Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


517 raspunsuri la acest subiect

#491
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 10:24

Neata fetelor. Intru si eu la o cafea, tare buna de altfel.

Ieri am avut asa o prezenta de spirit si am intrat pe site la wizz si am vazut ca au reduceri mari, ceva aniversare....asa ca am prins niste bilete super ieftine spre Israel, in ultima saptamana din iunie. Perioada e minunata pentru ca termina si copii scoala si am si baiatul cu full time la birou deci nu ar trebui sa-mi fac multe griji. Asa ca, cu 100 euro, pt 2 persoane, ne-am rezervat drum la mare, dus-intors...:) Cazarea si masa o avem asigurata ca socrumeu e acolo de 10 ani, dar noi nu am reusit inca sa ajungem! :)

In august plecam intr-un circuit pe tarile nordice, 2 saptamani de vacanta. Am cumparat biletele de anul trecut din septembrie cu ocazia aniversarii a 10 ani de casnicie. Asa ca anul asta se arata multa plimbareala...:)

Va pup pe toate!

Mihaela, ce tare [fal] . Suna foarte bine plimbareala voastra. Ce as mai pleca si eu vreo 2-3 saptamani, pfuu nici nu vreau sa ma gandesc ca acum se duce de tot cheful de munca  [batcap] .



#492
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 10:29

Lali ce ma bucur ca ai mai aparut [flo2] . Suna foarte bine ce spui tu acolo, mai ai putin si ne aduci testul pozitiv, sunt sigura de asta.

Cori o sa vina ei, toti 3 [pup].



#493
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 11:49

Of Maryella ce bine ar fi sa fie adevarat. Inainte imi doream maxim 2 copii. Acum de cand am tot felul de probleme am ridicat stacheta la 3, cate unul pentru fiecare an cand mi-am dorit un bebelus si nu l-am avut.

Corina si o sa ii ai sunt sigura; intodeauna am invidiat familiile numeroase, cu multi copii; e asa frumos cand se strang toti de sarbatori; eu visez cu ochii deschisi la astfel de momente; am citit , parca de parintele Arsenie Boca  era vb, ca spunea ca e bine sa iti doresti copii mai multi ca atunci se bucura Dumnezeu si ti-i trimite; asa ca , esti pe drumul cel bun; 

mormelvio ce bine de voi ca ajungeti in Tara Sfanta; poate dai un acatist si pt noi la Ierusalim; 



#494
mormelvio

mormelvio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 12:53

Fetelor daca reusesc sa ajung la mormantul sfant promit ca ma rog pentru noi toate...:)



#495
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 12:59

Salutare! Sunt noua pe-aici, dar nu ma pot abtine sa nu impartasesc cu voi bucuria mea. De vreo 2 ani aveam planuit ca din aprilie 2014 incepem sa lucram pentru un bebe...si culmea, cum nici nu ma asteptam de tare, ieri mi-am facut testul si am aflat ca vine bebe. Wow, nici n-a trebuit sa lucram mult, dar tare grele au fost zilele de asteptare si ma rugam in fiecare zi sa vina bebe, sa ne dea Dumnezeu bebe. Multumesc Lui!

Abia saptamana viitoare merg la control, si inca nu am dat vestea decat sotului....dar pt ca impartasesc si cu voi, parca ma simt mai bine! Imi vine sa urlu, sa auda toata lumea de bucuria noastra.
Asa ca ma bucur sa anunt ca o sa avem un fulgusor de ianuarie 2015. 

 



#496
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 13:01

Stiam eu ca sunt memorabila si ca nu ma uitati voi asa usor [:)]

Acum revenind la lucruri mai serioase, eu intotdeauna mi-am dorit o familie numeroasa si mi-am zis ca daca voi avea conditii mi-ar dori sa am 4 copii. Acum nu mai imi doresc decat macar unul desi dupa ce voi naste sigur nu o sa astept mult pana sa incerc iar. Sanatosi sa fim, ca pana acolo mai este cale lunga. Eu am crescut cu o sora mai mare si tare bine mi-a prins. Din pacate planurile noastre nu se potrivesc intotdeauna cu planurile lui DD.

 

Legat de vacante, noi pana acum nu ne-am programat decat wk pe la mare si munte. Doar eu am pregatit o excursie surpriza de 5 zile la Amsterdam pentru al meu barbat care va face 40 de ani in vara. Am pregatit tot, acum trebuie doar sa astept sa se apropie ziua lui ca sa-i spun ca trebuie sa-si ea cateva zile libere. Destinatia o va afla in drum spre aeroport. Abia astept sa-i vad reactiamai ales ca stiu ca Amsterdam-ul este un oras pe care si-l doreste sa il viziteze.

Pe langa aceasta excursie vreau si eu sa mergem la mare o saptamana, dar nu la noi. Mi-ar placea undeva pe sfarsit de august -inceput de septembrie. Om vedea....inca cercetez piata.


Editat de lalitica2000, 20 mai 2014 - 13:03 .


#497
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 19:39

Bebe va multumeste pentru felicitările primite! [flo2]  E mandru [soricel]



#498
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 05:12

La multi ani de sf Constantin si Elena ! Sa aveti o zi superba!  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#499
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 07:25

La multi ani Elena, nu stiu daca printre voi mai sunt Elene sau Constantine dar oricum la multi ani tuturor care sarbatoresc azi cu numele!!!!

 

pupici [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]



#500
LaviniaR

LaviniaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 07:41

Neata fetele!!! Haideti la o cafeluta buuuna , ceiuc, fresh de portocale si mai nou sorbet de mango si banane.

La multi ani tuturor celor ce serbeaza ziua onomastica si dragei noastre Elena mamica de bunlinel foarte luptator.

O zi fumoasa va urez.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -