Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 31 Felicitari oanarus!

gravidute ciresele mai sarcina

294 raspunsuri la acest subiect

#281
alinuzz

alinuzz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 176 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 20:51

Prezent si eu 2 in 1!
Iarina ma bucur ca totul s-a terminat cu bine, bebe Robert este un luptator. Sa fiti sanatosi!
Messi, felicitari! Sa fie sanatoasa micutza!

Si eu am rh negativ si sotul pozitiv, am facut analiza pt anticorpi la 24 sapt si trebuie sa mai fac acum, nu stiam ca incompatibilitatea de rh este o cauza pt icter.

Fetelor eu experimentez niste dureri nasoale de sold si picioare, nu pot sa ma intind sa stau relaxata deloc, ori stau in picioare ori in fund....cand ma intind ma doare continuu incheietura de la sold si mi se lasa pe picior pana jos..sa fie nervul ala sciatic?? La fel cand merg, ma legan ca o rata si merg mai incet ca melcul mai mult schiopatand...

#282
teodora74

teodora74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 21:12

Iarina felicitări!
Te pup și te îmbrățișez și pe tine și pe bebe Robert.
Cred că tati este tare mîndru!
Să vă trăiască și să aveți numai bucurii!
Messi felicitări pentru bebe , mămică şi tătic! Multe bucurii și vouă!
Fetelor să nu ziceți că nu sînt alături de voi...din simpatie mi-am făcut și eu rost de 1 buc hemoroid.
Doare prostul.Trece şi asta.
Mi-am făcut programare la ginecolog în 15 mai. Sper să fie totul bine. Tot atunci am să văd de programare la hematolog.
Aveți grijă de voi și de burtici şi de bebei.

#283
Ela30

Ela30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 02:33

Va saluta Matei! Un ingeras de nota 10, 2800gr, 50cm. S-au rupt membranele duminica, 27apr, taurasul hotarat nu a mai avut rabdare pana la progr de pe 5mai.
A fost cezarîana. De maine acasica

#284
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 05:15

Neata fetele, eu nu mi pot sa dorm de dureri de solduri si picioare. Alinutza, te inteleg perfect!
Ela, felicitari pt bebic! Sa va traiasca, s va bucurati de el! Si tie refacere usoara!

#285
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 05:27

Neata burtici,

Prezenti si noi in formula 2 in 1 :)

Azi la 3 mergem la ultimul control inainte de marele eveniment...speram sa ramana data de 5, sa nu mai modificam nimic. Si eu sunt cu dureri de mijloc, zona pubiana, mai apar si dureri ca la ciclu, dar inca ok...nu s semne ca ar vrea sa iasa.

Sper ca totul sa fie bine, incep sa am emotii mari...va anunt ce am hotarat azi cu doc.

Felicitari proaspetelor mamici :*

#286
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 05:48

Buna dimineata fetelor! 

Sunt treaza de la 5 cu dureri ca la ciclu, dar nu stiu daca sunt contractii...contractiile nu vin si pleaca? La mine e o durere continua. Am luat un no spa si nu a trecut. Micuta s-a impins scotand niste galme in stanga si dreapta buricului, la un moment dat a sughitat...sper ca e bine! Acum da din picioare.

Eu nu vreau sa nasc astazi, nu pe 30! Sa vina maine daca pofteste :)

 

Ela, felicitari! Matei sa fie sanatos si norocos si voios! Iar tie iti doresc recuperare rapida!



#287
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 06:12

Buna dimineata si prezent in aceeasi formula:)

 

Felicitari mamicilor, Messi si Ela, va doresc tot binele si bebei sanatosi!

 

Llorenna ai grija, asa stiu si eu ca ar trebui sa apara contractiile cu dureri ca la ciclu dar stiu ca trebuie sa fie pe reprize, mai stai putin si suna la doctor daca nu inceteaza, mai ales daca zici ca dureaza de la 5.

 

Si eu ma chinui cu dureri de oase, insa nu de solduri ca voi, pe mine ma dor coastele, nu stiu de ce asa sus, probabil din cauza ca il simt pe el cu funduletul pe acolo, dar ma doare destul de rau, de-abia ma intorc de pe o parte pe alta noaptea.

 

Astazi la 4 jumate mergem si noi la eco sa vedem cum sta treaba si va tin la curent.

 

Va pup si va doresc o zi cu dureri cat mai putine spre deloc daca se poate [:)]



#288
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 06:13

Neata!

Ce de bebelusi surpriza. Messi si Ela, sa traiasca bebelusii nerabdatori, sa fie sanatosi si norocosi si voua recuperare rapida.

Iarina, nu se putea fara emotii pe ultuma suta de metrii, ? Ai stiut tu de ce ai aveai asa emotii inainte sa mergi sa tevinternezi. Sa fie sanatos mititelul, viata lunga si frumoasa si tie refacere rapida.

Sa ne povestiti si noua cum a fost. Norocoaselor!



#289
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 06:20

Llorena, si eu am crezut ca incepe azi noapte. M- am trezit de mers la baie, dar nu puteam merge de durere. Parca aveam un cutit sub burta. Dupa pipi si inca catevs minute a trecut.

 

Eu stiu la fel ca tine, durerile sub burta sunt contractii dar ar trebui sa vina in valuri. Spatele cum e? Nu stiu ce sa iti zic, dar daca tu vrei cezariana mai bine suni sa intrebi sau mergi sa vezi. Eu , cum vreau normal, as pleca la o plimbare la dureri de burta.

 

Eu merg astazi iar sa ma masoare, cantareasca, CTG. Tensiunea imi e ok tot timpul. Poate ne lasa preeclampsia in pace totusi. Mainile imi sunt insa si mai umflate.

 

Mai vroiam sa scriu la ceva fete, dar sunt tare ametita de cap. Oricum vad ca nici voi nu sunteti extrem de vorbarete. Mie imi e mintea cam ca un CD gol, nu pot sa ma gandesc la nimic, parca imi preocup mintea doar cu chestiile marunte, scoate cainele, aeriseste, baga  la  spalat. Chestii mai mari nu gandesc.

 

 Sherry, bafta la renovat si sa terminati pana vine bebe.



#290
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 06:31

Fetelor, spatele nu ma doare...parca a mai trecut si burtica. Doar ca acum se impinge micuta tare, apare o galma langa buric, poate vrea sa iasa pe acolo :) Niciodata nu s-a mai impins asa mult si puternic.

Am si eu azi control, la 16.45. Eu sper sa ma lase Ema sa ajung la control si astea sa fi fost contractii false... Ma mai gandeam ca poate coboara bebe sau se rasuceste pe-acolo...





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -