Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 7 )


364 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 22:05

Revin cateva sec inainte de a recupera piciul de la gradi.

Gabi, ce telepatie, chiar ma gandeam la tine, si in mesajul de dinaintea celui al tau am vrut sa scriu: Gabi, ce mai faci, da-ne vesti, dar am sters. Am zis sa nu fiu indiscreta.
Cand colo tu aveai vestea cea mare, ce frumos! Cred ca esti tare fericita. Sa fiti sanatosi sa va bucurati si de aceasta a doua comoara.
Stii tu, cand vrei cu adevarat ceva, toate acolo sus concorda sa ti se implineasca dorinta. Dumnezeu te-a binecuvantat a doua oara si o meriti din plin.
In fine, condoleante, asta e viata cu bune si rele, merge inainte.

Ha, ha, mie mi-a intarziat cm-ul cu vreo 12 zile luna asta, dar luna trecuta mi-a venit prea devreme asa ca sunt niste tulburari pe acolo. Insarcinata exclus, oi fi in premenopauza?

O noapte linistita va doresc!

#12
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 22:35

BRAVO GABI, felicitari! Sa fii sanatoasa, sa faci o fratioara lui Andrei! Sa ai o sarcina usoara! Cand e prima eco?

Az am fost la cresa, insa directoarea era plecata la o sedinta, nu am mai revenit, insa maine suntem acolo din nou! Va povestesc cand am vesti!
Oricum, am remuscari, am emotii, dar nu vreau sa dau inapoi! Sper sa fie bine! Si mie imi e ca vomita din plans....

#13
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 06:45

Bravo Gabiiii!!!! Ce ti-am zis eu? Vezi ce gura aurita am? Sa fie intr-un ceas bun!
Fleur, si Qatar avea la fel pana anul trecut dar au schimbat in mai mult. Oricum pe zboruri lungi toti au 30. Si cand am fost in state tot atat era admis.

#14
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 07:11

Neata !

 

Gabi .... FELICITARI !!! Sarcina usoara iti doresc ! Ai grija cu drumul , sincer in locul tau nu mergeam nicaieri, mai ales la un eveniment asa de trist.

 

Fleur : anul 2012 e scis in dreptul titlului mesajului, unde scrie numele celui care posteaza mesajul si noi suntem iul_aug_2012 .........deci eu nu consider necesar trecerea anului in titlu, ca pana la urma cine vrea sa ne citeasca a facut-o pana acum.

 

Fetele mele sunt bolnave de o luna, le trece in cateva zile o iau de la inceput si tot asa. Deja nu mai stiu ce sa le dau. 

 

Ioana : bine ai revenit in tara ! Cum este acasa ?  [:)]

 

Carmen : la inceput va fi mai greu si pentru el si pentru tine. Va adaptati voi pe parcurs !

 

Ali : condoleante !

 

Ile : ce gatesti bun ?  [:)]



#15
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 09:43

Neata noi suntem in parc.

Azi nu stiu ce sa mai gatesc, nimic bun, salata si cartofi noi la cuptor

#16
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 09:44

Fleur e prima oara cand mi se ridica in scaun .

Bafta cu jobul!

Lore succes cu cresa !ai depus oficial dosarul?

#17
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 15:27

 

Oricum pe zboruri lungi toti au 30.

 
Ioana, sorry sa te contrazic, dar majoritatea companiilor aeriene admit 23kg de cala (chiar la zboruri transoceanice)si tendinta e spre scadere nu crestere, ba chiar se preconizeaza sa platesti fiecare bagaj. Iti zic asta nu din mania contrazicerii, ci in ideea sa verifici cat mai atent cand veti mai zbura pe dist. lungi, si poate nu cu Qatar airlines.

Rocsy, am inteles, nu-i bai. Sanatate fetelor, de imunitate le-ai dat ceva?

Ile, cred ca a scris altcineva o patanie asemanatoare cu scaunul. Eric tot pe scaun normal sta, acum i-l ia pe al lui taica-su, sic!

Lorena, sper ca ati reusit sa prindeti loc la cresa.

Eu am gatit zilele astea bors de costite de miel si varza cu costite de purcel. E. mananca varza cu amandoua mainile, bors nu.

Va pup, fug la interviu.

#18
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 15:56

Woohooo!!! Gabiiiii!!! Felicitari! Eram sigura ca se prinde, nu stiu de ce, dar eram absolut convinsa. Eu citesc mesajele care imi apar pe telefon din ce scrieti pe FB, dar nu le vad pe toate si daca sunt mai lungi, nu apar complet, dar am stiut ce se intampla cu tine si eram convinsa! Felicitari!!! 

 

Fleur, si mie mi-a intarziat ciclul 4 zile, si de obicei e ceas, fix 28 de zile. Am facut un test acum doua zile si a fost negativ, sper ca asa e... Nu ar fi momentul acum, inca am peste 80 de kg si asteptam cu totii vacanta de vara, r fi pacat sa o petrecem in Shanghai cu mine in pat gemand si vomitand non stop :)

 

Ana -- absolut, limita la bagaje este de 50 lbs, adica 22-23 kg la zborurile spre America de Nord. Noi mergem frecvent...

 

Copiii mei sunt toti mucosi, unii cu tuse, altii cu Durere de gat, Jeff a avut si febra azi... Asta este... Sper sa fie mai bine maine... 

 

Va pup!



#19
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 16:04

A, uitasem, Ile -- Jeff se catara peste tot, este mai rau ca Jodie, care era o maimutza nu alta. avem o bucatarie de jucarie care este imensa. Cam 1.50m inaltime si este un dreptunghi cu 3 laturi iar a patra e deschisa ca sa intre copiii. Se catara de pe podea pe partea unde este chiuveta/aragazl/barul si de acolo pune piciorul in frigider sau in cuptorul cu microunde si se catara pe peretele bucatariei... Si incaleca peretele si sta acolo mandru nevoie mare... 

 

Se catara pe scaunul de masa si se pune cu burta si coboara singur. E ceva de groaza, nu am mai avut asa ceva... Trebuie sa fie cineva nonstop cu ochii pe el. Altfel, se joaca singur mult si frumos, se joaca cu trenuri, face mancare in bucatarie, puzzle, cu bebelusi, doar ca nu stii cand il apuca sa se catere...



#20
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 18:08

Da Fleur , le dau de 3 luni un sirop de imunitate , nu prae functioneaza nici asta .... asa ca asteptam vara si vacanta, ca atunci macar suntem mai sanatosi .

 

Eu am facut niste spaghete milaneze. Maine ar trebui sa fac o ciorba si nu am nici o idee.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -