Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Jucarii educationale


2 raspunsuri la acest subiect

#1
andreeap1989

andreeap1989
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 09 mai 2014 - 11:41

Buna, as vrea sa aud si eu pareri despre jucarii educationale pentru o fetita de 1 anisor.Am auzit ca parintii ar trebui sa isi ajute copilul sa invete cat mai multe de la inceputul vietii lor. Incercam sa vorbim cu ea cat de mult posibil, sa ii dam lucruri noi, sa ii explicam nume si ce inseamna. Deocamdata este greu pentru ca deabia poate sa vorbeasca dar cred ca este important. What are your opinions about that?

 



#2
Izapapa

Izapapa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 mai 2014 - 18:11

E cam mult spus "jucarii educationale" la 1 an :) Gandeste-te ca la varsta asta nu sunteti inca la capitolul educatie, ci la felul in care trebuie sa se dezvolte din punct de vedere psihic si fizic. Eu am o ruda apropiata care are o fetita de 1 an pe care o consider ca si fetita mea. Pur si simplu stiu deja tot ce ii trebuie si tot ce ar putea sa ii placa dpdv al jucariilor. Crede-ma, acum de abia incepe sa bage in seama jucariile in forma de animale si de copii din jurul ei, asa ca tot papusa ramane sfanta pentru fetite. Uite, eu de exemplu i-am cumparat ultima data fetiteti de care iti povesteam asa ceva: http://www.bekid.ro/...nteractiva.html E bine ca jucaria cu care vine in contact acum sa nu fie o simpla momaie din carpe, ci sa scoata niste sunete acolo, sa ii atraga atentia cu ceva, altfel se va plictisi repede si ai aruncat banii pe fereastra cum se zice. Si gandeste-te ca este la varsta la care imita orice, deci daca ai putea sa ii cumperi o papusa vorbitoare ar fi si mai bine. Numai bani sa ai... :)



#3
andreeap1989

andreeap1989
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 16 mai 2014 - 17:50

Nu crezi ca e cam mare pentru un copil de 1 an? Ma gandeam mai degraba la ceva de genul asta: http://www.crazytoys...mba-romana.html . Dar mai intai am vrut sa vad sfaturile altor mamici experimentate :)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -