Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 97


203 raspunsuri la acest subiect

#41
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 14:19

ce bine de tine gaby....te invidiez.

eu sunt plina pana peste cap si un metru mai sus....dar vine si vremea mea de rasfat....abia astept.

 

ari...asa ramasese,stiu...dar eram cu treaba cand ai sunat si n-am putut sa raspund.

si eu merg Sambata la jumulit.

tot nu m-am vopsit...nush' ce sa fac....sunt jumate-jumate...sa-mi fac suvite sau sa ma fac tot culoarea "mea"....si nehotarata fiind staaauuuu asa cu firele albe la vedere.

 

s-a deschis vis-a-vis de casa mea un salon de tatuaje si fac si machiaj semi....m-ar tenta o repigmentare a sprancenelor  [batcap]

 

va pup pe toate

[flo2]


Editat de samira33, 07 mai 2014 - 14:20 .


#42
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 17:55

Sami, pai e sotul in concediu si asa ne mai rasfatam si noi.... si in plus cheltuim banii aiurea... Nici nu zici ca ne pregatim de fiv! 

In alta ordine de idei... am fost la pensat si nu am observat decat acasa, ca am o sprinceana mai lata decat cealalta si m-am dus inapoi. Tuta aia de la salon a dat vina pe mine ca nu am sprincene nici egale si nici arcuite la fel si ca si asa nu se vede ca sunt blonda. [batcap]  Asa m-am suparat! 

Pana acum ma pensam la o fata care venea acasa la mine (o romanca de a nostra), imi facea si oja permanenta si ma mai si vopsea. Acum a plecat fata in vacanta, m-a mancat pe mine sa ma duc la salon, ca era mai ieftin. Acum am inteles, unde dai 5 eur atata face!

Stiu ca Samira, isi facea oja semi-permanenta, mai e cineva? Acum pe mine m-a bagat tipa in pauza ca mi s-a stricat ff tare unghia. Am facut 5 luni la rand, de 6 ori in total si acum partea de sus, arata f crapata... toate sunt crapate, se exfoliaza.... mie si rusine sa stau asa... A mai patit cineva?

 

 

LE: Acum vad ca mesajul meu cu mersul la Paris a primit o evaluare negativa. Aparent dellya86, nu este de accord, o rog sa raspunda ea mai bine si mai frumos!


Editat de gabyv, 07 mai 2014 - 18:03 .


#43
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 18:11

va pup si eu  [flo2]

 

si va doresc doar vesti bune! 

 

eu nu ma pricep la unghii,oje,etc..ca mi le tai din carne,nu le suport mari.

 

o seara frumoasa!  [:)]



#44
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 18:20

hello girls,azi am fost in sfarsit la doctor dupa nereusitul fiv.pt ca urmatorul e al 4lea,amh mic,  varsta inaintata,endo subtire si trombofilie mi-a propus un fel de histeroscopie cu niste "pinchuri" la urm interventie.a mai facut cineva asa ceva? iar pt ingrosarea endometrului cam ce vi s-a prescris?cris te mai mananca burtica?



#45
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 18:41

eu am unghii ff tari nu le vopsesc pt ca lucru cu alimente si nu-i igienic dar mai mari le las.aveam o vecina cu unghii naspa care dupa o gramada de prostii si le-o cam distrus,dar a descperit ca de la crema de maini cu calciu si glicerina ii cresc si f repede si ok.daca am vreun eveniment si s-a intamplat sa-mi tai unghiile ma dau toata ziua cu crema aia si-n 3 4 zile cel putin 5mm au crescut.incearca gabyv



#46
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 19:35

Gabyv imi cer mii de scuze, acum am vazut. Nu stiu cum si cand am dat ca nu-mi place, din contra invat foarte, foarte multe de la voi si va multumesc din suflet. Imi pare rau

#47
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 20:45

Da Dea , ma mănâncă in continuare si au început si grețurile.... [soricel] Cum se numește crema aia??? 

 

Pup fetele dragi!! [flo2]



#48
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 21:15

Fetele, frumoasele [pup]

 

M-am cam hotarat sa mai incerc odata cu ovo proprii,dar tare mi-e teama, atatea am citit pe aici despre embrionii de z5 incat ma apuca groaza si ma gandesc daca nu fac o prostie ca incerc cu ovo proprii si nu cu ovo donate.Unde vreau eu sa incerc,am impresia ca merg pe embrioni de z5, nah , cei de z3 iti dau o stare mai buna in ideea ca sti ca sunt ok fertilizati si ti-i transfera ( bine si aici sunt riscuri sa nu se implanteze) dar, ca sa mai astepti de z5 si sa nu reziste(sau la fel, pot rezista si sa nu se implanteze)...daca mai pui si faptul ca ai putine ovocite recoltate la punctie...e rau tare si ma tot gandesc cum sa fac sa fie bine,adica daca aleg corect drumul asta.

 

Am primit si rez la mycoplasma,ureaplasma si chlamydia, sunt negative deci e ok,aici.

Tb sa mai iau rez la PAP. Am mai facut Pap-ul acum 2 ani si mi-a iesit o mica imflamare a colului pt care am facut tratament cu ovule si unguent vaginal.

 

La urmatorul cm am sa fac hormonalele si tb sa refac Amh-ul (astea mi le-au cerut de la clinica, in prima faza).

 

O seara frumoasa sa aveti, va pup [pup] [flo2]



#49
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 08:19

Miha mult noroc!! La ce clinica te-ai hotarat sa faci FIV?

Gabyv am aflat ca esti din Fr, in curand o sa ajung la Paris si as vrea sa stiu dc utrogestan se da cu reteta, daca cutia are aplicator in ea sau se da separat?? Vreau sa-mi fac rost de un aplicator sa-l folosesc apoi.

Pupici la babute!!

Editat de _Micaela_, 08 mai 2014 - 08:20 .


#50
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 08 mai 2014 - 09:10

crema cu calciu si glicerina de la AVON e in jur de 8 lei(o gasesti la pag123 in camp7).cris uterul creste si de aceea te maninca,incearca sa te dai cu ulei de bebe pe burtica iar pt greturi rabdareeee.eu am mancat 3 sapt numai iaurt paine si portocale.nu suportam nici mirosul sapunului apai al mancarii




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -