Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

am testat produse din gama Nivea Baby

testare produs nivea baby

27 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 16 iunie 2014 - 14:35

Draga comunitate,

 

este deja o traditie ca mamicile de la Desprecopii.com sa testeze diverse produse si sa ne spuna care este parerea lor. De aceea, am hotarat sa testam din nou produse din gama Nivea Baby.

 

Am testat impreuna cu cateva dintre voi urmatoarele produse:

Asteptam de la mamicile care au primit produsele sa ne spuna in cadrul acestui subiect care este parerea lor. Asteptam pareri cat mai obiective!

 

Daca sunt mamici care folosesc regulat aceste produse asteptam si parerile lor.

 

Multumim anticipat!



#2
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 16 iunie 2014 - 21:09

O sa incep eu.

 

Folosesc produse Nivea de cand ma stiu. Cel mai des cumpar crema clasica nivea, cea in cutie albastra. Pot garanta pentru calitatea lor in fata oricarui alt produs.

 

Produsele pentru bebe le-am testat prima data eu si sunt superbe. Dupa folosirea lor pielea ramane catifelata si moale la atingere. Sunt convinsa ca bebelusului meu o sa ii placa foarte mult sa fie rasfatat cu astfel de produse.

 

Pretul este accesibil tuturor. Am mai achizitionat pudra extra fina de la nivea si samponul extra-delicat tot pentru bebe atunci cand va veni.  Voi continua tot cu aceasta gama de produse deoarece este de incredere si de calitate.

 

Va multumesc , Nivea!



#3
simo_22

simo_22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 16 iunie 2014 - 23:21

         Si eu foloseam crema clasica de la nivea iar primirea gentutii bebelusului cu produse speciale ppentru bebei m-a convins 100% de claitatea produselor asa ca am mai achizitionat 4 samponele pentru bebei care imi plac tare mult, parul bebelinei mele straluceste, e moale si nu a avut nicio cojita in cap. 

 

         Multumesc ca mi-ati dat ocazia sa testez in detaliu servetelele umede si crema hidratanta(lotiunea de spalare numarandu-se deja printre favoritele noastre). Le-am testat si sunt foarte multumita de ele, servetelele sunt singurele de la care bebelina nu se irita iar crema e super, se intinde usor pe piele si o lasa catifelata.

 

       Sunt incantata de produsele nivea, ma declar indragostita iremediabil de calitatea lor!



#4
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 00:13

http://www.ewg.org/skindeep/

 

e un website unde puneti numele produsul si aflati cat de toxic sau bun este



#5
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 09:26

Mi-au placut produsele, ele fiindu-mi recomandate si de medicul dermatolog pentru bebelusul meu. Inainte foloseam uleiul de corp pentru copii, dar voi folosi si alte produse marca nivea baby

#6
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 10:46

Cunosc foarte multe mamici care cumpara produse NIVEA Baby si le recomanda cu cea mai mare incredere. Curand voi deveni si eu mamica, si fiindca sunt nerabdatoare am cumparat deja diverse produse de la NIVEA baby pe langa cele mentionate mai sus, inclusiv samponel si ulei de masaj. De abia astept sa le folosesc [:)]



#7
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 11:05

imi plac f mult servetelele Nivea. bb nu se irita de la ele.

si gelul de dus e f bun, lasa pielea fina. am uitat de crema de bb. cand o incerc scriu.


Editat de emaaimee, 17 iunie 2014 - 11:05 .


#8
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 11:17

buna fetelor .. [flo2]

 

am primit si eu produsele...si sunt tare incantata , eu oricum foloseam de la nivea produsele pentru bebelusi , crema de fundulet , sapun solid...pe acesta il folosesc si eu si sotul , eu nu am probleme de piele dar sotul este mai sensibil asa ca l-am trecut pe sapun de bebe de la nivea...si ii face tare bine....deci ca intotdeauna nu se dezminte barbatii sunt niste copii mari [:-)))] [:-)))] [:-)))] [flo2]

 

 

ilinca spre fericire imi seamana mie la ten deci nu este asa de sensibila dar..intotdeauna un produs de calitate nu strica..iar servetele de fundulet nivea sunt preferatele mele , am incercat diverse modele dar acestea sunt moi asa ca niste puturici de bumbacel..

 

primindu-le doar ieri ..pot doar sa-mi spun parerea despre servetele...si ce mai foloseam pana acum..dar diseara urmeaza baita si vom testa sapunul lichid si evidend crema..asa ca revin cu detalii...

 

multumesc DC.. [flo2]

Miniaturi atasate

  • P1140731.JPG


#9
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 13:35

Si eu am folosit cand era Alexia mica produsele din gama nivea baby. Foarte bine m-am impacat cu ele. Si acum mai folosim crema soft cream.

Folosesc mult servetelele demachiante de la ei si deodorantul roll invisible, ah si gelul de dus, imi place mult cashmere moments. Sotul e fan gama silver protect.

Pentru plaja am luat creme de protectie tot din gama nivea si pentru copii si pentru noi. [:)]



#10
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 14:05

noi santem veterani :) folosim de 11 ani produsele Nivea Baby. La ora actuala folosim samponul. Cand era Cristi bebelus, am folosit uleiul de corp, crema pentru fundulet, lapte de corp, servetele, sapunul.

 

Ingrid si Cristi 11 ani





Etichetat si cu testare produs, nivea baby

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -