Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FELICITARI CARESSE! Aspirante optimiste (849)


504 raspunsuri la acest subiect

#441
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 12 iulie 2014 - 09:41

Multumesc pentru raspuns Lavinia. Se pare ca m-am entuziasmat degeaba. Abia peste o saptamana ar insemna ca mai pot indrazni sa incerc un test. O saptamana cat o vesnicie. Asta e. Totusi nu inteleg ce e cu oboseala asta. Poate e doar in capul meu. [bang]

 

Ma duc la treburi desi nu am nici un chef. [spala] [curat] [vase] [buca]

Va pup. [flor]



#442
alinush84

alinush84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 12 iulie 2014 - 10:58

multumesc fetele de primirea facuta......ce sa va spun, am doua fetite una de 10 si cealalta de 6 anisori, am 30 ani, cu probleme nu ma stiu cel putin asa stiu eu, doar cu o sarcina extrauterina in 24 decembrie anul trecut operatie cu trompa scoasa de 7s si 4z si o sarcina intrauterina cu activitate cardiaca de 8s pierduta pe 30 iunie(avort complet), analize nu miau facut ca asa e in strainatate nu.ti fac nici un fel de analize abia dupa 9s si altele mai complexe decat daca pierzi mai mult de trei sarcini  [alcool] ....in fine. aici dr mi.a zis ca am unda verde chiar dupa ce imi vine urmatoarea menstruatie pt ca a fost un avort complet fara chiuretaj.....sincer imi este si frica sa mai fac, dar sunt recasatorita si va dati seama ca vrea si sotul meu un copil cu toate ca si eu imi doresc......

sper sa vina si la noi cat mai repede barzuca

va puuuup, sunteti tare dragute si OPTIMISTE tare  [pk]  [pk]


Editat de alinush84, 12 iulie 2014 - 11:10 .


#443
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 06:08

Neata fetelor! Cine bea cu mine o cafeluta? [flo2]

Alinush sa-ti traiasca fetitele si sa fie sanatoase si fericite. In rest...imi pare sincer rau pentru sarcinile pierdute. [sad] Dar nu fi trista... o sa iti dea Dumnezeu inca o minune. [pup]

 

Fetelor unde ati fugit? [colegi]

Eu ieri am simtit niste intepaturi si am avut dureri pelvine toata ziua. Dar au fost suportabile. Azi au mai trecut putin... simt doar un usor discomfort. In schimb ma dor sanii tare. E ziua 35 si inca liniste. 13 zile de la ovulatie.

Sincera sa fiu nu stiu ce sa cred... uneori indraznesc sa sper... alteori ma gandesc sa nu imi doresc eu prea mult. Nu ar fi prima luna cand cred ca am toate simptomele. Doar ca luna asta imi par diferite. Cine stie?! Cum o sa vrea Doamne Doamne.

 

Voi ce mai faceti? Astept vesti bune de la fiecare dintre voi. Va pup. [flor]



#444
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 09:02

Neataaaaa :-) Albinutateo te insotesc eu la cafeluta...doar ca m-am trezit mai tarziu...
Nu inceta sa speri...ca sa-ti spun ce a fost diferit la mine ca simptome atunci cand am ramas graviduta a fost o tensiune in zona uterului cam 2 zile la rand apoi a venit testul pozitv si urinam mai des...durerile de sani mai puternice au venit mai tarziu...
Alinush sa-ti traiasca fetitele si fii sigura ca vei mai avea in curand o minune...trebuie doar rabdare si speranta :-) Imi pare rau pentru pierderile suferite...nu sunt usoare...dar noi suntem aici sa ne sustinem reciproc :*

Pup toate fetele, sa aveti o duminica linistita!!!

#445
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 05:41

Buna dimineata fete dragi! [flo2]  Mai incepe o saptamana... Va invit din nou la cafeluta... Cam liniste pe aici. Sper sa fiti bine. [cit]

Gazela aceleasi simptome le am si eu dar testul arata clar negativ. Am mai facut unul azi. Asa ca incep sa cred ca e doar o dereglare... din nou [q] O sa mai fac un test sambata si daca nici urma de a doua liniuta, o sa fac o analiza la sange si merg la medic. Sunt dezamagita... [bang]  La tine da rezultate tratamentul? Cum te mai simti? [pup]

 

Lavi la tine e ok? [flo2]

 

O saptamana usoara. Va pup. Astept vesti de la voi. [pup]


Editat de albinutateo, 14 iulie 2014 - 05:41 .


#446
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 08:47

Salutare dragelor. Si eu prin zona, proaspat intoarsa din concediu si sunt praf de ametita [batcap] , abia ma pot organiza sa fac cate ceva si ma astepta tona de munca la birou.

Va doresc o zi minunata, vorbim mai tarziu.



#447
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 13:39

salutare!

 

inca nu avem vesti buna?! haideti fetelor, cine sparge gheata?

 

gazela, multumesc ptr tratament. sa vada daca gasesc tot ce trebuie. problema e ca plec in sfarsit in concediu si nu o sa il pot respecta 2 saptamani, poate las cand ma intorc. multumesc oricum.  

 

ella, asa e dupa concediu dar te organizezi tu, stim noi ca esti luptatoare [flo2]

 

ati fost la baile felix/1 mai? recomandati ceva pensiuni, obiective de neratat?



#448
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 16:30

Buna fetelor,

Acum am reusit sa intru si eu putin sa vad vesti bune...dar vad ca inca nimic nou...
Albinutateo nu-ti pierde speranta, poate inca e prea devreme pentru test, dar cel mai bine beta hcg...mie imi iesise testul cam dupa 2 zile de intarziere..dar stiam cu aproximatie ziua in care trebuia sa vina cm.
In ceea ce priveste tratamentul, l-am inceput, acum vom vedea rezultatul luna viitoare, la control...:-)

Silvi, n-ai pentru ce sa-mi multumesti, sper sa-ti foloseasca...eu sper sa fie un tratament bun, n-as vrea sa ajung la cauterizare, si stiu ca medicii nu agreeaza remediile astea naturiste...

Ella bine ai venit din concediu :*

Pupici la toate fetele :*

#449
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 16:40

Buna fetelor ! 

Gazela asta e exact tratamentul despre care vroiam sa iti scriu pentru rana de pe col; eu il am intr-o revista Asul Verde; cred ca o sa ajute mult;

Silvia sper sa isi fi facut efectul tratamentul la tine si sa iti dea in curand unda verde la bebelit;

alinush nu intelegeam de ce starea de deznadejde cu 2 copii acasa, dar am citit apoi ca te-ai recasatorit si am inteles motivul; poate actualul ar fi bine sa faca o spermograma; oricum , noi cele care nu avem niciun copil si ne facem sperante luna de luna ce sa mai zicem? pe mine una nici varsta nu ma avantajeaza;



#450
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 16:49

Maryella cred ca te-ai gandit la el cand mi-ai zis si m-am oprit astfel si eu tot la acest tratament :-) gandire telepatica sa spunem :-) Eu de pe net l-am luat, nu stiu de ce l-am ales tocmai pe acesta dar sper sa dea roade :-)

Te pup :*


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -