Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


412 raspunsuri la acest subiect

#31
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 11 mai 2014 - 21:17

Gabi, si eu am pus o cana de stafide, nuci nu am avut si data viitoare nu mai pun sirop de artar pt ca e suficient de dulce si de la ananas, si de la morcovi si stafide.

Bob - of ce greu trebuie sa iti fie, iti tinem pumnii sa mai stea bobocica mica in burtica si Irisucu sa pape...Ai grija de tine.

O saptamana minunata fara evenimente neplăcute. Eu la ora asta târzie am in cuptor curcan, mazăre, ceapa, baby carotts pt ca mâine nu prea am timp de gătit.
Noapte buna.

#32
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 11 mai 2014 - 22:40

Bob, tare greu trebuie sa-ti fie! Stai cuminte in at si tine floricica la cuptor macar 2 saptamani.

Noi acum ne-am culcat. Doamne ce diferenta! Cum simte copilul daca te joci cu ea si ii vorbesti bland. A stat Maya la aerosoli exemplar, ii intinde asistentei manuta sa-i ia saturatia. A stat cuminte si la dr! Imi revine inima cand o vad asa linistita. Mi-am facut si eu un dus si baie pe par ca nu ma mai suportam, m-am uscat si parca sunt alt om. Mi-a venit si ciclu azi, cu o saptamana mai devreme si eu eram ceas. Cred ca de la nervi si stres. Asta imi mai lipsea daca ramaneam dincolo. Aici avem 3 patuei numai pt noi si dincolo ne inghesuiam intr-un pat de bb.

Norma, harnicuta-harnicuta esti tu!

Va pup! Sa aveti o saptamana minunata, cu bobocei sanatosi!

#33
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 11 mai 2014 - 23:56

Oli, somn usor. Doamne ce ma bucur ca sunteti bine! N-o sa inteleg niciodata atitudinea inumana a majoritatii personalului din spitalele romanesti.

Bob, bafta sa Mai stea bebe la caldurica si Iris sa aiba zile si nopti bune. VA Sta sotul acasa sa Te ajute la inceput?
Recomand cu caldura scaunele de masa pt copii de la Ikea. F ieftine si bune! S-ar putea sa fii surprinsa de cat mananca Iris daca e lasata singura! Stef nu accepta sa nu fie lasat sg sa manance supa, orice.e varsta.

#34
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 12 mai 2014 - 08:38

Neata, mamici!

 

Oli, insanatosire grabnica si multi pupici pt Maya! Imi pare tare rau ca ati patit-o asa urat. Bine ca sunteti bine acum! Sa treaca repede si sa reveniti in forma acasa! [flo2]

 

Bob, Doamne ajuta sa fie asa cum iti doresti si sa mai stea bebelina in burtica! Multa putere si rabdare iti doresc! Tinem pumnii si asteptam vesti bune!

 

Norma, cred ca voi incerca si eu praji cu morcov ca prea o lauda toata lumea [:)] Ce bunatati faci tu acolo! Mersi mult pt sfatul legat de plimbatul in mijl de transport, cred ca Andrei este mult mai linistit decat Iustin si mai cooperant. Voi mai incerca...Si DA, ai pus pct pe i in leg cu persoanele care comenteaza, cam asa e...

 

 

Ieri a fost o zi deosebita pt noi si foarte solicitanta. Iustin a fost foarte obosit, nu a dormit suficient la pranz, s-a culcat pe la 22.00 aseara, DAR la 6.45 mi-a dat scularea azi [soricel] [soricel] L-am pacalit sa mai stea, dar n-a fost chip sa mai lipeasca geana si evident ca acum e miorlait din orice [smulgpar] Pe mine ma doare capul infiorator, dar cred ca il scot pe afara si apoi ne bagam amandoi la somn. Inca imi permit, dupa ce incep serviciul adio somn de frumusete [:-)))]

 

O saptamana frumoasa cu multe bucurii va doresc! [flo2]



#35
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 08:07

Neata si azi, tot de la mine! [:)]

 

Va poftesc la cafeluta sau ceai cu lamaie si miere! [cafea]

 

Ce mai fac bolnaviorii? Sper ca sunteti mai bine cu totii!

 

Oli, mai sunteti la spital?

 

Ramona, sunteti mai bine?

 

Kytana, esti ok?

 

Cred ca vremea asta ne peste cap pe toti. Ieri la pranz era asa de cald si zapuseala, dar pe seara s-a lasat rece dintr-o data...Tre sa plec cu hanorac, caciulita, umbrela etc dupa mine [batcap]

Piciul meu e fascinat de masini; mi le arata pe toate cu degetelul: "ata, ata, ata..." adica "asta" [soricel] Si daca prinde usa de la sofer deschisa (la masina noastra, evident), se urca sg la volan si incepe "bruuummmm, bruuuummm". E super-simpatic [il] ! Incerc sa va pun si dovada [:)]



#36
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 08:11

Aveam un colaj cu mai multe, dar nu-l pot incarca :((

Va las totusi una...

Miniaturi atasate

  • photo 3.jpg


#37
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 14:03

Anca - ce minune de sofer ai tu acolo, pupici micul Schumacher.....

Noi azi am păpat papara, pâine cu unt si iaurt cu ovăz. Toata ziua mi-a repetat ca a păpat ou, ou , ou....si daca întreb ce iese din ou daca nu îl păpăm zice pipipipi adică pui, ca asa stie el ca fac pui. Mă topesc de drag....

Restul fetelo, haideți la raport.

#38
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 19:26

ciao!

Anca, poti sa bei de-acum, aveti sofer de nadejde!

 

noi suntem amandoi cam bolnavi. abia ne trecusera mucii si gatul, si de duminica m-a luat pe mine o durere de gat... abia inghit. Stef se pune pe plans uneori si se vede ca-l doare, dar nu stiu sigur daca-s dintii sau gatul. ii curge si nasul, cine stie? am avut niste nopti cu multe treziri si luat in brate cateva minute. sper sa ii treaca. si sa ne treaca ce-o fi asta.

 

altfel- s-a incalzit si aici, sunt cam 20 grade si caaaald... mergem in parc aproape zilnic (ieri am stat in casa dupa munca, iesise cu taica-su si nu m-am simtit in stare sa alerg dupa el prin parc) si ii place f f mult la groapa de nisip. e fain!

 

sa aveti o seara buna!



#39
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 19:31

si mai recomand ceva: chocolate macaroons sanatoase http://ohsheglows.co...cipe_id=6044184

 

super bune! uneori folosesc roscove, dar tot nu-i dau la pici. doar adultii mananca.

(tipa are retete f faine si sanatoase)

 

aveti o reteta buna de inghetata de ciocolata? poate sa fie si pt masian, ca mi-am cumparat atasament pt Kitchen aid.

 

mersi!



#40
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 21:47

Hello,

Gabi - get well soon, it's an order!!!!! Stef - you too, please.

Of Gabi ce de retete yaaaaamiiii ai....pai trebuie sa dublez km alergati si minutele de abdomene in ritmul asta....

Ca sa stăm cat mai mult afara pt ca e frumos tot trebuie sa inventez cina "purtabila" si mancabila afara. Si am epuizat pâine in ou, prajitura cu morcov si ananas, banana, clătite, azi am făcut un amestec din brânză de vaci, bucatele mici de căpşuni, seminţe de in , de migdale râșnite si am făcut biluțe mici si ca sa nu mi se lipească de mana le-am tăvălit prin semințe de dovleac râșnite. A mâncat piciul f bine. Mâine fac nişte chifteluțe din dovlecei si cas, daca ies bine va pun linkul. Voi ce mai duceti cu voi când nu sunteti acasa la cina. El nu sta pe banca cuminte sa ii dau un iaurt de ex cum am mai văzut copii.

Noapte buna. Sănătate bolnăviorilor.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -