Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 7 )


364 raspunsuri la acest subiect

#31
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 10:04

Neata !

 

Gabi are 2 embrioni implantati, sa dea Domnul sa ramana asa pana la final !!!

 

Fleur : iti doresc mult succes ca sa iasa totul asa cum iti doresti  [:)]

 

Eu sunt la curs .... 4 ore ! Cand o sa termin cu cursul o sa fiu cea mai fericita !



#32
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 15:30

Salut,

L-am tuns pe Eric! Adica barbata-miu cu masina, eu l-am tinut pe un scaun inalt. A protestat, dar a stat mai cuminte decat ne asteptam. Acum e ca un calugar zen...in miniatura, e tuns castronel, cu ceafa rasa. O sa pun si o poza cand voi face, sa-l vedeti. S-a admirat in oglinda.

Bravo Patrick pentru adaptarea la gradinita, ti-am zis Carmen ca asa va fi. Programul de somn se va regla pe parcurs, la gradi consuma si mai multa energie si ai sa vezi ca va adormi si seara mai devreme, in timp.

Rocsy, cate saptamani de curs mai ai? E ala de olandeza?

Freedelia, bafta sa vina si nr. 5 atunci cand vreti voi. Jeff seamana cu Eric la catzarat.

Ieri am iesit afara cu el si a fugit in continuu, a venit taica-su cu masina, a fugit la el si a tinut-o intr-o fuga pana la intrarea in bloc. Ne-am intersectat cu o vecina cu fetita un pic mai mare, care statea, evident, cuminte langa mama ei, noi gafaind si transpirati fugeam dupa terorist.

A inceput weekendul si la noi si va fi vreme frumoasa, sper sa ne plimbam mult.

Va pup!

#33
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 18:32

Fleur : habar nu am cate saptamani mai sunt, ca am pierdut sirul. Cursul il termin in august , sper ....... si da, e vorba de cursul de olandeza . La noi e urat si ploua, vom petrece tot weekendul in casa. Sofia ne fugarea si ea cand era mica, ne mai fugareste si acum. Natalia vad ca e mai potolita .... daca nu o copiaza pe sora-sa . Asteptam poza cu Eric !


Editat de r_ocsy, 31 mai 2014 - 18:33 .


#34
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 20:24

Ola

Azi am bantuit la Bookfest, 6 ore cu toata trupa, baietii la un atelier de quilling, apoi am luat masa, apoi am cascat gura pe la standuri. Bambina a stat cuminte ba in carucior ba pe jos, nu ma asteptam sa fie asa de bine

Am avut un accident, s-a udat de pipi bine de tot si nu aveam schimburi. Ce sa fac, ce sa fac, ia-m dat jos ciorapii si fusta si i-am pus puloverul pe ea: manecile le-am pus pe picioare , i-am legat geaca de mijloc si i-am pus puloverul meu pe ea apoi am mers sa luam masa. Tricoul nu era ud.
Apoi mi-am dat seama ca ii pot usca hainele la uscatorul de maini de la baie , in 10 min erau uscate:))

Voi sa nu faceti ca mine, luati schimburi . Si eu voi lua :)

Rocsy, scuze era ciorba de stevie si mancare de mazare.
Le-am mai facut gauffre, pate de pui, peste la gril, friptura la gratar.

Gabi condoleante !

Fleur sa va fie de bine tunsul !

[mata]

#35
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 20:28

Rocsy o sa stii olandeza perfect!
Ce cantecele ati mai invatat?:)
Iti iese grohaiala?:)))

#36
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 20:32

Buna seara !

Fleur , nu stiu cati sunt încă . Pot fi si 2 , nu este exclus . Dar eu cred ca 1 , cu o săptămână înainte de beta am facut o injecție cu bhcg si nu cred că s-a eliminat în 7 zile si de aici bănuiesc că ar fi valoarea asa mare .
Am fost plecati la înmormântare , trist , drumul destul de ok , ma simt bine .... mult somn si foame:)))) Foarte diferit de la Andrei .

Pupici , ca dorm pe mine la propriu :)

#37
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 21:43

Gabi, odihneste-te bine. 1 sau 2, sanatos(i) sa fie, sa se dezvolte frumos. La ce perioada de la implantare se face eco sau doppler etc sa stiti cati sunt?

Ile, fain program ati avut iar tu inventiva ca deobicei. Nici eu nu iau schimburi cu mine, asa ca m-ai pus pe ganduri, voi lua. Sunt asa de satula de "geanta bebelusului", am schimbat-o cu un rucsacel mai mic, de-acuma revin la ea sa pun si un tricou si un pantalon.

Rocsy, ce curs lung! Dar pt asa o limba grea cred ca e necesar. Distractie placuta in casa, bine ca macar Natalia e mai linistita.

Noi am fost la plimbare prin cartier si am cumparat mancare "de gata" (shish taouk). Eric a adormit bustean, nemancat, doarme de mai mult de 2 ore. Obosit de plimbat, fugit, jucat, a si dansat ca era muzica in fata unei case, a fost si aplaudat... a si de fiecare data cand sa il pun la loc in scaunul de masina plansete si proteste (dar nu am cedat).I-am cumparat cateva jucarii, printre care si o chitara mica, ocazie cu care am observat ca stie cuvantul chitara/guitare. Mutulica asta tace ce tace si deodata scoate cuvinte noi.

Maine vrem sa mergem la iarba verde+ gratar. Am pregatiti aripioare d epui si costita de porc pt gratarul cu carbuni.
In rest n-am mai gatit nimic, sunt foarte obosita acum la sfarsit de an scolar, plus toate examenele si interviurile. Visez la vacanta, voi vedea curand daca voi avea vacanta de vara (dar cu putini bani) sau job in timpul verii (cu ceva mai multi, dar fara vacanta).

Noapte senina!

#38
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 22:21

Gabi, odihneste-te bine. 1 sau 2, sanatos(i) sa fie, sa se dezvolte frumos. La ce perioada de la implantare se face eco sau doppler etc sa stiti cati sunt?

 

 

 

pe 13 iunie am primul eco 



#39
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 22:53

fleur cu cat creste numarul copiilor cu atat se micsoreaza bagajul cu care pleci de acasa

acum arunc un pampers si un pachet de servetele, o sticla cu apa si 3 pahare de plastic, eventual o gustarica gen fructe, biscuiti si atat [:-)))]



#40
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 01 iunie 2014 - 06:56

Reduceri la cora astazi 50% prin tichet de cumparaturi la jucarii si hainute de copii.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -