Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sincronicitate - coincidenta si destin - semne

destin coincidenta semne

53 raspunsuri la acest subiect

#41
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 08:43

Se pot intimpla si cazuri de astea,ma rog asa le interpretam noi.

 

Eu am auzit si chiar in cazul bunica mii,de cazuri in care nu au putut muri pina n-au vazut pe cei ce doreau neaparat sa-i vada!

 

Insa asa cum am spus si anterior ,pot fi doar interpretari ale noastre.

 

Dana



#42
Iris2014

Iris2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 10:21

Si mie mi s-a intamplat ceva deosebit...cam la o saptamina dupa ce am hotarit sa incercam sa avem copii, am visat-o pe mama sotului meu, care nu mai traia... (ea a fost o doamna adevarata, frumoasa si eleganta si cu care m-am inteles nemaipomenit, imi lipseste inca in fiecare zi, acum doua zile s-au implinit 10 ani de cand nu mai e printre noi.)Ma era imbracata intr-o rochie de vara, cu floricele, si imi zambea si eu am simtit ca sunt insarcinata cu o fetita, asta mi-a transmis, in vis, prin zambetul ei.... a doua zi i-am spus sotului meu si am cumparat test de sarcina, care a iesit negativ... incercam de o saptamina si urma sa imi vina ciclul peste o saptamina, oricum un moment idiot sa faci un test de sarcina... dupa inca o saptamina, exact in ziua cand trebuia sa imi vina ciclul (la mine e ceasornic, la 28 zile, dimineata)... am facut iarasi un test... pozitiv! Si am nascut o fetita...

A doua oara cand am vrut sa avem un bebe a fost exact la fel, la exact doua saptamini dupa prima incercare eram insarcinata (nu, nu am calculat nimic, pur si simplu asa s-a nimerit)...Dimineata dupa nunta unei prietene imi dau seama ca in ziua aceea trebuie sa imi vina ciclul, cumpar un test si e pozitiv... nu visasem nimic de data aceasta insa fata cea mica e the splitting image of Ma, seamana leit cu mama sotului meu, e blonda cu ochi albastri ca si ea si in pozele de bebelus ale lui Ma parca ar fi puiul meu cel mic... 

 

Pe langa asta, nu stiu daca e un semn sau intuitie feminina, am stiut la toate prietenele mele cand erau insarcinate, in ziua cand urma sa vina la noi in vizita, ii spuneam sotului meu: Cred ca X e insarcinata, nu pregatesc ce nu au voie sa manince femeile insarcinate, ca sa nu se simta obligata sa refuze (aici cam la 3 luni se anunta sarcina)...am avut dreptate de fiecare data. (chiar la o prietena care avea 41 ani si pierduse o sarcina la 20 saptamini, cu nastere si multa suferinta, dupa doua luni au venit la noi la cina si inainte sa vina i-am spus sotului meu ca ea e insarcinata, si asa era). O data m-a luat gura pe dinainte, ce moment neplacut a fost: eram la cresa sa o iau pe mezina si una dintre educatoare a mers la baie cu un micut, eu ramanand cu cealalta si cativa copilasi, la ;povesti... la un moment dat ma gandesc ca e insarcinata si, in continuarea gandului meu, zic, fara sa imi dau seama: pe cand vine bebe? ea se inroseste toata, imi dau seama ca am facut o gafa, apoi imi zice in soapta: nu am spus aici inca, mai astept cateva saptamini, tu de unde stii? nu am spus nici parintilor mei inca... biata fata, mi-a fost enorm de jena, me and my big mouth... 

 



#43
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 09:21

Mai,acu` ca am tot citit......imi aduc aminte ziua fatidica de 20.07.2011.In dimineata aia,ca niciodata,Eva se tinea de usa si ma implora sa nu o duc.Eu,proasta satului,toanta care pana atunci nu credea in ce zic copiii,ca-s copii,am luat-o pe sus am us-o in masina si am dus-o la blestemata aia de gradinita.Acolo micuta mea  se tine ade poarta si ne-am nu vroia sa intre.Iar luat in brate si lasata acolo.Ii vad ochii mari si plini de lacrimi(altfel de lacrimi ca acum cand nu vrea la gradi,jur).Mi-am vazut de treaba dar in ziua aia am pandit ca niciodata telefonul.Mama mea a venit la 1 ne-am intalnit si mi-a zis:hai sa vad si eu gradinita si sa luam fata"....eu nu,sa se invete.Am facut cumparaturi,mama iar..Mada hai sa luam fata.Eu,nu,desi parca vorbea gura fara mine.

De cand am nascut-o i-am iubit obrajorii.Era atat de frumoasa(era a mea)...

Merg acasa la 14.20,sotul a luat-o sa o duca la autobuz.....telefonul era in geanta...brusc,am alergat la el...in 30 de secunde a sunat in mana mea....educatoarea...am raspuns direct:ce s-a intamplat?s-a lovit?...nu....stiti a fost un mic accident...am inghetat..am intrebat...e pe fata????si nu mai stiu nimic.Imi aduc aminte ca am trecut pe rosu,pe contrasens...am ajuns acolo,mama era deja cu ea in brate....biata femeie simtise ceva si se dusese cu sotul acolo.era la poarta cand Evei ii curgea pe fata blestemata aia de cafea.

 

Daca ascultam copilul si pe mama nu se intampla.Daca aveam incredere in ce am simtit o clipa ...sa merg s-o iau pur si simplu....nu se intampla.De atunci sunt atenta la ce simt.La ce spune si ce vrea Eva.Micuta stia.Mama  stia,in subconstient ca trebuie s-o ia de acolo mai devreme.Ele doua sunt foarte legate.Eu ma simt de atunci vinovata.Vinovata ca nu am urmat ce mi-a spus inima ci ce a spus creierl.Nu o sa mi-o iert vreodata.Si Eva va avea tot creditul din lume.Eu nu pot sa ma iert.Ma simt vinovata inca si incerc sa compensez dar degeaba.vINA RAMANE.



#44
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 13:06

Am si eu o intamplare (am mai multe, dar asta as spune-o acum). In urma cu vreo 25 ani a fost. Tatal meu repara ceva sub masina in fata blocului. Si trece o vecina si ii spune: "ma duc sus la Vio (mama mea) la cafea, hai si tu". Taica-miu nu si nu, ca are de lucru, pana la urma se lasa convins. La cateva minute dupa asta o masina a scapat controlul si s-a lovit de a noastra, a impins-o in trotuar si i-a rupt rotile de pe partea dreapta. Daca era tatal meu inca sub masina, nu ar fi fost nici o sansa sa scape cu viata...


Editat de natalia_nica, 26 mai 2014 - 13:07 .


#45
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 16:39

Mada, groaznic ce s-a intamplat atunci cu fetita! Insa chiar nu esti vinovata de nimic, nu aveai de unde sa stii... Numai asa, printr-o putere paranormala... si nu de la "nu vreeau sa merg la gradi..."

Cum este Eva acum, dupa 3 ani aproape? 



#46
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 16:52

Monica mama a stiut.a simtit si eu n am vrut s o ascult.

#47
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 06 august 2014 - 08:59

Ce ziceti de asta?

 

Eu practic QiGong si in fiecare an merg in 3 cantonamente, doua la mare si unul la munte. Avem 3 antrenamente si un seminar teoretic pe zi. Neputand sa mai mergem la antrenamente impreuna, cineva fiind nevoit sa stea cu micopitecul, si pentru ca sotul meu e complet anti-miscare (cel mai probabil ar fi nauc de fericire daca ar fi redus la forma unui creier conectat prin furtune la un computer, plutind liber intr-un borcan cu gelatina roz, si, da, pe o naveta lansata spre Marte) am considerat ca ii fac un bine daca il las pe el sa participe la majoritatea seminariilor, asa ca de doi ani incoace, numai el pupa seminarii.

Ei, bine, anul asta (acu', in iunie) nush ce m-a apucat sa merg eu la seminarii, mereu promitandu-i ca-l las pe el la urmatorul, si apoi insistand sa ma lase, totusi, pe mine. Ultima vizionare de la seminar a fost un documentar despre un tratament (alt fel, evident) al cancerului.

La nici o luna de atunci, tata a descoperit o tumora gastrica. Inca asteptam rezultatele biopsiei... (Probabil urmeaza si un subiect pe tema asta pe la cabinetul psi, ca am o galagie de ganduri care ma bazaie si nu-mi dau pace).

 

Se pune la sincronicitati, sau nu?



#48
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 06 august 2014 - 11:03

Inca asteptam rezultatele biopsiei...

 

Eu iti urez sa nu iti trebuiasca niciodata noile cunostinte [pup]



#49
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 06 august 2014 - 11:06

Eu iti urez sa nu iti trebuiasca niciodata noile cunostinte [pup]

Multumesc! Sper! (Desi era acolo si o parte despre prevenire pe care as putea-o folosi)



#50
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 august 2014 - 19:20

nu se pune, se pune la coincidenta sau la cursul naturii.

Eu iti urez sa fie rezultatul biopsiei negativ [flo2]





Etichetat si cu destin, coincidenta, semne

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -