Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

FIV TURCIA 31

fiv turcia istanbul acibadem

396 raspunsuri la acest subiect

Inuleaciudnaia

Inuleaciudnaia

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 17:49

Camryna, poate nu e totul pierdut. Si la mine prima beta era 211, apoi la 48 de ore 288, adica o crestere foarte mica, pe cind trebuia sa fie peste 400. Iar la urmatoarele 48 ore a fost peste 1 700. Tia zis tayfun ca cresterea e foarte mica, si practic nu mai sint sanse  de crestere? Eu urmam absolut tot ce imi spuneau ei, nu am facut nimic din propria initiativa. Am vazut ca ai avut probleme cu gitul, ce ai luat din medicamente, ceaiuri? Mie mi-au fost interzise si ceaiurile, mai ales cele din ierburi. 

Poate este o crestere mai mica, dar isi va lua avintul peste 48 de ore. Eu zic sa continui cu tot ce tia dat medicul, si sa mentii legatura inca cu ei.

Fii tare ca micutul are nevoie de tine! 

• 0

Isa04

Isa04

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 17:50

Camrynna, dar beta a crescut. Nici la mine nu se dublase la 48 de h si a fost ok, pt ca a crescut nu a stagnat sau scazut. Asa ca bebe creste.
  • 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 18:46

Si eu cred ca-i ok, Camrynna. Pe cuvant! Continua tratamentul de sustinere si eventual , asa cum zic fetele refa beta la 48 de ore. Numai ecografia va spune exact ce-i acolo, pana atunci beta tre sa creasca.

Loreley din cate imi amintesc, CM ul meu dupa histero a fost relativ normal, parca mai putin cantitativ. Faptul ca pe seara s-a mai oprit nu cred ca indica , ca nu a fost mentruatie atata tp cat pe tp zilei a fost flux normal si la fel si a doua zi. Poate ai stat tu mai linistita, mai la orizontala si atunci curge mai putin, cel putin asa se intampla la mn.

Unde-i Tayfunul? La vreun congres?

Inu cand ai zis ca mergi la eco? Au trecut cred 2-3 sapt de la beta, nu?

• 0

camrynna

camrynna

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 18:56

Dragele mele, Inu-nu am luat nimic , seara ma durea la inghitit si a doua zi m-am trezit fara pic de durere, bausem suc natural de grapefruit.
Isa, as vrea din suflet sa pot gandi ca tine, insa eu am experienta de la FIV 5 cu beta care nu crestea mai deloc.
ce valori la beta ai avut , Isa ???
Bebelule, sa te auda DD.

Am plans si m-au apucat durerile .Cand m-am linistit au trecut.
Cert e ca exista pericol de ectopica, am dureri in stanga jos exact unde cred ca e implantat.
  • 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 19:24

Si Birmanutza parca imi amintesc ca din cauza ritmului incet in care crestea beta, s-a dus la eco cu inima stransa. Asa-i Birma, sau ma insel? Linisteste fata aici, ca maine poimaine tre sa punem porecla la pui ;)) 

• 0

Isa04

Isa04

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 20:01

Camrynna uite primul beta 175,6; beta 2 la 48h: 250,1....capitolul 22, pag 44....si eu eram disperata ca nu e ok, dar i-am scris Danielei si a zis ca e ok, sa astept vizita la medic. Asa ca te rog sa stai linistita, eventual scriei Danielei sau lui Tayfun...dar bebe e bine. Te pup si linistestete.
  • 0

Inuleaciudnaia

Inuleaciudnaia

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 20:24

Bebel, la eco merg in prima saptamina lui iunie, La 10 saptamini am mari emotii. Asa mia recomandat medicul meu de aici. Am mai repetat beta saptamina trecuta, pentru linistea mea sufleteasca si am peste 5 000 ui. 

Camryna, dureri abdominale am avut si eu, inclusiv si in parte unde sau transferat, insa medicul imi spunea ca e din cauza stimularii, tratamentului, pe urma usor usor dispar. 

Fetelor voi la cite saptamini ati facut primul eco ?

Camryna curaj!

• 0

camrynna

camrynna

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 20:48

Multumesc, le-am scris,,, Daniela mi-a raspuns sa nu intrerup tratamentul,,,,este posibil sa fi fost 2 ? Si unul sa nu fi resistat? Daca iau vitamine ( Nelay imi spusese de Femibion , eu am gasit Pregnacare cu aceleasi elemente in compozitie ) ajut embrionul cu ceva ? 

• 0

Inuleaciudnaia

Inuleaciudnaia

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 21:00

Nu pot spune nimic despre vitamine, eu iau Multi prenatal, le-am aratat lui tayfun cind eram acolo, si mi-au zis ca e ok, plus o pastiluta de acid folic.

In rest nustiu ce sa zic..... Zic sa te linistesti!

• 0

lorelei78

lorelei78

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 10 mai 2014 - 22:32

Camrynna,tu stii parerea mea.Continua tratamentul pana luni si ai incredere ca au fost cazuri si cu beta care nu s-a dublat dupa 48 ore,e bine ca a crescut.Nu sunt genul care sa iti dea incurajari aiurea,insa prea multe nu poti face pana luni si daca te incarci negativ nu rezolvi nimic,asa ca ai incredere in bebe. [flo2]

Multumesc Bebel drag! [pup] Nu stiu unde pleaca Tayfunel,cred ca merge la vreun congres atat de putine zile.Astept mail de la Daniela luni ca sa stiu ce sa fac,daca sa continui Estrofemul si fac FET in z19 sau daca opresc si ne vedem luna cealalta.Dupa cum mi-a dat schema ,este la fel cu schema lui Turqoise care a avut transfer in ziua a 16-a,dar din cate am citit depinde si de grosimea endometrului.Am senzatia ca va trebui sa opresc si sa reiau in iunie,nu prea imi convine,dar daca nu am de ales... [smulgpar]

• 0

Etichetat si cu fiv, turcia, istanbul, acibadem

Panic Questions

• GreÈ™eli de sex a bebeluÈ™ului

Deeadeea222
    - Ieri, 21:26

• Geanta bebeluÈ™ului

Ranya21
    - Ieri, 16:53

• Vaccinul

iurii
    - Ieri, 07:45