Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 97


203 raspunsuri la acest subiect

#31
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 17:12

pai e 55 de lei kg si o sa aibe in jur de 3,5kg.....wow!!!o sa coste mai mult figurinele decat tortul...acum realizez.

am zis ca lesin cand am auzit si eu cat costa figurinele...40 de lei bucata de catel mare si 30 de lei bucata de catel mic.

la cofetaria Alice am facut comanda.



#32
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 17:15

aaaa.....si nu v-am zis...saptamana trecuta mi-am pus tips pe unghia naturala....am unghiute french cu varfurile rosu-corai si o floricia negru cu rosu pe fiecare inelar. [pk]

imi plac tare mult.



#33
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 17:46

Eu am gel pe unghie naturala  de 4 ani si nu ma satur de ele ,le ador .

Mama..............ce scump ajunge tortul :(

Fetele voi de unde luati biletele de avion  cind plecati in concediu ?

Vreau sa plec cu citeva zile mai devreme sa fac si concediul ,am ales Parisul fiind fff aproape de BELGIA,si sunt in cautare de hoteluri ,bilete de avion....poate ma ajutati cu ceva ponturi ,astept si citeva oferte de la agentii oare o fi mai convenabil prin agentie decit as lua eu singura ?


Editat de angelica28, 06 mai 2014 - 17:49 .


#34
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 18:01

mie constructia de gel nu prea imi place.

 

eu iau bilete direct de la compania aeriana si le platesc on-line....nu-mi place sa ma complic apeland la agentii.

am mers cu Tarom,Blueair,Wizz,Pegasus,Turkish,Austrian Airlines....altele nu mai stiu daca au fost...cele mentionate au fost destul de des insa si am fost multumita.

Pegasus nu prea mi-a placut.

la Paris sigur gasesti tarife bune la Tarom,Wizz si Blueair...mai ales daca le cumperi din timp.

acum 3 ani am platit 550 de ron pe bilete Bucuresti-Londra si retur pentru mine si soata pt luna Martie.....dar le-am cumparat cu vreo 4 luni inainte e adevarat.

 

tu ce faci???

cum iti merge tratamentul???

iei compensat Dipherul???



#35
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 18:58

Pai asta imi este intentia sa cumpar de acum biletele pt a economisi niste banuti :)

Pe 9 fac a doua inj ,am dureri crunte de cap ,si sunt excesiv de nervoasa ,om vedea ce o mai fi de acum in colo .Dipherelinul l-am cumparat cind am fost pt analize la Bucuresti ,nu l-am luat compensat (trebuia dosar ,alergatura......... ) ,am luat toate 4 inj de frica ca aici la noi in oras nu o sa-l gasesc .



#36
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 22:05

angi....imi pare rau ca te simti naspa...macar finalitatea sa fie una buna.

 

aristico,didi....am vazut ca m-ati sunat azi ,dragelor,eram ocupata cu un milion de lucruri si am zis ca va sun cand ma eliberez....si apoi am uitat spre rusinea mea [:I]

acum mi-am adus aminte.

 

va spun noapte buna.



#37
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 23:23

angelica28:

 

Eu cand caut bilete de avion folosesc site-ul www.skyscanner.ro deoarece ofera posibilitatea sa obtii un grafic (diagrama) cu preturile zborurilor de plecare si intoarcere pentru toate zilele unei luni.

 

 

In felul acesta poti vedea dintr-o privire cele mai mici preturi pentru toata luna si poti alege destul de repede fara sa te chinui prea mult.

 

Vezi ca modifica preturile chiar si in timp ce cauti...cateodata daca au cautari mai multe pentru aceeasi zi, intr-un timp scurt...te vei trezi dupa inca un minut ca a crescut pretul...sunt smecheri rau de tot, probabil au impresia ca acele cautari anunta un interes mai mare al potentialilor clienti si incearca sa speculeze momentul.

 

Daca vei cauta de cateva ori pe aceeasi zi in cateva minute si aceeasi cursa aeriana o sa vezi ca creste pretul...

 

Singura problema e ca graficul se obtine destul de anevoios. Eu intru pe goagal si scriu ceva de genul "Bucuresti Bruxelles low cost", apoi aleg link-ul cu site-ul skyscanner si caut undeva in dreapta unde scrie "Utilizaţi modul de vizualizare Lună pentru a vă fi afişate preţurile"

 

 

Uite aici un link:

 

http://www.skyscanne...-bruxelles.html

 

Daca apesi pe literele reprezentand luna ar trebui sa obtii o lista ca aceasta:

 

http://www.skyscanne...uarie-2015.html

 

Din lista cu aeroporturile de plecare din Ro disponibile pentru destinatie, apesi pe pretul afisat intr-un buton cu fundal verde si obtii diagrama de care ziceam:

 

 

http://www.skyscanne...&iym=1501&rtn=1

 

 

Ai grija cand alegi de unde cumperi biletele ca la pretul afisat acolo te vei trezi in ultima clipa ca-ti mai baga si o taxa de intermediere de cateva zeci de euro. Taxa difera mult de la un site intermediar la altul.

Sfatul meu e ca dupa ce gasesti cele mai convenabile zboruri sa cauti site-ul companiei aeriene si sa faci comanda online acolo...ca eu n-am vazut comisioane suplimentare direct pe site-urile companiilor aeriene.


Editat de AndrewD, 07 mai 2014 - 00:02 .


#38
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 08:40

samiruto, pai nu asa ramase, ca te sun ieri dimi, cand termini cu sala? hai ca ne-auzim maine, ca azi sunt in epilari si cumparaturi+gradina zoologica



#39
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 11:14

Andrew multumesc din suflet pt ajutor [:)]



#40
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 12:11

Buna!

Angelica, eu cand plec spre Ro ma uit la cei trei mari operatori: AirFrance, Wizz si Blue. Insa din experienta mea, AirFrance ajunge cel mai ieftin. Motivul ar fi, ca preturile includ si bagajele si alte taxe si in plus te lasa in Paris, (ma rog aproape de Rer) nu ca ceilalti, la 60km de Paris. AirFrance se cupleaza des cu Tarom, insa Taromul e ff scump.

Ca si cazare, poti sa iti dau niste ponturi daca vrei, iar de vizitare, la fel, ca am tot vazut Parisul cu Invitatii mei... An de an am pe cineva nou.

Dar tu vrei sa vii din Ro sau te duci la consult in Be si apoi vii in Fr?

 

(putem vb mai pe larg pe PM)

 

Cam slabuta activitatea pe la voi pe aici. (eu sunt in concediu... ma rasfat... )

Va pup!


Editat de gabyv, 07 mai 2014 - 12:17 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -