Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

alegerea partenerului de viata


91 raspunsuri la acest subiect

#91
aniela23

aniela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 11:14

Buna dimineata,

 

Ei, bine-nteles ca nu mi-am gasit inca linistea, nu e usor de trecut de la o viata de griji si framantari la una de liniste si armonie. Am zile in care sunt foarte fericita ca sunt cu el, ma simt norocoasa, ma gandesc cu incantare la viitor, in timp ce in alte zile sunt plina de nesiguranta si mi-e teama ca acele chestii micute care ne fac sa fim diferiti vor deveni probleme majore pe viitor. Dar uneori stiu ca motivele mele de ingrijorare sunt absolut absurde si ma gandesc ca poate nici celelalte motive, mai ‘’majore’’, nu sunt atat de serioase cum mi se par mie. De exemplu in weekend ma uitam la niste fotografii printre care erau si cateva cu nepotelul lui. Mi se parea frumusel dar parca cam (prea) urechiat. Si m-am gandit dintr-o data ca seamana cu prietenul meu la fizionomie. M-am uitat la el – el tocmai venise de la tuns – si m-am gandit ca si el e urechiat!!! Si apoi da-i stres pt jumatate de zi ca o sa am copii urati si urechiati!! O nebunie, stiu, a doua zi dimineata mi-am dat seama ca nu e urechiat :)

 

Eu cred ca am fost atat de nefericita in familia in care m-am nascut (si recunosc ca au fost multe momente in care mi-a fost rusine cu ei) incat  mi-am pus in cap ca familia aleasa si facuta de mine (partenerul si copiii) o sa fie perfecta. Bine-nteles ca imi dau seama cat de periculoasa e dorinta asta a mea si o sa incerc foarte mult sa imi schimb asteptarile si modul in care vad lucrurile pana apar copiii.

 

Alexia27, daca ne nimerim aproape cand vin in Australia categoric o sa iti amintesc de invitatia la cafea (noi o sa venim probabil in Brisbane sau poate Melbourne).



#92
BalMascat

BalMascat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 13 mai 2014 - 18:06

urecheati, ne-urechati, cand or sa fie ai tai o sa-i vezi ca pe cei mai frumosi (urechati) din lume! incearca pe cat posibil sa iti controlezi impulsul catre perfectiune, care aduce automat teama ca nu o vei atinge. nimeni nu o atinge, si daca o cautam e doar o sursa a nemultumirilor noastre. cand te gandesti la ceva perfect, automat.....compari si te frustrezi. incearca sa iti inlocuiesti gandurile cu ceva linistor, cu o gluma...daca constati ca are nu stiu ce, glumeste si fa haz de asta...nu o vedea ca pe un impediment.

ma gandesc ca goana asta pt perfectiune la tine vine din familie...daca ai fi fost mai stiu eu cum, ai fi fost mai iubita...etc. o mama isi iubeste copilul pt ce este el. nu pt ca e perfect. la fel si cu partnerul.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -