Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - Cap 2

sarcina decembrie gravida bebe

266 raspunsuri la acest subiect

#51
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 17:41

Eu mi-am facut programare maine la Branescu Nicusor la Romar, lucreaza la Polizu si ma duc la el la recomandarea unei cunostinte care a nascut cu el si care a nascut prematur. Sa ma ajute Dumnezeu sa fie bine, am auzit ca nu se da inapoi de la cazuri grele si ca nicio gravida nu a murit pe mainile lui asa ca ma duc la el cu mare incredere, de fapt asa m-am dus si la Albu.

#52
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 18:03

Si eu am durerile si intepaturile de care spuneati. Am intrebat ieri la dr si mi-a spus ca sunt normale dar ca sa iau no spa daca ma supara. N-am mai intrebat care e rostul acelui no spa, ca nici eu nu il luam una doua. dar din ce am citit pe net m-am speriat putin pt ca zice ca durerile ar fi ca niste predecesoare ale contractiilor si clar , nu vrem contractii de acum...Asa ca sunt inca in dubii daca sa iau sau nu no spa. Probabil ca ar trebui sa ascult de dr.



#53
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 18:31

Oana....poate de data asta o sa iti spune medicul ceea ce vrei sa auzi :) si o sa fie bine ptr amandoi...toti trei daca il punem si pe tati :)

 

Durerile alea le am si eu....dar inca nu am luat no spa ptr ca nu sunt insuportabile....si dr meu mi'a zis sa iau daca ma deranjeaza



#54
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 18:43

Loredana, imi pare foarte rau c-ai trecut prin asemenea sperietura. Mi-e groaza ca exista astfel de doctori!

Oana, eu am dus scrisoarea medicala si adeverinta (ca asta am primit de la ginecolog) la medicul de familie, care mi-a dat, la randul lui, alta adeverinta si, cu toate 3, m-am dus la personal, la job. De acolo se ocupa ei, contacteaza medicina muncii si doar te anunta ca ti s-a redus programul. Eu, in sarcina trecuta, am fost, in total, 22 de zile la munca. In rest am stat in concediu medical dat fie de ginecolog, fie, direct, de medicul de familie, apoi am intrat in concediu de risc pana in saptamana 34 cand, am intrat in prenatal. Cum zicea si Miky, iti faci planurile, mai ales, in functie de banuti. Eu am preferat sa iau 85% din salariu mai mult timp, asa c-am lasat mai multe zile dupa nastere. Acum imi vine sa ma pup singurica c-am optat pentru 2 ani de stat acasa ca uite, mai am inca 1 an si ma rog pentru doua sufletele  [:)]

baam si tu ai sarcina mai micuta, ca mine...azi am facut si eu 9 saptamani minunate

andreea, la dinu alexandru am facut data trecuta prima morfologie si am fost foarte incantata. Vezi sa nu uiti sa-i zici sa-ti dea cd-ul!

deyut, ionela [flo2] 

 

scuze, burtici, daca am uitat pe cineva. pupici [flor]


Editat de aristica, 29 mai 2014 - 18:45 .


#55
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 19:08

Mamici cum pun si eu semnatura pe forum??? am intrat la profil, pe semnatura forum si atat. Nu am stiu cum sa mai pun imagine cum ati pus voi cu barza sau altceva! Daca dau acolo pe imagine imi cere un URL si daca am bagat un link imi zice ca e interzis. Care sunt pasii??

   Vreau si eu semnatura....!!! [barfa]   [RO]


Editat de LoredanaM26, 29 mai 2014 - 19:09 .


#56
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 19:28

Loredana....te duci la semnatura forum....si apesi acolo pe iconita cu fete zambarete....apoi jos unde iti apar ai °arata tot°....dai click acolo si iti apar toate imaginile astea....sper ca ai inteles....nu prea ma pricep sa explic :)



#57
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 29 mai 2014 - 20:15

Asa am facut, insa nu imi pare barza sau altceva!



#58
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 10:15

Loredana apesi pe fatzuca zambitoare din stanga - media personale- apar jos sub mesaj niste fetzisoare sub ele scrie - arata tot- apesi acolo si stai putin... se va deschide o fereastra in stanga de unde alegi ce vrei sa apara barza e mai jos ... cauzti cu mouse-ul... [:)] [barza1] 11+



#59
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 10:21

Aoleu Oana sunt daramata, acum nici nu am timp sa ma mai programez in alta parte, cat ai platit pt aceasta ecografie, cum sa faca asa ceva, si la privat si te trateaza tot ca la stat numai acolo ma duceam si nici macar nu scrimbau servetele de pe masa ... intram ca pe banda... off ... nici nu stiu ce sa mai zic... azi-noapte abia m-a luat somnul...



#60
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 10:22

Fetelor voi la cat timp v-ati programat morfologia de tr 2, la cate sapt de la um, parca erau intre 16-18 nu? dr mea a spus ca avem ok-ul de la prima morf si apoi sa facem progr pt tr 2 ...





Etichetat si cu sarcina, decembrie, gravida, bebe

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -