman pe viata parintii copiilor lor.

 

Mie nu mi s-a parut ca Roman nu I-a aratat respect fostei sotii, dimpotriva, a ramas demn si civilizat si nu a raspuns in niciun fel porcariilor cu care a umplut presa.

 

 

Dar respectul tatalui pentru fosta sotie, pe care a parasit-o ...si pentru copiii lui, care sigur au fost ranitzi de actiunile lui, unde este ?
 



#34
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:57

Eu nu cunosc detalii...deci actuala doamna Roman,e motivul divortului?

 

Dana

 

Motivul divortului e in general in relatia dintre cei doi care se despart, daca ai tot ce-ti trebuie acasa nu cauti in alta parte. Al treilea din ecuatie poate fi eventual vinovat ca I-a aparul in cale sotului care e responsabil de alegere. Iar ce e intre doi oameni si I-a dus la despartire numai ei doi stiu.

 

 

Din cate-mi amintesc, Roman nu s-a afisat cu actuala pana cand nu a fost oficiala despartirea de fosta sotie.



#35
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 20:00

Motivul divortului e in general in relatia dintre cei doi care se despart, daca ai tot ce-ti trebuie acasa nu cauti in alta parte. Al treilea din ecuatie poate fi eventual vinovat ca I-a aparul in cale sotului care e responsabil de alegere. Iar ce e intre doi oameni si I-a dus la despartire numai ei doi stiu.

 

 

Din cate-mi amintesc, Roman nu s-a afisat cu actuala pana cand nu a fost oficiala despartirea de fosta sotie.

Foarte elegant raspunsul...deci doamna e motivul divortului.

 

Sorry dar nu ma mira ca nu este inghitita de copiii lui Petre Roman cu fosta sotie.

 

(ramiris,de durut tot doare ca ai 10,15,30 sau 40 tot te doare cind vezi ca proprii parinti se despart dupa o viata traita impreuna.Nu spun ca trebuie sa ramina intr-o relatie ce nu ofera nimic,insa durerea copiilor exista si nu are rost s-o minimalizam)

 

Dana


Editat de andacos, 18 iunie 2014 - 20:50 .


#36
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 20:44

Vorbim totusi de copii de peste 30 ani, nu de bebelusi. Iar una din fete era deja la randul ei divortata si cu un copil atunci cand parintii au divortat. Deci trecuse prin fix aceeasi experienta, doi adulti care nu mai aveau de ce sa ramana impreuna dar raman pe viata parintii copiilor lor.

Mie nu mi s-a parut ca Roman nu I-a aratat respect fostei sotii, dimpotriva, a ramas demn si civilizat si nu a raspuns in niciun fel porcariilor cu care a umplut presa.


Aiurea ...si ce daca copiii erau adulti ? Asta inseamna ca trebuie sa inteleaga despartirea parintilor si fericirea tatalui cu o tanara de varsta lor ?
Indiferent de ce a fost intre ei ...faptul ca au stat o caruta de ani impreuna si la batranete, nu au mai vrut sa lucreze la relatie, este traumatizant ...
Faptul ca tatal si-a gasit repede echilibrul intr-o noua familie, este traumatizant.
Faptul ca noua nevasta este de varsta copiilor, este traumatizant.
Faptul ca noua nevasta arata de 10 ori mai bine decat fetele lui, este foarte traumatizant.

Da ...asa e viata, cateodata nu ai de ales.

Dar nu vad de ce trebuie sa o si accepti pe noua Dna, doar pentru ca o iubeste tatal ?

Nu vad de ce Dnul Tata trebuie sa o bage pe gatul copiilor lui, pe noua doamna ?

Pana la urma, copiii lui vechi si familia lui noua, apartin unor timpuri diferite ...si pentru ca aparitia familiei noi, a lasat suferinta in familia veche, ele nu ar trebui combinate.

#37
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 20:49

Nu inteleg de ce se bate pe faptul ca sunt copii maturi.logic ca au suferit mai mult acum,au vazut viata lor ,a parintilor ca se prabuseste,mai ales mama lor,ca domnu isi facuse culcus.familia astaa trecut prin multe,au avut pb cu perioada ceausista,apoi revolutia,el a devenit om politic f cunoscut,si se stie ca in spatele unui om puternic ....e o femeie .Sunt sicura ca Mioara l.a sustinut mult.
Apoi ...din senin apare madame.
EU cred ca doare mai tare ,doare mai mult decat daca copii ar fli fost bebei....

#38
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 21:24

Foarte elegant raspunsul...deci doamna e motivul divortului.

 

 

 

Sincer, habar n-am care e motivul divortului. Eu barfe mondene mai mult de pe DzC servesc, nu citesc click si nici nu ma uit la emisiuni de mondenitati.

Deci nu e un raspuns bazat pe informatii ci e pur si simplu o opinie personala bazata pe putinele lucruri care mi-au ajuns la urechi.



#39
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 21:25

O, dc vreti barfa, dl P(i) . Roman cica e craidon. Si se zvoneste ca a trait si cu Oana Sarbu. De fapt aici, Catinca o cam zice. Si zice si cu divortul parintilor

http://www.e-slabire...Oana-Sarbu.html

 

Iar OS a ales sa " nu comenteze", intr- un interviu dat in Tango, ac a fost intrebata despre ea si PR.

http://www.revistata...na-1368-p4.html

 

Trageti singure concluziile. Da, eu inteleg ce spune Rufus, dar inteleg cumva si cealalta parte, evident lucrurile au luat o turnura urata pt ca au existat rani provocate.

 

Da, ea a fost motivul divortului, ce sa mai!


Editat de lucialu, 18 iunie 2014 - 21:27 .


#40
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 21:27


Pana la urma, copiii lui vechi si familia lui noua, apartin unor timpuri diferite ...si pentru ca aparitia familiei noi, a lasat suferinta in familia veche, ele nu ar trebui combinate.

 

Pai inteleg ca nici nu au fost combinate familiile, Oana si-a cunoscut fratele (care dupa socotelilie mele se apropie de varsta scolii) la nunta proprie, adica acum.

Nu mi se pare ca s-a facut abuz de socializare fortata.

Iar la nunta am inteles ca Roman a venit cu familia dupa ce Oana a acceptat acest lucru, deci se pare ca ei sunt mai impacati cu lucrul asta decat multi din cei care comenteaza pe-aici.





Etichetat si cu mireasa, nunta, oana roman

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -