Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


517 raspunsuri la acest subiect

#501
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 07:53

Buna dimineata! [flo2]

 

Lina_bulina felicitari pentru bulinuta ta. Sa creasca mare si sanatoasa la mami in burtica. Sarcina usoara. [flo2]

Lavi iau si eu un fresh de portocale si la pachet un sorbet....yummyy [il]

   [flo2]    La mulţi ani tuturor celor care poartă numele de Constantin şi Elena! [flo2]

Miniaturi atasate

  • 1.jpg

Editat de Mony1, 21 mai 2014 - 07:54 .


#502
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 08:02

La Multi Ani frumosi cu sanatate si multe multe impliniri tuturor celor care poarta sfintele nume de astazi! 

La Multi Ani frumosi, cu multe bucurii draga noastra Elena! sarcina usoara si binecuvantata in continuare si bebe sanatos la termen! [s]  [s]  [s]



#503
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 08:03

La multi ani tuturor celor ce poarte numele sf.Imparati Constantin si Elena.

Elynko la multi ani, sa fi sanatoasa, fericita si iubita.

Lina_bubulina felicitairi pentru sarcina. Bine ai venit pe forumul nostrum. Ne bucuram ca mai sunt si cazuri din astea cand poti avea ce vrei cand iti propui.



#504
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 08:04

Buna dimineata fetelor. Am intrat ca vijelia in subiect.



#505
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 08:28

Buna dimineata!La multi ani celor ce azi isi sarbatoresc ziua.La multi ani elena!
La multi ani danuta elena!:*:*:*

Editat de doina88, 21 mai 2014 - 10:03 .


#506
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 09:57

Neatza buna fetelor,

 

La multi ani frumosi, sanatosi si fericiti tuturor celor care poarta numele de Elena si Constantin.

 

Lina_bubulina felicitari pentru sarcina si sarcina usoara in continuare.

 

 

Va urez o zi frumoasa si usoara.



#507
teodora74

teodora74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 10:25

Coagulare/Hemostaza
Test
Rezultat
Interval de referinta Antitrombina III 85.9 % 80 - 128 % Proteina C 89.73 % 70 - 140 % Proteina S 61.38 % 54.7 - 123.7 %

 

Imunologie-Markeri Cardiovasculari
Test
Rezultat
Interval de referinta Homocisteina 7.54 µmol/l Valori normale: < 10 µmol/L 
Clasificarea riscului pentru afectiunile cardiovasculare* : 
Risc intermediar: 10-15 µmol/L 
Risc crescut: 15-30 µmol/L 
Risc foarte crescut: >30 µmol/LNational Academy of Clinical Biochemistry Laboratory Medecine Practice Guidelines (Clin Chem 2009, 55, 378-384)

primele rezultate la ale analizelor pentru trombofilie

 

La mulţi ani Elene şi Constantini!



#508
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 10:26

Buna fetelor,

 

La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sfintilor Constatin si Elena , sa fiti sanatosi, fericiti D-zeu sa va binecuvanteze cu bebei sanatosi , celor care aveti deja sa ii cresca mari si sanatosi!

La multi ani speciali fetelor care poarta numele de Elena (se stiu ele)

Miniaturi atasate

  • la-multi-ani.jpg

Editat de marja91, 21 mai 2014 - 10:27 .


#509
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 10:52

Multumesc de primire si chiar sper sa fie o sarcina usoara si fara probleme!!! :)
App, voi ce ziceti de presimtirea mamei cu privire la sexul copilului? Tot "printisorul meu" imi vine sa-i spun!    [bb]



#510
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 10:55

Buna fetelor ,

Lavinia [pup]  imi pare rau ca nu a fost luna asta norocoasa , bine ca ai ajuns la 9 zile faza luteala si iti tin pumni ca sa fie urmatoorul test pozitiv mai ales ca ai luat barza  lui Didi,

Mony imi pare rau ca a venit rozica [pup]  , bine ca scapi de tratament iti doresc mult spor la bebelit si sa vii cu testul pozitiv

Silvi [pup]  ma bucur ca tratamentul merge bine , sper sa treaca oboseala repede si te asteptam sa mai scrii sa ne mai spui ce faci

Corina [pup] sa iti fie de folos Ovupredu sa te ajute D-zeu sa vii curand cu testul pozitiv , da ai dreptate inca am musafiri pana saptamana viitoare [:D]

Floren multumesc de ganduri [pup]  ma bucur ca lucrurile sau mai asezat si sper sa vii cu vestea buna curand

Caresse te asteptam cu vesti bune , din cate imi amintesc ar trebui sa vii cu ele de azi incolo , si poate dupa ce intri in vacanta vei avea mai mult timp , unul pt tine [pup] si unul pt A [pup]

Ella felicitari pt finut [pup] , ff frumos ca vei fi nasa cred ca e un sentiment unic , si sa te ajute D-zeu si pe tine sa ai cat mai curand copilasul tau , multumim de e-bookuri sunt ff utile

Danutza [pup] sa fie barza norocoasa cea pe care ai vazut-o si sper ca daca vine vacanta vei avea mai mult timp la dispozitie si asa poate veni bebele linistit

Raisa [pup] ma gandesc la tine si sunt sigura ca va astepta o viata noua frumoasa , sa stii ca nimic nu e intamplator

Maryella [pup]  da eu sunt ochi de vames socilaist , uite eu am zis ca Elena va avea fata asa ca ai castigat pariul si te invit la un latte machiatto sau ce vrei tu fac eu cinste [:D]

Mariell [pup] sper sa ne mai scrii sa ne mai spui ce faci

Laliticia [pup]  ma bucur ca te vad si te simnt mai optimista eu iti doresc ca D-zeu sa te binecuvanteze cu bebe cat mai repede

Doina [pup] tin pumni sa fie luna norocoasa

Mormelvio bine ai venit [flo] , imi pare rau pt ce ti s-a intamplat dar uite ca minuni exista asa ca nu iti pierde speranta si felicitari pt baiatul care il ai acasa sa cresca mare si frumos

Teodora eu nu ma prea pricep la trombofilie ,dar sunt fete care te pot ajuta si iti doresc ca sa fie bine [flo]

Anca tu nu ne mai zici nimic [flo]

Didi felicitari pt baiat [pup] [pup] , recuperare usoara mult laptic iar A sa cresca mare si frumos sa va umple casa de bucurii

Daena [pup] [pup] felicitari pt fetita sa fie sanatoasa si sa stea la mami in burtica pana la termen

Elena [pup]  [pup]  felicitari pt baiat , sa fie sanatos si sarcina usoara pe mai departe

Iarina crestere mare la R si mult laptic [pup] [pup]

Gazela sarcina usoara pe mai departe [pup] [pup]

Eu ce sa zic inca am musafiri pana saptamana viitoare asa ca timp nu prea am de nimic , la mine luna asta CM a venit mai repede mi-a dat niste planuri peste cap , asta e mergem inainte. Dupa ce imi pleaca musafiri ma pregatesc sa plecam in concediu , noi mergem la mare in Turcia am fost si anul trecut si ne-a placut mult. Ce sa zic va doresc la toate sa vi se indeplinesca cat mai repede dorinta de a fi mame sa vad cat mai multe fete in titlu. [ruga]

Va pup pe toate si o saptamana usoara si un weekend minunat sa aveti [flor] !




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -