Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


711 raspunsuri la acest subiect

#701
Kary77na

Kary77na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.304 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 02:45

Baby, ce e cu tine? Sper ca noaptea sa iti fie un "sfetnic bun" si sa revii la sentimente mai bune. Eu nu cred ca exista resentimente aici, nici simpatii si antipatii, ci doar cate o descarcare nervoasa extrem de necesara, de altfel, din cand in cand. In plus, stim cu toatele ca "tonul" unui mesaj scris e cu totul diferit de tonul real. [pup]

Maryela, esti binevenita oricand, grupul e deschis oricui, dupa cum vezi, noi nu prea avem secrete pe-aici. In curand insa ai sa pleci la odisee, si sper sa ai si tu parte de o gasca la fel de activa ca noi!

Editat de Kary77na, 14 mai 2014 - 02:46 .


#702
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 05:34

Bai frate, mi-am promis ca nu mai refulez aici si uite ca nu ma tin de cuvant. Nu stiu ce naiba-i cu mine. Am crezut ca-s bine da se pare ca incep sa clachez.

#703
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 05:47

Dat fiind ca, printre altele, in urmatoarele doua luni o sa fiu efectiv in buda din punct de vedere financiar, s-ar putea sa mai sar calul si va rog anticipat sa va faceti ca ploua. O sa incerc sa ma abtin dar nu garantez ca o sa reusesc de fiecare data. Sunt stresata ca o matza. Am un feeling ca ungurul o sa se traga pe cur luna viitoare cu ajutorul promis, iar in cazul asta n-am absolut nicio idee ce naiba o sa fac. Pt ca luna viitoare n-o sa pot plati nimic, mi-am platit acuma toate facturile ca sa fiu la zi sa n-am probleme. Am ramas cu imensa suma de 300 de lei, cu care trebuie sa ma descurc pana luna viitoare. Si mi-am mai lasat pe card 500, pe care o sa-i trag pana in iulie. Daca ungurul 'uita" ca a zis ca trimite, raman cu 200 de lei. Am o varza in cap.

#704
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 06:00

Multumesc ca ma suportati fetelor.

#705
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 06:41

Maddutz, sa inteleg ca razi de ghidul Larousse sau de mine?

[:)] [flo2]

nici, nici! rad de faptul cum mi-ai servit-o! chestia cu ghidul practic a fost beton! [pup]



#706
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 06:55

Baby, eu sunt asa de obosita, incat nu imi găsesc cuvintele, dar te rog, nu parasi grupul pentru o mica divergenta . Macar asteapta sa vezi ce are Madddutz de spus. Pe mine ma ajuta forumul, este oaza mea de liniste. Oricine ar pleca, nu ar mai fi la fel...

 s-a suparat baby?!!! [batcap] baby, radeam de mine cum mi-ai servit-o, nu de tine...[pup]



#707
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 07:13

Alex, asa ma simteam si eu in primele trei sapt, parca traiam viata altcuiva, apoi am inceput sa primesc vizite din partea prietenilor si rudelor si am inceput sa.mi revin usor,usor.
Cateodata, mai ramane soaxra cu fata ca sa mananc si sa ma spal pe fatza, dinti, si uit cum e sa ai copil si cum reusesc sa ma descurc cu ea, apoi o revad si imi amintesc cat sunt de recunoscatoare ca am un copil sanatos si frumos

eu si acum parca traiesc viata altcuiva! [batcap] ma uit la fata si nu-mi vine sa cred ca e a mea. deseori staaaaaau si o tot admir si nu reusesc sa mi-o asociez!

dragut a fost in weekend, cand tati a iesit inaintea mea din casa si a pus scoica cu bb pe bancheta din spatele masinii. pe urma vin si eu, ca floarea, si ma urc direct in fata, din obisnuinta, uitand total ca am bb, ca ar trebui sa stau in spate cu ea, etc... [batcap] in acel moment i-am inteles pe cei din povestile "seara la ora 8 si-au adus aminte ca au uitat copilul la gradinita" sau alte povesti in acest gen! [ups]



#708
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 07:19

Julia, eu deja sunt in saptamana a 7-a. Sunt cu mama, cu sotul. Am primit si vizite, iesim si la plimbare. Dar mi se paaare muult prea greu. Nu mai rezist in ritmul asta prea mult. Nu stiu celelalte femei in situatia mea ce fac si cum se descurca dar eu sunt terminata.

alex, tu de cat timp esti in danemarca? te-ai adaptat acolo? te simti in largul tau? daca da, cat timp ti-a luat?

acum, gandeste-te la bb. a venit de 7 saptamani pe lume. crezi ca-i sunt suficiente sa se adapteze la mediul extrauterin, la lume?! mai lasa-i un timp si vei vedea ca, incet, incet lucrurile vor intra intr-o rutina placuta atat pentru tine, cat si pentru bb! [pup]



#709
BI_ANA

BI_ANA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 07:32

Buna dimineata, dragele mele dragi!

#710
BI_ANA

BI_ANA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 14 mai 2014 - 07:34

Mi-am facut cadou de ziua mea intrarea pe forum


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -