Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cat de creepy poate fi?


24 raspunsuri la acest subiect

#21
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 13:40

Nu am abandonat subiectul, da' neprevazute si imperative se intampla la toate casele. :(

 

So, idem confundata de tz ori cu alte persoane, basca "m- am si vazut" sa zic asa, nu cu cele cu care eram confundata, cred, altele. M- am vazut de 3 ori, cu 3 persoane diferite, in locuri diferite...dar niciodata clar- clar, mereu era din mers...pur si simplu am avut un soc si senzatie de deja vu cu me. Eu stiu perfect de ce arat precum arat, seaman cu ambii parinti, in functie de tangaj inclin balanta cand inspre unul, cand inspre celalalt :)))

 

Totusi e ciudat, nu? Pe mine nu m- a dus mintea decat la matrite pt fetze, asta a fost prima impresie despre ciudatenia asta. Ca si cum " natura" isi prezerva dreptul de a avea tz iesiri( exemplare dintr- un " model" ) in caz ca una, doua, zece? sosii intind cracul si parcheaza pe dreapta.  [:p]

 

sau ca si cum variantele formelor de fetze au un nr finit. Ori o fi lumea mica?


Editat de lucialu, 28 mai 2014 - 15:22 .


#22
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 20:08

Nu am abandonat subiectul, da' neprevazute si imperative se intampla la toate casele. :(

 

So, idem confundata de tz ori cu alte persoane, basca "m- am si vazut" sa zic asa, nu cu cele cu care eram confundata, cred, altele. M- am vazut de 3 ori, cu 3 persoane diferite, in locuri diferite...dar niciodata clar- clar, mereu era din mers...pur si simplu am avut un soc si senzatie de deja vu cu me. Eu stiu perfect de ce arat precum arat, seaman cu ambii parinti, in functie de tangaj inclin balanta cand inspre unul, cand inspre celalalt :)))

 

Totusi e ciudat, nu? Pe mine nu m- a dus mintea decat la matrite pt fetze, asta a fost prima impresie despre ciudatenia asta. Ca si cum " natura" isi prezerva dreptul de a avea tz iesiri( exemplare dintr- un " model" ) in caz ca una, doua, zece? sosii intind cracul si parcheaza pe dreapta.  [:p]

 

sau ca si cum variantele formelor de fetze au un nr finit. Ori o fi lumea mica?

 

dar ti-ai pus vreodata intrebarea daca  e posibil ca cineva care seamana cu tine fizic exista in acelasi timp cu tine dar  in alt univers?  lumea nu are cum sa fie mica daca este infinita, traim intr-un univers infinit si daca el e infinit si noi vom exista pentru totdeauna.  diferentiaza doar forma in care o vom face. 



#23
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 20:40

sunt oameni care nu cred in energii, in chackre  pentru ca nu le vad dar stiu  ca au plamani, inima, ficat , vase de sange, tot ce in interiorul lor  dar pe care nu  le-au  vazut  cu ochiul lor .

 

le-am descoperit in timp  si tot in timp am  descoperit si cum functioneaza.

 

tot in timp vom ajunge  sa stim ca exista si ce  nu vedem acum . 

 

cuvintele infinit si vesnic sunt sinonime si  greu  de explicat.  asa cum imposibil de explicat  e cuvantul nimic.  



#24
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 22:36

da, stiu, adica am mai auzit/ cetit. nu, ma refeream exclusiv la "enigmele" astea din planul nostru fizic, lumea noastra precum o stim. Parca astea despre care zici si tu nu suna atat de...creepy. [:-)))]


Editat de lucialu, 28 mai 2014 - 22:37 .


#25
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 08:30

Ca sa te reincarnezi ar trebui sa mori inainte, nu? Asta ar insemna ca nu poti trai simultan cu "sosia".

On topic: si mie mi-a spus o colega care venea din UK ca in avion a vazut o tipa care-mi semana izbitor, daca n-ar fi vorbit cu mine la tel inainte de imbarcare sa stie ca sunt in Bucuresti s-ar fi dus la ea sa o intrebe de vorba.
Imi spunea ca arata aproape identic: inaltime, tinuta, conformatie, tunsoare, culoarea parului,ochilor...


Ma refeream la linkul pus la inceput.pozele erau din 1800 vezi soldatul ala iat cel care seamana cu el traieste acum.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -