Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015)

sarcina gravida mamici februarie 2015

323 raspunsuri la acest subiect

#41
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 21:04

Hello !!!!

Ce fac fetele ? Numai vin fete noi ? Am facut acum pe seara o plimbare , tare bine a fost . La capitolul simptome , tot 0 :)) sa vad vineri ce face bulgarasul de nu o deranjează pe mami :)))
Pupici !!!!!

#42
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 16:59

Buna !!

 

Ce fac gravidutele ?  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#43
mitzaploiesti

mitzaploiesti
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 19:16

hey girls!!!

 

Am fost la prima eco!!!! Acum sunt mai linistita, dar de starile de rau nu pot sa scap:( nu mai suport mirosul de mancare gatita...mananc covrigi si beau apa...

La voi ce s-a mai schimbat?



#44
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 19:30

Buna fetelor.

 

Chiar ca e prea liniste pe aici. si eu ma gandeam la acelasi lucru Gabriela, ca ar cam fi momentul sa apara fete noi. 

 

Eu sunt bine, noi ne bucuram de vreme frumoasa. Ieri seara am fost destul de obosita la un moment dat, si am remarcat ca dupa ce urc un rand de scari cu fiica-mea in brate abia mai pot respira. Dar in rest nu pot sa spun ca ma simt insarcinata. Abia astept sa fac o ecografie si eu. Gabi tu mai ai putin, vineri parca spuneai ca mergi sa vezi minunea din burtica nu? 

 

Va pup fetelor, seara buna, ma duc sa bag buburuza la somnic.



#45
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 21:48

Da , vineri dimineata merg . Carmen , bine ca poti sa urci cu ea inbrate . Eu nu ma risc :( 

La prima sarcină , ma simteam foarte însărcinata , acum nimic :)))



#46
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 12 iunie 2014 - 08:21

Neata fetelor!

 

Bravo Mitza, sa creasca bebelul din burtica. Ai auzit inimioara?

 

Referitor la urcat scarile, nu prea am ce face ca dormitorul ei e sus, asa ca daca sunt singura acasa trebuie sa o duc. O mai tin uneori de manute sa urce singurica dar oricum ultima treapta nu ii iese niciodata, deci o ridic, si apoi sa o schimb o ridic pe comoda, sa o asez in pat o ridic... Sper ca bebe sa fie bine prins si sa nu sufere de pe urma acestor "exercitii".

 

Pup fetele



#47
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 12 iunie 2014 - 10:41

Bune fetelor,

 

Noi suntem in plina criza. Nu stiam ca apartamentele goale se inchiriaza chiar ... goale. (chiar si fara chiuveta). In UK un apt nemobilat inseamna ca ti-l da mai fara nimic dar cu bucatarie complet mobilata si chiar cate un alt corp de mobila. 

 

Carmen, la prima sarcina Dl Pinguin a fost in Anglia, la studii. Deci am stat mai mult la departare. Dar de cand am venit aici, mai mult de 2 zile nu am fost despartiti. 

 

Mitza, ce dragut ca ai fost la ecografie! Eu mai am de asteptat. Am fost ieri la dr de familie si i-am spus de temerea mea dupa pierderea sarcinii si mi-a zis calma sa iau doar acid folic. Eu intrebasem de progesteron sau alte cele. Nimic... Aici nu am cum sa ajung la eco inainte de 12 saptamani, asa este sistemul.

 

Si eu urc scari, stam la etajul 1, Luca ba vrea sa le urge, ba se alinta si vrea in brate. El nu mai vrea sa stea in carucior si alearga de colo-colo pe strada si eu alerg dupa el. Ma tine in priza. Daca nu aveti probleme cu sarcina, aici se recomanda chiar sa faceti sport, alergat usor (doar daca ati alergat si inainte) fitness, pilates, etc.

 

Uitati aici cateva chestii utile.

 

Despre simptome, nici eu nu am niciunul. Cu Luca am fost ametita tot trimestrul I si nu suportam anumite mirosuri (mirosul de portocala, morcovi sau mazare [batcap] ) La cea de a doua sarcina, la fel. Sanii sensibili cred ca este singura constanta pentru cele 3 sarcinute.

 

Despre fetele noi... Cred ca vor aparea mai multe dupa 12 saptamani. Multe aleg sa nu faca public de teama sa nu piarda sarcina. 

 

Ma rog sa ne ocroteasca bunul Dumnezeu si sa nu avem parte de asa ceva la odiseea noastra. 

 

[flo]



#48
susse

susse

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 12 iunie 2014 - 16:37

Salutare,

 

Da , in Germania apartamentele sunt goale goale. Au cada ci chiuveta in buda, altceva nimic. Sunt totusi unele cu EBK (Einbauküche), unde ai bucataria mobilata insa nu sunt foarte dese. Sau uneori cand omul pleaca din apartament si nu are chef sa care bucataria dupa el o lasa la urmatorul chirias.

 

Eu muncesc cu drag si zbor...au intrat toti in priza pe la servici:)

Maine am liber pentru ca am lucrat in weekend, am sa ma duc sa dau cu aspiratorul in apartamentul vechi ca luni vin zugravii sa il zugraveasca.

 

Vroiam sa merg maine la dr de familie dar e in vacanta, tre sa ma duc saptamana viitoare (iau pastile ptr underfunction a tiroidei si tre sa imi verifice TSHul sa vada cum e afectat de sarcina).

In rest simptome la fel, nu prea multe. 

Maine fac 6 saptamani ;)

 

Pupici la burtici



#49
Ireth

Ireth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 12:19

Salut! ma numesc Oana si aparent... sunt insarcinata a doua oara  [:)]

zic aparent pentru ca desi am facut testul si a iesit (slab) pozitiv, inca n-am fost la ecograf. dar starile sunt acolo - o usoara greata care ma acompaniaza toata ziua, nu pot sa dorm pe burta (ma jeneaza), foame, pipi des.... stiti voi.

ciclu meu era cam neregulat si sunt oarecum surprinsa sa ma vad (din nou) insarcinata :) mai am un baietel acasa, face in iulie 3 ani.

la odiseea trecuta am intalnit niste persoane extraordinare cu care am ramas prietena (vorbim zilnic pe grupul nostru) si sper din suflet sa gasesc si aici o experienta asemanatoare  [:)]

 

sanatate tuturor si sarcini usoare va doresc!

Ps: Kytana imi place avatarul tau, eram fana sailor moon in copilarie  [:D]  ce trec anii.... fac 30 de ani in curand, nu pot sa cred!


Editat de Ireth, 13 iunie 2014 - 12:26 .


#50
Ireth

Ireth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 12:24

ce-ati zice sa ne cunoastem mai bine? un nume (nu intreg), o varsta, o profesie, o istorisire amuzanta, ce vreti voi  [:)]





Etichetat si cu sarcina, gravida, mamici, februarie, 2015

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -