Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 32 Felicitari messi, monik33, iarina_r, Ela30!

gravidute ciresele mai sarcina

259 raspunsuri la acest subiect

#41
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:33

Lorena, Mada, Delyn felicitari pentru vestile bune de la dr!!!
Mada mai este tare putintel, o sa fie bine!
Am fost si eu la eco astazi, cred ca marea intalnire va fii tot saptamana viitoare, bebe are 3200g, a luat tare putin in ultimile doua saptamani, nu a ramas in urma dar eram obisnuita sa fie mai maricel, colul este inchis si de 2 cm dar bebe eate tare jos si apasa pe el, miercuri pe 7 merg la spital pt monitorizare si vom decide atunci data.

#42
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:53

Hai ca bebicu meu a dat ceva semne dupa ce am mancat 2 felii de paine cu unt si gem, ba chiar a sughitat, pfiu, m-am mai linistit. Oricum maine o sun pe dr sa-i zic si sa vedm cand progr tns-ul, sper sa lucreze sa nu fie plecata in minivacanta.
Va pup si noapte buna!

#43
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 22:26

Ramoon ma bucur ca te-ai linistit!!! Asa imi fac si eu griji cand nu mai este activ.

#44
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 22:26

Felicitari miky!

 

Ramoon bine ca te-ai mai linistit!

 

Al meu e la a 3 a tura de impingeri in col.



#45
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 06:46

Buna dimineata burtici! Sa aveti o zi frumoasa!

Felicitari tuturor pentru vestile bune despre bebei!



#46
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 06:54

Neata, felicitati pentru bebelusii grasuti si sanatosi. Ma si t tare bine cand vad ca mai sunt si alti bebelusi la care greutatea incepe cu 3, nu doar grasunica mea. Si a Irvei.

 

Chiar ca sunt multi bebelusi anuntati pe saptamana viitoare. Si a mea cica, daca vrea. Tare mi- ar placea sa se nasca joi si luni sa fim deja acasa.

 

Ieri am fost la gine sa imi dea rezultatele de la sange. A spus ca ficatul nu da semne ca as face preeclampsie. Dar sa masor in continuare de  cateva ori pe zi tensiunea. La CTG totul a fost ok. In continuare nu am nevoie de insulina.

 

Un 1 mai frumos va doresc! Ultimul fara bebe in brate!



#47
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 07:25

Buna Mish! Pai eu asa stiu ca e normal sa aiba la termen, peste 3 kg... Eu as vrea sa ajunga la 3.5 :) Si eu monitorizez in continuare tensiunea, dar doar o data pe zi :) Sunt curioasa daca mai sta Ema pana la urmatorul control pe 7, colul fiind deja moale. Aseara m-a lasat sa dorm lungita in pat, a fost fata draguta :) Ieri cred ca a fost un episod de coborare, de aici durerile, ca era si mai agitata, adica se impingea tare pe-acolo iar durerea era continua, nu cum sunt contractiile. Acum nu ma mai doare nimic, nu simt nimic, doar ca merg si mai des la baie :)))



#48
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 07:33

Llorena, stiu ca asa e normal. Numai ca, cand fetita mea era deja de 3 , era cam singura asa de grasunica. Acum e si ea in randul celorlalti bebelusi. Sunt curioasa daca ajunge la 4 pana saptamana viitoare.



#49
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 08:09

Neata burtici,

Eu am experimentat o noapte f agitata si...in total doar cu vreo 3 ore de somn adunate...

Ieri de la control am venit pe jos acasa...nu e f departe clinica fata de casa, la un mers normal aprox 15-20 min...nu am gasit taxi din cauza ploii asa ca am venit pe jos...rezultatul: o durere cumplita intre picioara, toata zona pubiana inclusiv articulatia piciorului...durerea persistand mai mult pe dreapta...am zis ca mor toata noaptea. Nu eram in stare nici sa ma rasucesc in pat nici sa ma ridic nici sa calc nici sa merg...am luat in intervalul 11-6 dim 2 no spa...nu cu f mult succes.

Acum parca e mai binisor...cu toate ca de la durere si incordarea continua a tot corpul atunci cand vroiam sa ma intorc ( imi amortea soldul destul de rpd ) sau sa ma duc la baie ( ca niciodata am mers de vreo 4 ori ) mi se tot intarea burta si am experimentat si niste contractii...i am spui lui bebe ca mai e putin pana luni si l rog sa fie cumintel si sa stea la locul lui...sper sa ma asculte.

Cum petreceri ziua de 1 Mai?

Va pup si sa avem toate o zi cu soare si liniste ( fara contractii sau dureri ) alaturi de cei dragi...

#50
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 01 mai 2014 - 08:51

Neata fetele!
Mada si eu am avut o noapte ca a ta. Mers la baiede vreo 4 ori, dureri groaznice de solduri, durere care cobora pe picior asa, parca imi erau amortite. Si de fiecare data cand ma intorceam mi se intarea burtica. Stau si ma gandesc daca nu cumva au fost cotractii? Sa-mi fie rusine ca sunt la a doua sarcina si nu stiu :-) , dar nu-mi aduc aminte ca la fimea sa fi fost asa.
La noapte o sa iau si eu no spa ca vad ca nu mai tine...
Si eu cand merg pe jos ma dor oasele mai tare, osul pubian.



Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -