Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (12)

mamici gravidute septembrie

495 raspunsuri la acest subiect

#481
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:06

Ajung la ea mai repede decat din Sibiu, suntem totusi in Bucuresti. Mi s-a terminat programul la munca mai stau putin, dar pot sa vad raspunsul pe telefon. Eu de obicei nu scriu de pe tel ca mi-e urat, dar de vazut le vad asa ca poti sa-mi spui daca mai are nevoie sau nu. I le pot cumpara eu azi si i le dau cuiva azi, maine prin oras. Daca le vrea, o sa-ti dau nr meu de tel pe PM.

Va pup pe toate si la multe saptamani pana la termen crisule  [flo2]



#482
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:10

Merci, Arwen :*



#483
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:33

Crisa felicitari pt cele 25 saptamani :) sa ajungeti cu bine la termen :*

#484
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 14:39

Multumesc frumos, Nic, Pishkot!

Doamne, ce cald e! Noroc ca sotul a recuperat aerul conditionat de la curte si urmeaza sa il instaleze aici, abia astept!



#485
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:40

A gasit. I-a dat cineva cateva fiole, pana ii ajung cele de la Sibiu. A apucat sa i le trimita. Va multumesc foarte mult.



#486
rasfatzata

rasfatzata

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 15:51

Piskot, apropo de toaleta zilnica, din spital, iti zic ca nu vei mai gandi asa. Si mie mi se parea ciudat, dupa prima nastere, dar pe urma mi s-a parut in regula. Nu e neaparat. Dar la durerile pe care o sa le ai jos, o sa iti fie foarte greu sa te speli singura. In plus, ele te "spala" cu iod. Te urci pe masa, cu cracii in sus si ele te streg cu o bucata de vata inmuiata in iod. Mie mi-a convenit, cu toata rusinea, caci singura la baie imi era greu. In plus, mai dezinfecteaza locul. :)

da e adevarat si eu mai imi faceam in timpul zilei dar dimineata la control ,era atat de bine  pt ca mai punea ceva cald ori apa ori iod incalzita, nu mai stiu ...a trecut muuuuult timp de atunci ,asta daca nasti normal si esti taiata si cusuta ca sa nu te rupi.

 

Cu celulele stem  m-am hotarat nu recoltez ,am vb de 2 ori la tl  cu ei si totusi nu mi se par convigatori. 

 

alceva caldura mare asa de mult imi doresc sa ma balacesc la piscina sau strand chiar si in rau  ,al meu nu ma lasa spune ca nu e bine ,voi ce spuneti ? in apa  sincer ne simtim mai usoare ..... [umbrel]



#487
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 16:15

Rasfatzata, eu abia astept sa ajung la mare, la balaceala :). Eu zic ca apa e buna, numai sa nu fie prea rece sau curentul prea puternic (in rau).

 

Toaleta in nasterea normala nu e chiar asa rea, dupa ce ai stat cu picioarele desfacute in fata doctorului sa nasti e floare la ureche sa te vada o asistenta ;)



#488
Lore88

Lore88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 17:20

Buna!
Referitor la celule stem, as fi de acord ca mi se recolteze de toate si sange si tesut si sa fie depozitate intr-o banca publica - care din pacate in Romania nu exista- si cine are nevoie sa fie tratat! Asa ar fi celule pentru toti bolnavii si ar fi mai omenesc! Dar.... cine stie poate in viitor se va face una si la noi!
Saptamana viitoare mergem si noi la doctor si il voi intreba mai multe despre nastere! Eu am ales sa nasc la maternitatea din Brasov pentru ca nu e atat de costisitor ca la privat! Defapt daca nu ar trebui sa dau spagi in stanga si in dreapta, nu ai plati deloc! Eu voi alege sa stau in rezerva si sper sa-mi lase si bebele cu mine ca nu as vrea sa-i dea lapte praf si sa-l stiu cu mine! Si nu ce trebuie sa dai pe la asistente ca socheaza si la dictor dupa nastere! Toate care au nascut la maternitate au spus ca au dat intre 5 si 10 mil! Si nu intrleg de ce! Nasa mea de cununie va naste tot la maternitate peste 2 saptamani si-mi va zice toate detaliile!
Seara placuta! Pupici!

#489
rasfatzata

rasfatzata

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 21:07

buna fetelor am revenit de la plimbare si am trecut pe la kaufland  SURPRIZA am gasit body cu maneca scurta de noi nascuti  ghiciti la ce pret ? (4.99 ron) am luat 5 bucati de diferite culori  potrivite si pt baietei si fetite  pup  poate gasiti si vo ai.

 

 

deci cum e la noi ,recent a nascut 2 cunostinte care au fost motorizate de doctor ,cand au fost sa nasca neavand probleme  au nascut normal la doctorita de garda  i-a dat 2oo ron si 100  la moasa asta daca e doctorita daca nu direct la moasa max 200 ron 



#490
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 15 iunie 2014 - 08:06

Neata, dragele mele! Mai, dar chiar asa, nimic, nici un semn ieri? Se cunoaste ca sunt sotiorii acasa si ca a fost placut acasa :). 

Va doresc o duminica placuta, chiar dc afara sunt nori! Noi mergem la Stefanesti, la seful sotului meu la curte, asa ca azi dc nu ploua stam la aer :).

 

Puuuup!





Etichetat si cu mamici, gravidute, septembrie

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -