Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

2 mirese la nunta Oanei Roman ...

mireasa nunta oana roman

188 raspunsuri la acest subiect

#21
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 06:17

Hmmm ...Rufus, eu tind sa tin aici cu Oana, desi habar n-am ce pachet indoielnic cara dupa ea...

Pana la urma Dnul Petre Roman, a lasat-o pe mama Oanei ca sa se insoare cu o tanara de varsta ei si clar mai frumoasa decat ea. Fosta Dna Roman a suferit mult, asta deja ne-a spus presa ...Oana stie si a asistat la deteriorarea mamei ei, lasata la 45 de ani singura in favoarea unei mai tinere si mai frumoase ...si cred ca nici ei nu i-a fost usor.

Eu sa fi fost Dnul Roman, as fi evitat o asemenea intalnire, mai ales la nunta ficei ranite, unde vine fosta sotia parasita, unde toata presa e cu stilourile ascutzite si da, unde nevasta-mea le pune pe amandoua in umbra ...Urat !!!

PS. Dar ce dragutz e mirele ...wow !!!

Mioara Roman fosta sotie a lui Petre Roman e nascut in 1940. Petre a lasat-o pe cand avea vreo 60 si ceva de ani. In anul 2007 au divortat.

 

Oana Roman e nascuta in 1976 deci la momentul divortului avea 31 de ani.

Catinca Roman (fata din prima casatorie a Mioarei) are 45 de ani.

 

Sotul Oanei e cu 11 ani mai tanar decat ea. In general ea a avut relatii cu barbati mai tineri obligatoriu stripperi sau modele.

Actualul sot dupa cate stiu eu nu are nicio meserie.

 

Petre Roman la randul lui e mai mic cu 6 ani decat fosta nevasta  si mai mare cu 26 decat actuala.

 

Cel putin actuala e mai mare cu vreo 2 ani decat Oana.



#22
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 07:10

Eu nu stiu ce sa spun,dar impresia ca la subiectul asta ,i s eplatesc niste polite Oanei Roman,care totusi sa nu uitam-eu nu cunosc personajul,nu-i stiu istoria,nu stiu cit de adulata sau urita de popor este [:D] ,a fost mireasa la propria-i nunta,deci ea era personajul principal.

 

Oana n-a vrut-o la nunta pe Silvia (da e mama-sa, chiar daca vitrega, asa spun relatiile sociale) si voia ca ta-su sa vina singur, cum a mai fost si alte dati; doar ca acum, Petre Roman a intrerupt pretentiile primadonei, de altfel destul de nerusinate, daca ne referim la respectul ce-l datoreaza parintelui sau, care nu si-a dat nevasta afara, n-a facut scandal...doar a divortat, desigur trist pentru restul familiei, dar nimic neobisnuit.

Iar daca si-a refacut viata alaturi de o femeie frumoasa, asta nu inseamna ca e vreun proscris. De altfel, Petre Roman a dat dovada de multa rabdare si diplomatie, eu nu faceam un pas fara nevasta mea, mama copilului meu, doar ca alt copil al meu, pentru un motiv nejustificat, nu-mi inghite nevasta.

 Rufus,am citit de ieri mesajul tau si m-am framintat mult sa-ti inteleg pozitia,nici acum nu stiu sa spun ca sunt de acord cu ce spui sau nu.

 

Totusi sa stii ca eu o inteleg pe Oana asta,daca femeia asta-actuala sotie a lui Petre Roman,este motvul despartirii mamei ei de tatal ei...e justificata reactia ei.

 

Nu conteaza ca avea 30 de nai la divort,copilul Oana Roman a suferit ,nu ai d eunde sti ce reactie -departe d eochii presei,a avut Mioara Roman,nu stii cit o fi plins pe umarul Oanei,nu stii... ,nu stii...,nu stii...

 

Nu cred ca tineretea si frumusetea actualei d-na Roman, a fost motivul deranjului,ci faptul de a le avea sub acelasi acoperis-cum se spune,pe ambele d-ne Roman.

 

Totusi situatia a fost menageriata cu succes,asa ca...totul e bine cind se termina cu bine.(

 

(Iar Petre Roman a procedat foarte corect venind la nunta fiicei lui din prima casatorie,e torusi fiica lui,chiar daca nu mai trebuie s-o plimbe in carut)

 

Dana



#23
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 09:54

Ha, nici nu ma gandeam ca trebuie sa dau cuiva sau nu dreptate. [:)]

Am spus, este logic ca in familia oamenilor care divorteaza sa existe regrete...

Dar ce inseamna asta in plus la Petre Roman? Ca nu trebuia sa divorteze? Ca trebuia sa-si ia una tot mai batrana sau sa se abtina?

Si apoi nu stiu de ce o plangeti atat pe fosta nevasta...e cumva saraca? Saraca dar nu vrea sa paraseasca vila de protocol in care sta?

Cum adica a lasat-o la greu la 60 de ani? Avea copii de crescut, familie de intretinut?

Eu vad mai simplu: doi oameni care divorteaza pentru ca unul din ei asa a vrut, un divort fara scandal, o casatorie a lui+un copil, doi copii maturi, din fosta casatorie...hai sa fim corecti, absolut nici o problema din cele intalnite asa des.

Copiii isi condamna tatal, nimic nou, mari sau mici copiii vor sa-si vada parintii impreuna si fericiti...ete ca nu se poate mereu, iarasi aveti exemple cu duiumul.

Nu stiu cealalta fata, dar Oana s-a revoltat fara ascunzis. Si evident ca nu o inghite pe cealalta mama pe care n-a dorit-o. Dar aici vorbim de respectul pentru parinte, nu de mofturi personale, de intelegere si acceptarea vietii private, chiar daca vorbim de parinti. E de inteles frustrarea, in schimb manifestarea m-a dezamagit. Pe mine ma doare-n cot ca-i grasa sau slaba, frumoasa sau urata, cand pentru dorinta proprie isi "pedepseste" parintele, deja nu mai conteaza, ca om, in mintea mea.

Totusi recunosc ca m-am bucurat cand a acceptat un compromis. Asa se traieste, cu compromisuri, nu cu securea, pentru ca viata a mai evoluat din epoca de piatra.

De asemenea, puteti s-o ridicati in slavi cat vreti pe Mioara Roman, mie nu-mi spune nimic, mai bine zis nu-mi spunea pana cand a inceput sa se dea cu fundul de pamant ca a parasit-o sotul. Desi Petre Roman nu a scos un cuvintel, ea a considerat ca se apara si isi apara fetele daca iese in presa. Iar presa...a speculat cum a putut chestia asta. Adica rau. Marturisesc ca nu mi-a placut lipsa de demnitate, mai ales venita de la o persoana de categorie superioara. Mortul de la groapa nu se mai dezgroapa...asa spuneam cand eram mici. Ar fi trebuit sa stie asta doamna Roman.

Lucrurile au intrat acum pe un fagas normal si spre binele lor ar trebui sa ramana asa. S-au facut destul de rasul lumii...



#24
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 12:57

si mie mi- a parut la limita rochia masterei. ca si culoare desigur. da' si asa era cam nasoala. 

nu stiu, ori pozele sunt de vina, ori n- am inteles exact diferenta de varsta: da, Oana are silueta varza, rochia etc nu au ajutat fantastic, totusi, nu tind sa zic ca e pusa in umbra ( si nici mie nu imi place din motive de clantza ), cealalalta pare mai ofilita, unde ca traieste langa unul batran, unde ca o avea pletele date cu un negru prea intens, da' mastera e aspra rau la fata. Oana radiaza, o fi si de la nasterea recenta, nu stiu. 

 

Stiti ce le este fara pardon doamnelor Roman? Fete si Mioara, vreau sa zic. Faptul ca sunt convinsa ca ele cunosc tehnic cum ar fi trebuit sa procedeze, totusi au ales opusul. Si ma gandesc ca iesitul asta in lresa este motivat financiar. Ceea ce e cu atat mai rau! 



#25
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 18:08

Mie mi se pare firesc ca Oana sa nu o inghita pe actuala "mama vitrega" si nu vad nici un motiv sa fie toleranta cu ea sa cu tatal ei ..

- faptul ca Oana a acceptat-o pe Silvia la nunta mi se pare o favoare

- faptul ca Silvia a venit la nunta mi se pare o sfidare

- faptul ca Petre a aparut cu Silvia la nunta, mi se pare o mojicie

Rochia mi se pare foarte potrivita pentru silueta ei ...

#26
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:00

Mie mi se pare firesc ca Oana sa nu o inghita pe actuala "mama vitrega" si nu vad nici un motiv sa fie toleranta cu ea sa cu tatal ei ..

- faptul ca Oana a acceptat-o pe Silvia la nunta mi se pare o favoare

- faptul ca Silvia a venit la nunta mi se pare o sfidare

- faptul ca Petre a aparut cu Silvia la nunta, mi se pare o mojicie

Rochia mi se pare foarte potrivita pentru silueta ei ...

Cam asa am spus si eu!

 

totusi e clar(voturile pozitive la ultimul mesaj a lui Rufus)imi arata ca intuitia mea a fost corecta:poporul are ceva cu aceasta Oana...ce nu stiu si nici nu ma intereseaza sincer de ce,insa acum ii plateste politele.

 

Repet,era totusi nunta ei ,a Oanei,ea trebuia sa fie centrul atentiei.

Dana



#27
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:01


- faptul ca Oana a acceptat-o pe Silvia la nunta mi se pare o favoare

- faptul ca Silvia a venit la nunta mi se pare o sfidare

- faptul ca Petre a aparut cu Silvia la nunta, mi se pare o mojicie

 

 

 

Eu vad fix invers toate chestiunile astea listate mai sus cu liniuta.

Nu mai explic de ce ca a explicat Rufus mai sus si subscriu 100%.



#28
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:02

 

Repet,era totusi nunta ei ,a Oanei,ea trebuia sa fie centrul atentiei.

 

 

Pai si cine spune ca n-a fost? Poate invitatii care au participat la eveniment vad lucrurile diferit de cum se vad de-aici de la barfe si mondenitati.



#29
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:06

Pai si cine spune ca n-a fost? Poate invitatii care au participat la eveniment vad lucrurile diferit de cum se vad de-aici de la barfe si mondenitati.

Sigur,...suntem la birfe si...birfim si noi.

 

Cind mergi la nunta cuiva si-ti pui o rochie alba(ma rog un alt ton de alb)deja incerci sa concurezi cu personajul principal al zilei!

 

Dana



#30
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:22

Sigur,...suntem la birfe si...birfim si noi.

 

Cind mergi la nunta cuiva si-ti pui o rochie alba(ma rog un alt ton de alb)deja incerci sa concurezi cu personajul principal al zilei!

 

Dana

 

Poate n-avea femeia alta rochie de ocazie :):):).





Etichetat si cu mireasa, nunta, oana roman

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -