Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


412 raspunsuri la acest subiect

#41
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 04:10

Norma, uite ceva sanatos, rapid si ce se preteaza la masa on the go http://iowagirleats....a-quinoa-bites/

 

super bune, bine ca mi-am amintit si le fac si eu. Eu am folosit un carnat bio congelat pe care l-am dat pe razatoare direct din congelator, s-a dat f usor si s-a intins in toata compozitia. A mancat f bine si piciul dar si noi. si baza e quinoa si branza/ cascaval, in rest fiecare cu ce are prin frigider.

 

fetelor, va garantez c-o sa ma pomeniti daca le faceti!



#42
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 04:13

sa adaug: eu nu ung niciodata cu ulei- si unt sa nu folositi ca la temperaturi inalte devine cancerigen. Folosesc hartie de copt. Eu am facut o tava de mini muffins i un chec mic.

 

am folosit oua intregi, probabil 3. In general retetele astea nu-s stricte.



#43
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 04:14

si vedeti ca se coc la 350 grade Fahrenheit, nu Celsius!!!

350 F = 175 C



#44
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 06:33

Merci Gabi,

cum esti? Cum e Stef?
Kytana ce faci draga?

Sa averi o zi minunata!

#45
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 13:37

Neata,

Anca, dulce foc juniorul tau!
Gabi, imi pare rau ca sunteti bolnaviori! Sa va faceti bine repede-repede!
Mama-mama, Norma, ce gatesti tu acolo!
Noi de ieri seara suntem acasa. Am fost acum la ctrl si e bine, continuam tratamentul acasa. Mi-a urlat tot drumul inapoi de am zis ca nu mai ajung acasa. Ne-am oprit, am luat-o in brate, am stat vreo 15 min, apoi iar show pana acasa, ca ea vroia cu mine la volan! :((

#46
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 14:27

http://www.qbebe.ro/...aign=from_qbebe

Au iesit ffff yami. Nu am feedback ca Andrei încă doarme iar soțiorul încă e la servici.

Oli, mă bucur ca sunteti acasa, sa va faceti bine de tot, cat mai rapid.

#47
Irisucu

Irisucu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 18:30

Hello, girls!

Ni s-a stabilit data pentru cezariana, va fi luni, 19 mai. Sunt nerabdatoare sa ne vedem, in sfarsit, in formula de 4 si abia astept sa se intalneasca fetele mele. [il] 

Sunt putin botoasa ca bebe a picat din Gemeni in Taur, dar se vede treaba ca bunicile au noroc sa imparta fiecare dintre ele zodia cu cate o fata. Si mi s-a zis ca e grozava compatibilitatea Taur-Fecioara. Deci sper ca fetele sa aiba o relatie minunata. [il]

 

In alta ordine de idei, Iris isi suge degetul iarasi aproape non-stop si urla noaptea la luna, deci cred ca iar are eruptie dentara. Ce pot sa zic decat ca si-a "ales" perfect momentul!! [batcap]  Ehh, asta e, om trai si-om vedea cum va fi cu amandoua in casa.



#48
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 19:24

Bob, ce vesti!!! eu sunt tare fericita ca va fi Taur (ca mine lol), e o zodie f buna, cel ptuin cu mine a fost f generoasa.

nastere usoara si Doamne ajuta! vei vedea ca se vor aranja toate usor-usor, trebuie doar rabdare si intelegere. Sper sa te poata ajuta sotul, sa aiba Iris mai multa atentie acordata la inceput. pupici!

 

OLI, bine ca ati ajuns acasa! ooof, saraca Maya! trauma inca exista, sa stii! sper sa fiti sanatoase cat mai repede si sa-si revina.

 

Norma, suntem mai bine, mersi. S a dormit toata noaptea fara treziri; s-a foit putin de cateva ori, a marait, dar nu s-a trezit. Pe mine nu ma mai doare gatul dar tusesc putin, sper sa nu inceapa serios.

Diseara voi face niste "chiftele" la cuptor: carne tocata de piept de pui, brocolette putin la abur maruntit, usturoi, ceapa si ou. Poate si putin parmezan ras. Am mai facut mai demult si-a mancat f bine.

 

s-a terminat pauza, ciao!



#49
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 15 mai 2014 - 13:40

hello mamici,

 

oliva pupam tare!!! imi pare rau c-ati trecut prin asa experienta...asa e la spitalele de stat...eu mor si acum cand imi amintesc ca la UPU, inainte de internare, m-au dat afara sa poa' sa-i puna branula...stateam pe hol si plangeam cand il auzeam cum urla...din greseala m-au chemat inauntru si am fugit la el la patut: unul il tinea de mana,altul era urcat pe el, pe jos o balta de sange si puiul meu se uita cu niste ochi la mine de-am zis ca mor...au inceput tot ei sa strige la mine sa ies...no, cum sa nu ramana cu traume? ma bucur c-ati avut posibilitatea sa mergeti la alt spital si ca maya e bine!!!

 

anca macar iustin zice "ata, ata"..davit e topit dupa masini, dar zice doar "iiii"...are si el mai nou cuvintele, dar "masina" e complicat :) pupam soferul!

 

norma, mooaaammmaaa ce de papa bun! multumim de retete tuturor, vom face..eu aseara am facut briose aperitiv, iar azi facem paste..

 

gabi sanatate, sa va faceti bine amandoi...si david tuseste de cateva zile, azi am vazut ca e rosu si nitel inflamat...ii dau tantum verde si stodal..

 

bobisor tinem pumnii pe luni! sa vina floricica sanatoasa, iar tu sa te recuperezi usor!

 

pupici



#50
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 15 mai 2014 - 14:05

Hello,
Bob , tinem pumnii pe luni sa fie întâlnirea ușoară si fericita.

Bolnăvirilor le dorim sănătate multa.

Noi am iesit puțin afara cu cizmele de cauciuc amândoi, am tropotit in bălti, ne-am păpat căpşunile afara si după o ora ne-a trimis ploaia in casa. A venit si bunica asa ca imediat cum am intrat in casa Andrei m-a trimis sa fac cafea....e simpatic tare. Repeta zilnic după noi cuvinte care cred ca ii sunt lui mai ușoare. Ou, elde - verde, don - domn, nenea, ton, gheie - greier, cheie zice f frumos, hopa când se împiedică, goooool când lovește mingea.

Azi am păpat briosele cu cas si dovlecel si iaurt cu seminte, căpşuni, supa de salata si urmează tocănita de pui. La cina cred ca mamaliga cu iaurt.

Kytana - am citit blogul, iau ce yamiiiii suna clătitele tale ....


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -