Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


720 raspunsuri la acest subiect

#21
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 23:59

Multumim Maddutz de mutare. Suntem in alta etapa acum. Ce fain ca ne apuca pe toate odata, acum vad ca e febra cu slabitul. Eu sunt la 57 kg, de cate ori ma pun pe cantar e mai putin, nu e pielea lasata dar e o burtica asa umflatica si urata de om certat cu sportul si prieten cu fornetti (ceea ce nu sunt). Yuk.
Eu cred ca slabesc de la toate trezirile sau nedormirile, ca are program de papa des si noaptea nu cum va aud pe voi fericitelor de 2 ori pe noapte. Si nu-l pot alapta culcata, nu ne iese atasarea tot timpu asa si noaptea imi curge laptele intr-o veselie asa ca ridicata controlez mai bine pe unde curge.
A inceput sa-mi cada si parul si am o noua groaza sa nu inghita vreun fir ca sunt moi si subtiri si culoare de camuflaj.

#22
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 00:06

Monica, nu am un exces de piele. Asa, in oglinda, se vede ca o burticuta normala, de femeie neinsarcinata :) dar cu un pic de burtica. Dar cand pun mana in talie sau pe burta, imi pot da seama ca nu mai e pielea cum era si ca nu e grasime sau e putina grasime dar si piele :).
Pe mine nu ma intereseaza prea mult cate kg am ci cum arat. Imi plax acum fundul si picioarele (minus vergeturile si celulita de pe fund) dar nu imi place talia deloc. Pfiuu si eu eram obsedata de abdomen plat si tonifiat. Sper sa ma pot abtine de la dulciuri, macar seara, desi pana acum mancam multe dulciuri si nu se depuneau :((.
Aaah...si imi mai plac bratele si spatele tonifiat de la ridicat si purtat pe bebelin in brate atat :)))).

#23
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 00:14

Mie nu prea imi cade parul dar adevarul e ca doar in coada il tin si abia abia il pieptan la cateva zile :)). Abia astept sa am timp sa il coafez si eu cu peria dar oare cand!? Avand in vedere ca mie imj lua cam o ora spalatul si o ora coafatul :))).

#24
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 00:40

Alex, m-am recunoscut la faza cu parul in coada si nepieptanat...
Noi ne-am trezit pt papa...si acuma a lasat sfarcul si si-a pus capsorul pe tzatzuca (vorba vine, e tzatzoaie in toata regula), si s-a aranjat comod, facand cateva miscari cu capul sus-jos... o mananc cat e de dulce...

#25
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 01:05

Nici eu nu ma pieptan, dar cum n.am mai avut cand sa.mi intnd pleata, e cret si oricum nu.l pieptan in stare naturala.
Eu ma deprim total cand trec prin fatza oglinzii. Burta, piele atarnata, vergeturi pe burta... am vergeturi pana aproape de labii, daca puteti sa intelegeti :(( . In ultima sapt de sarcina o simteam pe pitica foarte jos.

#26
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 01:08

Eu am implinit o sapt de cand n.am mai mancat duce DELOC, si nu se vede nicio diferenta :-((. De maine scot painea de tot.

#27
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 01:10

Deeaioana, tu cum stai cu vergeturile? Ale mele aunt roz si multe, si nu doar in partea de jos a abdomenului ci peste tot.

#28
athosik

athosik

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 03:56

Vreau si eu sfaturi despre dieta
Va rog!

#29
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 04:01

Julia, si ale mele sunt muulte. Chiar ma gandeam azi la dus ( ma rog, ieri), ca vine vremea de hanky panky, cum ma afisez eu asa? sau o facem pe intuneric...

a dormit fata alte 3 ore, sunyem iar la supt. Stau cu ea in brate sa pape, o tin cum ambele maini. Mai devr mi am lasat usor capul pe spatarul coltarului si am inchis ochii...bineinteles, am adormit, ci fata la piept. Apoi a facut kk ( ni stiu cum e la voi, la noi se aude tare), si m-am speriat. Saraca, asa am scuturat-o cum am tresarit...

#30
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 06:36

helooooooooooooooooo! multumim de casa noua. eu vreau sa va multumesc tuturor ca mi-ati fost alaturi pe perioada sarcinii. nu stiu zau ce ma faceam fara voi, la cat de stresata am fost. ma bucur ca avem asa o"gasca" faina.

bine v-am gasit aici, si sper sa continuam ca si pana acum. sa fim guralive:)))

 

noi am avut prima noapte cu o singura trezire. papa la 10 seara, trezirea la 3 noaptea si urmatoarea la 6 dimineata. sper sa fie prima dintr-un sir luuuuung. ma rog, nu foarte lung, ca astept noptile fara treziri:)))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -