Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (11)


344 raspunsuri la acest subiect

#11
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 10:33

e uite mah Lulu eu ziua asta o asteptam sa te vad cat poti fi de fericita :) abia asteptam sa ne scrii si sa ne spui ca esti in al 9 lea cer. ma bucur atat de mult pentru tine. pari o persoana sensibila, blanda, delicata si dulce care merita din plin toate lucrurile frumoase ce i se intampla. Bravo, ma bucur mult. Sper sa l indrageasca si Lucky cat mai curand:)



#12
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 10:46

Buna dimineata Arwen. [pup]  Bine ca ai scapat si de intepat, gata a trecut. Oricum esti puternica, eu am facut cateva injectii si m am plans 2 luni dupa; tu ce sa mai zici ca mergeai la perfuzii saptamanal?... acum ai scapat gata, mai e putin si apare si bebe, tu trebuie sa fii cea mai optimista ca puiul tau ar trebui sa fie primul ptr care scoatem majorete [:)]

 

Si eu am iesit aseara un pic afara ca m a sunat al meu sa mi spuna ca ma asteapta niste prietene. Erau cu bebeii, una are un bebica de 6 luni, cealalta o fetita de 1 an jumatate. Doamne, erau asa dulci.. bebe era in warp la mami, iar Maya cand l a vazut era atat de incantata, striga bebe bebe cu un glas angelic, atat de dulce ca nu puteai sa nu te topesti langa ea, intindea manutele catre bebe si venea sa l pupe pe frunte. [copil]

 

Mie imi venea sa i mananc pe aman2. Uof, abia astept sa vina si puiutii nostrii :)



#13
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 10:57

He he , fetelor, astazi am comandat geantuta bebelusului de aici:) abia astept sa o primesc.

 

Lulu, tu nu ai completat formular ptr ea? Am vazut ca ai scris tot timpul pe blogulet. Bine, nici nu cred ca o sa ai tu timp de asa ceva prea curand :)

 

Va pup pe toate!!!



#14
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 11:39

Ziua buna fete dragi!
Kytana, multumim mult pt casuta noua, esti o dulceata!

Lulu, cat am putut sa rad cand am citit de modul tau de spalare a rufelor! Esti mult prea simpatica. Ma bucur ca sotul tau a ajuns cu bine acasa, citindu-ti mesajul mi-am dat seama cat de fericita esti. Acum nu va ramane decat sa va bucurati la maxim de timpul, petrecut impreuna. Asteptam poze, cand ai timp.

Nic, cum mai esti cu raceala si cu otita?

Radudaniela, bafta la morfologie! Sa stea bebe cuminte la poza, sa il poti vedea bine.

Arwen, poate reusesti sa fentezi raceala si sa o eviti. Vremea asta ciudata e de vina.

Pishkot, si mie mi-e cam somn, azi-noapte am experimentat si eu insomniile. Cu carcei ma inscriu si eu, dar reusesc sa ii tin in frau cu 2 tablete de Magne B6 pe zi, deocamdata vad ca nu ma mai sacaie. Sa stii ca ieri am stat toata ziua pe siteul de unde ti-ai comandat tricoul cel haios, tare mult imi mai plac tricourile alea. Preferatul meu e cel cu bebe care scoate capul dinburtica dupa ce desface niste nasturi, numai ca asputea sa il port doar cat sunt insarcinata, apoi ar fi aiurea (m-ar intreba lumea dc deja vine si al 3lea). Daaaar....... mi-ai dat o idee buna sa scriu si eu aici jurnalul de sarcina (voiam sa il scriu pe o agenda, de mana), apoi sa ma inscriu si eu pt geanta bebelusului :).

De dimineata am fost la serviciu, sa iau o adeverinta, mi-a prins bine plimbarea. Foarte dragute doamnele de la salarizare, imediat m-au ajutat si m-au sfatuit cum sa fac cu concediile de risc maternal si prenatal. Si ele s-au minunat ca am burta mare pe 4 luni si 2 saptamani, m-au intrebat dc am gemeni :)))). Deja m-am obisnuit cu intrebarea asta.....
Dupa masa am program de iesit la terasa cu prietenele, abia astept. Sper sa nu mai bata vantul, sa putem sta in parc.
Va pup si va imbratisez cu drag!

#15
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 12:01

Buna Cris!!!

 

Eu m am gandit ca o sa mai fac un bebe si o sa l pot purta si atunci :)

 

Eu scriu si aici, mi am cumparat si un jurnal de sarcina foarte dragut in care scriu de la inceput. Cand se face bebe mare o sa i dau sa citeasca . uite asa arata http://www.librariab...rthur--2864.htm

 

Ce ma bucur ca ai doamne dragute la munca si sunt dispuse sa te ajute cand vad ca esti insarcinata :)



#16
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 12:58

Pishkot, cred ca o sa fac si eu varianta scrisa a jurnalului, cu 2 parti: Luca (tb sa transcriu ce am scris atunci) si bebe 2. Deja transcriu insemnarile de la Luca cu cat papa, ce tratamente ii dadeam, la ce controale am fost.... mi-au prins bine, ma pregatesc pt bb2, ca am uitat cum a fost la primul  [:)]. Si uite asa mi-am adus aminte cum copilul meu a avut o perioada de inceput cand a mancat de a rupt, apoi brusc bea cu 200 ml lapte mai putin decat la inceput; sau cum bebe nu facea kk decat dc avea scutecul perfect curat, fara pipi in el  [il]

Doamnele au fost dragute ca m-au vazut cu burta, ca altfel....... nu sunt la fel de amabile :))



#17
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 15:21

Fetelor, eu in jumatate de ora o sa plec de la munca, mai e o zi si gata , am scapat si de saptamana asta :)

 

Abia astept sa ajung la filmul acela documentar, sper sa fie interesant :)

 

Va puuup!!!



#18
danadana81

danadana81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 20:23

Buna fetelor!

Arwen, multumesc pentru informatii. La semnarea contractului se achita tot sau 30,50%?



#19
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 21:08

Buna la toata lumea!

In primul rand vreau sa va multumesc ca v-ati gandit la mine, Pishkot draguta ca intotdeauna cum ne tii tu minte pe toate  [pup] . Nic  [pup].

Eram online pentru ca va citesc mereu  insa nu am mai scris pentru ca eu inca astept rezultatul de la amniocenteza si nu am vrut sa va intristez cu temerile si ingrijorarile mele. Ma tot amana cu rezultatul si nu inteleg de ce, trebuia sa-l am de vreo doua saptamani... in fine, sper sa fie bine. 

Va multumesc inca o data si sper sa vin maine cu ceva vesti.

Va citesc cu drag in fiecare zi.



#20
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 09 mai 2014 - 06:40

Buna dimineata!

 

Cupcake, iti tin pumnii sa primesti cele mai bune vesti si sa fii linistita! [pup]

 

Pishkot, hai ca astazi e vineri, incepe acusi relaxarea.

 

Lulu, sa ai timp placut si frumos cu sotul! [vampa]

 

Mie de 2 zile mi-e cam rau, greturi si varsaturi, si am o stare plangacioasa de numa' [ascuns] . Sper sa imi revin in weekend ca e sotul acasa si am companie.

 

Va pup pe toate Arwen, Nic, Crisa si fetele noi! [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -