Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 35 Felicitari FlorinaIris, Didi81, llorrenna, Ramoon, Sherry!

gravidute ciresele mai sarcina

256 raspunsuri la acest subiect

#41
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 16:52

 

 

Didi, eu iau de la inceput de toate si tot ii dau lp. Acum imi e si frica sa renunt la ceva ca poate se duce si putinul meu lapte. Si capsulele alea sunt si destul de scumpe!!!

 

Asa e, dar am zis sa le incerc. Si oricum, sunt pe baza de schinduf care se gaseste ca atare la plafar. Initial luasem seminte de schinduf si imi facusem ceai din ele...


Editat de Didi81, 13 iunie 2014 - 16:53 .


#42
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 17:53

Pupici la mamici si bebelusi!
Noi suntem bine, puiutul Andrei e mancacios si papa exclusiv san. Are cateva ore pe zi cand este mai marait si vrea sa manance mai des, dar prefer sa fie in timpul zilei. Ii place afara, e atent la zgomote. Are si el bubite pe fata, tare nu imi plac.

#43
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 07:32

Pupici mamici!

Si noi suntem bine si la fel ca majoritatea ne luptam cu colicile:(
Noi am avut botezul duminica, am vrut sa il facem la 40 de zile, Luca a fost cumintel, in biserica nu a plans absolut deloc si a facut senzatie cu costumasul in care l-a imbracat nasa, a fost un costum national, o sa va pun cateva poze.
Eu nu ii dau decat lapte de la san, cam la doua ore, de vreo cateva zile am inceput sa ii dau mai des ca s-au accentuat colicile si nu pot sa il linistesc decat cu titi. Noua ne e greu tare cu mucisorii, am luat pompita de-aia de care tragi cu gura dar parca mie mi se pare ca sunt undeva pe gat, nu in nasuc ca se ineaca vateodata si respira foarte greu...sper sa isi revina ca am inteles ca nici cu pompa nu e bine sa il desfunzi prea des ca usuca mucoasa nazala.

va pup pe toate si va doresc nopti linistite!( la mine asta e cea mai mare problema:)

#44
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 11:45

Salutare!
Fetele ajutor! Bebe nu a facut kk de 2 zile si se chinuie tare... ce-i dw facut? Eu ii dau san si cateodata (nu la fiecare masa) completare..

#45
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 12:31

Ramoon, eu i-am mai pus si supozitor cu glicerina cand nu facea  48h. Am taiat in 4 un supozitor 4lax bebe.



#46
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 15:18

Ramoon al meu face dupa ce ii dau Espumisam

#47
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 15:31

Noi i-am dat debridat si pe langa, plantexam un pliculet si baby drink de la pharco un pliculet. Ambele sunt ceaiuri... cu ajutorul lor face kk si trage parturi bine. La noi nici espumisan si nici infacol nu a functionat...

Si cand nu a facut 24 de ore am facut masaj la burtica in sensul acelor de ceasornic si bicicleta... la recomandarea medicului...



#48
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 22:47

Mersi fetele!
Am sunat-o pe med de fam sj a zis sa-i dau un pic de ceai de musetel si a functionat. Cred k a baut 20 ml si inainte de baie a umplut un pampers :-)
Am incercat cu supoz 4 lex ala, sau cum se chema, taiat in 4 , dar nu aam reusit....
Va pup si noapte buna!

#49
messi

messi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 20 iunie 2014 - 17:26

Buna, mamici, bebelusi :)
Eu am vazut in spital, si pe experimentate, neintentionat in acest scop, ca, cu ajutorul termometrului introdus in rect, il ajuti sa elibereze reziduurile. Eu am monitorizat temperatura dupa vaccinul de 2 luni, si, desi n-am avut pana acum probleme cu scaunul, la termometru a eliminat ce era de eliminat. Cine, cand mai e necesar, recomand aceasta metoda. In spital am vazut la o bebelusa care nu reusea de mai bine de 2 zile. Pe de alta parte, pediatra (nu ma-ncred in ce a zis ea, caci nu sunt multumita de ea, a zis ca e normal si daca face 1 data la 2 zile chiar si 1data la o saptamana.
Sanatate bebelusilor si voi sa aveti ca bebei au nevoie de voi!

#50
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 20 iunie 2014 - 17:49

salutare!

hai k acum am ceva timp si sunt si un pic mai odihnita k am dormit cu bebe vreo ora la pranz...

azi am mai auzit una legat de kk cica sa-i dau apa fiarta si racita , cam o lingurita pe zi . I-am dat dar azi iar nu a facut...cred ca pana la urma tot ceaiul de musetel, dar nush cat e de bine sa-i dau asa de mic. sapt viitoare face 1 luna al meu.

In rest suntem bine, bebe creste bine, aseara l-am cantarit si a luat 920 gr si inca nu are o luna...luni vreau sa merg la dr sa-l vada un pic ca are ceva pe fata, un soi de iritatie...in laterale la barbie si mai are cate o bubita, doua pe obrajori si pe piept...sper sa nu fie nimic grav...

e posibil oare sa faca vreo boala a copilariei asa de mic? voi ce stiti? ca fimea are o fetita in clasa cu varsat de vânt si ma astept s afaca si ea, dar nush de bebel daca ia sau nu.





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -