Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FELICITARI CARESSE! Aspirante optimiste (849)


504 raspunsuri la acest subiect

#451
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 16:53

Si nu trebuie sa te gandesti nici tu ca varsta nu te avantajeaza.... Bebe tot va veni atata timp cat tu ai credinta si speranta si bineinteles....rabdare nu? :-)

#452
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 18:04

Buna seara fetelor! [flo2]  Eu continui sa va scriu... ma linisteste. Stiu ca postez mult. [ascuns]

Silvi - un concediu minunat iti doresc. Sa te intorci cu vesti bune. [pup]

Ella - spor la treburi. [flo2]

Maryella nu-ti pierde speranta. Va veni si randul nostru intr-o zi. [pup]

Gazela iti doresc bafta cu tratamentul. Sa dea Doamne Doamne sa te faci bine. [pup] In ce priveste testul... ai dreptate. Nu ar trebui sa imi pierd speranta. Acum sunt mai ok. Oricum am un sentiment asa puternic... Poate se adevereste in final. Simptome am destule doar ca pana nu vad testul pozitiv pot fi simple coincidente. Eu simt ca va fi bine. [pup] 

 

O seara linistita si aveti grija de voi!

[flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]



#453
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 22:26

Gazela, Teo , multumesc pentru incurajari; aveti dreptate, asa este, dar , din pacate , mai exista si momente mai proaste. Vineri m-a sunat cineva cu care nu prea mai sunt in relatii de mult timp, decat asa de forma sa imi spuna ca este iar insarcinata. M-a sunat chipurile sa imi ceara sfatul daca sa fac sau nu avort, cand stie clar ca eu sunt total impotriva avortului. A fost asa o rautate sa imi dea peste nas. Si desi , in ultimul timp, am cautat sa ignor astfel de "rautacisme", mai vin cateodata de unde nu ma astept si mai ma dau peste cap.  Eu ma bucur cand o vad o graviduta si spun "da-i Doamne prunc sanatos ei  si binecuvanteaza-ma si pe mine cu unul". 



#454
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 05:50

Neata! [flo2]

Marryella nu pune la suflet. [pup] Rautatile trebuie date la o parte..iar tu trebuie sa fii puternica... si sa nu le lasi sa iti faca rau. La mine lumea din jurul meu ma intreaba aproape in loc de "salut": "pe cand un bebe?...hai ca timpul trece." Eu stiu ca timpul trece...nu e nevoie sa mi se aminteasca in fiecare zi. Dar asta e... Nu trebuie sa stie ei tot ce e in sufletul meu. Din pacate asa e... mai suntem luate si prin surprindere si nu avem timp sa ne "aparam" sufletelul. Dar o sa fie bine intr-o zi... cu incredere, speranta si rabdare.

Si eu ma bucur cand vad o graviduta... si sper ca intr-o zi sa ne dea si noua o minune... la fiecare dintre noi. Eu imi repet in fiecare zi ca Dumnezeu stie ce face si cum randuieste lucrurile. Uneori ma apuca si pe mine disperarea... pentru ca intr-adevar... timpul trece.

 

Fetelor intrebare... de ieri am niste dureri pelvine suportabile dar deranjante. Inca nu mi-a venit menstruatia iar sanii nu ma mai dor deloc. Ma cam pune pe ganduri situatia. Oare ar trebui sa dau fuguta la medic sau poate fi semn de sarcina? [:-/]

 

Va pup. Capul sus si mergem inainte! [flo2]  O zi frumoasa. [pup]


Editat de albinutateo, 15 iulie 2014 - 06:02 .


#455
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 07:29

maryella, oamenii sunt de multe feluri si unii se simt bine doar daca fac rau, daca mai trimit o sageata, mai imprastie o barfa...eu chiar nu ma las afectata de astfel de oameni si ii elimin din viata mea si din toate gandurile mele. nu stie decat Dumnezeu daca si cand ne va trimite un bb. eu sper sa fie cat mai curand la voi cele care aveti activitate [:D] si apoi si la mine cand reintru in cursa...

 

teo, eu tot mai tin pumnii stransi. poate ne dai motive de bucurie [flo]



#456
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 07:30

si va las si o cafea, poate va ademenesc la povesti [:D]

 

 

Miniaturi atasate

  • untitled.png


#457
anca_30

anca_30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 08:10

Neata, Silvi, Albinuta !! 

 Mariella, nu te lasa afectata de rautatea intentionata a oamenilor. Treaba asta cu " datul peste nas" mi se pare josnica tare. Nu esti obligata sa tii aproape astfel de oameni! Hai, capul sus ! Ia, spune-mi, ziceai odata ceva de un tratament cu laptisor de matca, l-ai mai facut? Sotul meu trebuie sa ia si ma gandeam ca nu-mi strica nici mie. Ma gandeam ca-mi spui cum te-ai simtit de la el in caz ca l-ai luat. 

Silvi, concediu minunat sa ai ! Sora mea a avut o rana urata pe col. A folosit si ea Cervucid. Sunt tare bune, le ia periodic. Dar sa stii ca nu i-a trecut cu tratamente naturiste. A trebuit sa se opereze cu laser. 

Ella, ma bucur ca te-ai intors, spor la lucru !

Alinush, bine ai venit, sa-ti traiasca printesele! 

Lavinia, poate ai parte de o surpriza placuta !

Teo, cate zile de intarziere ai totusi ? Daca nu-ti vine intr-o saptamana jumate de la data la care trebuia sa vina, mai faci un test si mergi totusi la medic. Am invatat din proprie experienta ca ciclul neregulat ma tine tot mai departe de o sarcina. Sper ca acest tratament ce-l fac sa il regleze .

Va pup, sa aveti o zi minunata ca voi ! [pup]



#458
LaviniaR

LaviniaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 08:46

Salut dragele mele prietene.

 

Albinutateo, Anca va multumesc pentru ganduri. Vi le returnez cu drag.

Maryella lasa rautatile tu nu ai timp de asa ceva, nu uita ce ne-ai invatat aici cu cateva sute de pagini in urma...ganditul pozitiv! Toate avem parte de mici rautati, din nefericire asta e lumea in care traim, din in mentalitatea noastra uneori se mai poarta ,,loveste-l din nou cand e la pamant,, Hai sus cu moralul, nu lasa oamenii mici sa iti tulbure linistea. Te imbratisez cu drag.

 

Silvi esti extraordinara. Determinarea ta e exemplara.

 

De fapt toate fetele de aici, in special cele cu vechime sunteti exemplare si sunteti modele de urmat in ceea ce priveste credinta, forta de a merge mai departe, puterea de a crede in minuni.

 

Va pup si va imbratisez femei frumoase



#459
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 09:12

 

Silvi esti extraordinara. Determinarea ta e exemplara.

 

 

 

nu mi-e rusine nici cu tine! si tu esti extraordinara, eu stiu, ca sunt de ceva vreme pe aici. si asa sunt toate aspirantele noastre [flo2]



#460
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 09:15

anca, multumesc! inca nu am plecat in concediu, deabia peste o saptamana plec dar deja visez. eu am suferit deja o interventie in august anul trecut. biopsia a fost ok. totul era bine doar ca din ianuarie am luat-o de la capat. sper ca acum sa fi avut efect tratamentul si sa nu mai fie nevoie de alta inteventie.

dar am sa aflu deabia dupa colposcopie , la inceputul lui august.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -