Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum sa recunosti pe cineva dintr-o anumită zodie .


14 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 18:37

Eu cred ca pozitia astrilor in momentul nasterii da nastere la anumite tipuri de energii. Si asta e un factor ce POATE influenta destinul, alaturi de alti factori (mediul, educatia, etc.)

Baiatul meu e nascut pe 21 iunie, cea mai lunga zi a anului, solstitiul de vara, la granita intre gemeni si rac. Unele zodiace zic ca e rac, altele ca e geaman.
Generalizand inevitabil, am o mare admiratie pentru barbatii raci, tandri, protectori, familisti, rezervati. Am un model in familie.
Dar baiatul meu e clar geaman, sunt unele lucruri care sar in ochi chiar daca e inca foarte mic si e departe de a-si fi incheiat formarea caracterului. E extravertit, solar (foarte energic si 99% din timp bine dispus), "actor", expresiv, isi schimba cu versatilitate mimica si starile, exista mereu o dualitate in el.
Astea nu-s in mod necesar trasaturi extrase din articolul cu pricina, am sintetizat din lecturile mele despre zodii, cam toate sursele concorda insa.

Apropo de capricorni, sunt firi complicate, dificile, interesante. Cele mai bune 2 prietene ale mele sunt capricorni, cea "tanara", de varsta mea adica, are stilul descris si de voi, mereu in schimbare, ce in varsta e o doamna aparent conservatoare (dar in tinerete tot acelasi stil schimbator avea, dupa cum zice)si cu o personalitate foarte puternica. Pe mine capricornii ma atrag, ma fascineaza si as putea spune chiar ma domina, uneori, sau macar ma influenteaza.

#12
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 20:35

ce mai scrie la capricorni si mi se potrtiveste, este ca femeile capricorn arata mai bine pe masura ce inainteaza in varsta. de multe ori cand ma uit la pozele noastre de la incepput ma intreb ce naiba a vazut sotul la mine :)))))



#13
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.698 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 00:24

si gemeni care sunt f diferiti...asta cum mai explica zodiacul?


Editat de michelle-usa, 31 iulie 2014 - 00:25 .


#14
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:38

pai dupa cum s-a spus, zodiacul nu poate sa dscrie milioane de oameni (zeci, sute), dar sunt anumite trasaturi caracteristici unei zodii. fecioarele spre exemplu si curatenia. cine are ascendentul in fecioara are multe sanse sa dea in mania curateniei. racii si mamele, scorpionii si sexul samd.

nu spune niciodata ca toti scorpionii sunt la fel, ci ca acea trasatura se intalneste cu precadere la scorpioni.



#15
BelamiKids

BelamiKids
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 decembrie 2014 - 13:07

Mi sa intamplat de multe ori dupa o discutie de o jumatate de ora  sau o ora cu cineva sa imi dau seama , nu stiu sa zic daca intamplator , am ghicit sau..habar nu am , sa imi dau seama ce zodie este.

Desii mi se par o prostie chestiile cu zodia.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -