Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (11)


344 raspunsuri la acest subiect

#341
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 11:22

fetelor, oare ce o fi cu kytana? incep sa mi fac griji serioase pentru ea...



#342
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 11:44

Neata, dragele mele! Azi facem 22 da saptamani asa ca va servim cu piersici  [:)]

Mi-am luat notite cu ce ati vb, asa ca:

 

Pishkot, ma bucur ca ati gasit buletinul, ati scapat de o grija. Mi-ai facut pofta cu conopida aia gratinata, cred ca voi incerca si eu foarte curand; duminica pleaca din nou sotul meu pt o saptamana, asa ca voi avea timp sa ma desfasor in bucatarie, mai ales ca bb a devenit din nou mofturos :)). 

Mamico, nu mai fugi, stai si tu mai incet. Stiu ca esti tanara si fortoasa, dar de acum ti se schimba centrul de greutate si cand fugi risti sa vii in nas (asta am citit, dar am si experimentat la prima sarcina). Inca o data felicitari sotului pt grija de care da dovada  [flo2]

Vorbeai de pofte? Ale tale macar sunt ok. Eu am mers de dimineata prin Auchan cu mama unei colege de gradi a lui Luca si asa m-a lovit o pofta de bereee!!!!! Pana la urma mi-am luat o sticla mica de bere cu lamaie, as fi desfacut-o acolo, asa pofta imi era  [:I]

Dovlecel mic si cuminte, buna dimineata!

 

Lulu, transformarea lui Luky e uriasa, iar el e absolut adorabil. Bebe se va distra de minune impreuna cu Luky. 

Despre trimestrul III.... la prima sarcina a fost destul de ok. E adevarat ca aveam o burta maaaaareeee si in ultima luna incepuse sa mi se umfle picioarele. Eu am nascut pe 15 august, asa ca am prins caldura mare, dar stateam la curte si aveam aer conditionat pe hol, ii dadeam drumul in jurul pranzului si mergea pana seara, asa am supravietuit confortabil. Afara, la cumparaturi sau alte treburi, ieseam dimineata la prima ora. 

Doamne, suna minunat ce povestesti tu acolo despre casute, vreau si euuuuu! Aer curat, pozitie super, case in centrul vechi, cu arhitectura veche si frumoasa.... e ca un basm. Nic avea dreptate, venim toate la tine :)))

 

Larisica, la cat mai multe treziri ca cea de astazi de acum inainte! Te cred ca obosesti repede, si eu patesc la fel, dar eu dau vina pe varsta :))). Te compatimesc pt etajul 8 din 8, mi se pare dificil de trecut o vara calduroasa cand stai la ultimul etaj. Tocmai am citit ca va fi o vara fff calduroasa :(

 

Adriana, buna ideea cu statul acasa cat mai mult. Din pacate eu nu imi pot face asemenea planuri, pt ca prima data am stat acasa foooarte mult, cam 24 de ore, si cand am ajuns la spital tot cu dilatatie 3 am fost ore in sir, asa ca.... eram doar epuizata rau, dar dilatata aproape deloc. Acum mi-e frica ca o sa patesc la fel :(. Sau o sa ma dilatez rapid si o sa nasc acasa din cauza experientei mele anterioare, ca eu stiu ca tb sa astept mult pana nasc :))).

 

Fetelor, doar eu am probleme cu caldura, sau se mai inscrie cineva?

Va pup si va doresc o zi excelenta!



#343
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 11:46

Si eu ma intreb ce e cu Kytana, o fi bine? 

 

Nu stie nimeni sa faca un capitol nou? Vad ca ne intindem mult cu acesta.



#344
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 11:59

Eh de capitol nou aflu eu pana la urma cum se face, nu cred ca i o problema ca ne intindem aici mai mult, dar nush ce i cu ea. Nu cred ca e genul care sa dispara asa pur si simplu.

Ii mai stie cineva blogul? eventual sa se uite acolo daca a mai postat ceva de curand..



#345
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 13:15

fetelor, am facut o casuta noua. nu i perfecta cum era a kytanei , dar o mai "bibilim" un pic pe parcurs.

sper sa nu va suparati ca am facut capitol nou.

http://comunitate.de...embrie-2014-12/

Editat de pishkot, 23 mai 2014 - 13:17 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -