Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


412 raspunsuri la acest subiect

#401
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 21 august 2014 - 15:35

Hai ca am citit nitel si vreau sa va zic ca si noi suntem in plina eruptie dentara... Adica ne ies maselele, aiesit una jos si urmeaza restul. Cu cateva zile inainte am observat ca-si baga degetele pe gat pana tusea si nu pricepeam dece.. Baleste asa cum n-a mai balit pana acum,de ii curge din gura. Eu i-am dat seara 3-4 mlde panadol si a dormit  bine...ziua mai rontaie periuta lui de dinti si asta il calmeaza mai tare ca orice jucarie de dentitie.

 

Despre alaptat, sa stiti ca si eu regret ca am oprit si-mi zic ca daca ar fi dormit si el macar 3 orelegate noaptea l-as fi alaptat pana la2 ani... Ma oftic ca mi-a racit mai des, am avut o raceala care ne-a chinuit 10 zile, si dupa 4 sapt a racit din nou, de data asta usor, fara febra/ Inca n-a fost nevoie de antibiotic, dar il vad ca nu mai e asa strong cu imunitatea :(... In schimb, pe partea emotionala descopar ca avem momentele noastre dragalase si fara alaptat si ne simtim amandoi impliniti ca sa zic asa.



#402
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 21 august 2014 - 23:26

Norma, deci inteleg ca incepi munca la 1 sept.? lasa ca va fi bine!

 

sa ma uit acasa la carnetul de vaccinuri, sa ma tragi de maneca daca uit, te rog!



#403
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 21 august 2014 - 23:35

Corina, deci David are 8 dinti? Stiu ca si Paulica-fara-frica  era in urma cu dintii. (CARMEN, daca citesti, mai inta sa ne povestesti de voi!)

 

Stef are caninii si masele iesite, sigur cel putin 4 masele. nu mai stiu ca nu-l caut prin gura, dar mai vad cd il spal pe dinti.

 

Stela, ma bucur ca ai adus vesti. Daca ai tp si chef, "plictiseste-ne", ca sigur mai sunt fete interesate. Voi incerca sa caut diseara mai multe info despre diagnostic. Sanatate multa si BRAVO Matei pt salturi!

 

Corina, bafta cu job-ul, sa gasesti ceva pe plac si banos! si fara stres.



#404
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 21 august 2014 - 23:36

aaa, azi noapte am dormit de la 9.30 la 5.40 dimineata... viata, nu asa! sunt super fresh acum!

 

va pup



#405
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 22 august 2014 - 07:55

La multi ani, Sophia! Sa fii sanatoasa, norocoasa si iubita,!

Oana, Te pup si felicitari pt aniversata!

P.s. Astept o felie de tort si o cafea lol

#406
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 22 august 2014 - 08:15

neata!
da gabi, david are 8 dinti si 4 masele..atat..si asta demult..
la multi ani boboceilor aniversati!

#407
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 august 2014 - 13:05

Hello mămici si bobocei,

Stela - îmi pare rău pt rezultatul de la RMN dar mă bucur sincer pentru progresul făcut de voi, ma bucur ca esti atât de optimista pt ca cred ca îl ajuta fffff mult pe Matei. Succes in tot ce faceti, Doamne ajuta sa fiti sănătoşi si cu putere.

Gabi - am in cuptor chiftele după reteta ta, dimineata am făcut si o tocanita cu galbiori. Dimineata a păpat iaurt cu afine iar seara va papa pâine cu unt si telemea cu roşie. Supa de fasole verde am primit de la mama.

Mă duc sa sterg praful ca e de un deget, de când am venit nu am reusit decât sa dau cu aspiratorul si sa calc.

Andrei are toti dintii (12), si 4 masele.

Da Gabi, din 1 sept mă duc la serviciu....colegele abia aşteaptă....ma așteptau sa iei daca planuri de concediu....

Editat de norma36, 22 august 2014 - 13:22 .


#408
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 22 august 2014 - 14:17

Ce faceti mamicute?

 

Deja avem bobocei de 2 ani, nu-mi vine a crede! Cum trece timpul... [s]

 

Stelutz, ma bucur ca ati gasit cauza si pentru atitudinea pozitiva de care dai dovada. In curand ai sa vezi cum incepe sa spuna mai multe cuvinte si sa arate cu degetelul!

 

Norma, spor la trebi!

 

Corinuka, sper sa gasesti in curand ceva si sa scapati de stres! Reparatiile cum merg?

 

Eu sunt cobza, de 2 zile am febra si ma chinuie gandurile ca poate pateste burtica ceva. Beau ceai de lamaie si supa de pui pe banda rulanta. 

 

Luca si el are toti dintii, mai are 2 colti sa ii iasa la o maseluta, in rest toti is prezenti. Urmatorii pe la ce varsta ies? 

 

Va las ca se invarte casa cu mine. Pup!



#409
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 august 2014 - 14:26

Kytana. - sa te faci bine repede......

Am terminat treburile, am verificat si cheltuielile de bloc ca sunt cenzor (offfff)....
Noi joi mergem la un pediatru particular la un bilanț mai amanuntit decât ce face doctorița de fam. a lui Andrei. Am fost si anul trecut si l-a bibilit o ora. Si la unghii si la firul de par s-a uitat.

La doctorita noastră mergem in 9 sept, înainte de cresa. Ii fac vaccinuri optionale anti meningita si varicela.

#410
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 22 august 2014 - 15:03

Suna bine bibilitul acela Norma! Sper sa ma fac bine repede si sa pot merge cu Luca la pediatru aici. E greu cand nu ai masina si faci pe drum 2h dus-intors intr-un tramvai full, dar ne descurcam noi cumva. 

 

Asta imi aminteste ca probabil ii vor face si alte vaccinuri aici lui Luca  [fri]

 

Cum au iesit chiftelutele?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -