Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 99


282 raspunsuri la acest subiect

#71
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:48

wow! Gemenasi identici?  Super frumos!! Cu embrioni de zi 2??  

Gandeste pozitiv si lasa-l incolo de servici. DD de acolo de sus s-a gandit la bbii tai , ca tb sa stai acasa decat sa te duci la servici pe canicula. 



#72
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:57

Micaela , eu fost transferati la 3 zile jumate si calitate B . Cum sa stau acasa ?! [fal] Imi trebuie un medic ginecolog bun , care sa ma poata ajuta cu internari si  medicale . Nu pot sa raman acasa din crestere copil neacoperita  [fri] . Acum pe 3 iulie trebuie sa reincep serviciul ,altfel nu mai primesc nici un ban  [smulgpar]



#73
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:59

Off, din ac punct de vedere imi pare rau. Sper sa rezolvi cumva. Te pupic [pup]



#74
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:04

Gabriela, daca te dau afara, intri in somaj, si apoi ori in prenatal, ori in medical. Ai asigurare medicala in timpul somajului. Daca incearca sa iti bage pe gat demisia, sa nu accepti, Somaj primesti doar daca esti concediata.



#75
Furby

Furby

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:07

Gabi, dar cum sa te dea afara daca esti insarcinata? In plus, nu sunt obligati sa te pastreze 6 luni dupa ce te intorci din maternitate? 

Am eu un caz la serviciu aproape la fel: tipa este inca in maternitate, bebe 1 are 1 an si ceva, si a ramas din nou insarcinata. Nu o mai pot da afara acum, desi initial asa planuiau.



#76
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:32

vezi gabi am gura spurcata cand am zis inimioarele.nu te stresa,faci rau la bbei si maine e o zi si ai timp sa le rumegi pe toate.norma mercy mult pana acum nu mi-a spus nici un dr ca tsh e prea mare( era2,42 cred), ce am auzit de la voi ca trebuie sa fie 1.joi am programare la endo dar vroiam sa fac un fiv in august si ma gandeam daca nu e devreme,dr gine si asa a vrut mai repede dar e corpul meu si plusul de hormoni m-a dat peste cap (de la cel din aprilie).furby multa sanatate si noroc,sa te vedem mamica



#77
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:32

Poate sa dea afara angajata spunand ca s-a desfiintat postul. Teoretic trebuie sa propuna alt post, dar na...poate fi un post pe care sa nu il poti accepta nicicum, sa zicem, un post intr-un punct de lucru f departe (cazul s-a petrecut inrtr-o banca).



#78
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:36

da mealex,dar daca se desfinteaza postul ar trebui sa te bage in somaj.eu nu cunosc astea prea bine pt ca de 2ani sunt pfa si oricum daca ne ajuta DD sa avem bb sotul va ramane in paternitate



#79
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:41

Conform legii , nu au voie sa ma dea afara fiind insarcinata . Numai ca trebuie sa vin cu adeverinta de la medicul de familie si raportul de sarcina de la ecograf sa le depun la registratura cu numar de inregistrare ( ca altfel nu sunt valabile hartiile ) si dupa aceea depuse la HR . Eu practic la 1 decembrie intru in prenatal , nu stiu cat timp  o sa ma pot duce la munca cu sarcina gemelara si pe 50 grade afara , probabil ca medical o sa scrie pe mine . Azi cand am sunat nu le-am spus la telefon ca sunt gravida , dar a inceput sefa sa se balbaie precum ca nu ar mai avea nevoie de mine  [alcool]  

A spus ca revine intr-o sapt cu telefonul sa-mi spuna cum sa procedez pt reintoarcere . Daca nu suna ea , o sa ma duc eu la sediul firmei cu actele , o sa prezint situatia si trebuie sa ma mai suporte . Va dati seama ca dupa astia 2 ani la ei nu ma mai intorc ( ca nu ma mai vor ) ?!  [alcool]



#80
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:49

nu trebuie sa-ti pese daca te mei vor sau nu, fa ce trebuie  si ai grija de tine si bbi ca nu platim degeaba taxe si impozite.acum ca totul s-a computerizat umblam mai mult ca inainte ca avem niste incompetenti pe care-i platim din munca noastra(sper ca nu sunteti careva bugetara),eu am f proaste experiente cu cei din institutiile publice




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -